• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • همیشه به پدر و مادرت احترام بگذار؛ زیرا این کار با اطاعت خدا مساوی است            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
ریشه های انقلاب در باور های دینی مردم نهفته است و ملت ایران با تمسک به قرآن دشمنان را ناکام کرده است تاریخ:1397/10/19

جلسه مدیران موسسات و خانه های قرآنی با موضوع چهل سالگی انقلاب اسلامی و قرآن با حضور امام جمعه و رئیس اداره تبلیغات اسلامی ملارد در دفتر امام جمعه برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، جلسه مدیران موسسات و خانه های قرآنی با موضوع چهل سالگی انقلاب اسلامی و قرآن با حضور امام جمعه و رئیس اداره تبلیغات اسلامی ملارد طی روز سه شنبه ۱۸ دیماه جاری در دفتر امام جمعه برگزار شد.

در این جلسه حجت‌الاسلام شجاع رئیس اداره تبلیغات اسلامی ملارد با اشاره به اینکه ریشه های انقلاب در باور های دینی مردم نهفته است اظهار داشت: راه روشن و خوشبختی انسان در گرو عمل به دستورات نورانی قرآن کریم است و ملت بزرگ ایران با تمسک به قرآن دشمنان را ناکام و در برابر سختی ها و ناملایماتی که از ناحیه آنها ایجاد می‌شود ایستادگی می‌کنند.

در ادامه این جلسه اعضاء پیرامون چگونگی جشن های چهل سالگی انقلاب در محافل نورانی قرآن کریم بحث و گفتگو کردند.

سخن روز
تعظیم:
” وقتی خوشحالید، دنیا به شما لبخند میزند، اما وقتی دیگران را خوشحال می کنید، دنیا به شما تعظیم می کند. „

تصویر هفته
انتصاب
مقاله
تبيين ماهيت شادی با رویکرد قرآنی
واژه شادی مفهومی درونی است دارای تعاریف و ابعاد مختلف، تعبير و تفسير دين از شادی این است که عاملی مهم و مؤثر برای رسيدن انسان به كمالات والای انسانی و حرکت خاصانه در مسیر عبودیت است.
حدیث
امام محمد باقر علیه السلام:
فَانزِل نَفسَكَ مِنَ الدُّنيا كَمَثَلِ مَنزِلٍ نَزَلتَهُ ساعةً ثُمَّ ارتَحَلتَ عَنه؛
خود را در دنيا چنان منزل ده كه گويى ساعتى در آن منزل دارى و سپس از آن كوچ مي كني.
«بحارالأنوار، ج 75، ص 165»
یادداشت
عوامل و چگونگی فرار شاه از کشور
اعتصابات گسترده، مخالفت افكار عمومي با شاه، اقدامات امام خميني و پيروانش عليه رژيم، همگي باعث سردرگمي و آشفتگي شاه و دربار شده بود.
نظرسنجی
به نظر شما هیئات مذهبی بر روی کدام مسئله باید حساسیت بیشتری داشته باشند؟