• سال رونق تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند            • تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی میتواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
امام خمینی (ره) فرصت جدیدی برای دینداری و دین شناسی برای ما به ارمغان آورد تاریخ:1397/11/15

مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران در مراسم تجدید میثاق با آرمان های امام خمینی (ره) گفت: امام فرصت جدیدی برای دینداری و دین شناسی برای ما به ارمغان آورد و افق های جدیدی از دین برای ما گشود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت الاسلام علی اصغر سهرابی ، مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران ، دوشنبه 15 بهمن 97 همزمان با چهارمین روز از ایام الله دهه فجر با نثار گل و قرائت فاتحه، ضمن ادای احترام به مقام شامخ بنیانگذار جمهوری اسلامی، با امام و شهیدان تجدید میثاق کرد و در سخنانی گفت: باور ما این است که امام خمینی (ره) فرصت جدیدی برای دینداری و دین شناسی به ارمغان آورد، لایه ها و میدان ها و افق های جدیدی از دین را به روی ما گشود، طوری که پیش از این، مردم و مؤمنین به آن دسترسی نداشتند، وقتی به این دینداری نگاه می کنیم می بینیم که جدید است و حرف تازه ای برای گفتن دارد، در حقیقت امام، میدان جدیدی باز کرد که باید با رجوع به آن و از طریق مکتب امام، دین را بشناسیم.

در این مراسم که کارکنان تبلیغات اسلامی استان تهران، اعضای شورای هیئات مذهبی، کانون مداحان، کانون های فرهنگی تبلیغی، موسسات قرآنی و جمعیت بانوان فرهیخته حضور داشتند، حجت الاسلام سهرابی، ضمن گرامیداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی تأکید کرد: امروز اگر وظیفه ما تبلیغ دین است، باید دینی که مختصات دین حضرت امام را دارد ترویج و تبلیغ کنیم، باید بدانیم حجتی که امروز بر ما تمام شده همان حجتی است که امام(ره) آورده و ما را با دین و مکتبی که امام برایمان ارائه کرده، می سنجند، این حجت ها ، فرصت های بیشتری برای انجام تکلیف گسترده است و باید در پیشگاه الهی مطابق آن، پاسخ بدهیم.

حجت الاسلام سهرابی، خواستار رجوع همگان به مکتب و کلام امام خمینی (ره) و مطالعه صحیفه امام شد و خاطر نشان کرد: اگر صحیفه امام را با تأمل مطالعه کنیم ، لابه لای بیانات امام اگر چه عامیانه می فرمودند، رگه هایی از شجرات معارف مخفی است که باید علما و بزرگان دین، برای ما تفسیر کنند چر که در تاریخ شیعه سابقه ندارد.

وی، افزود: آنچه امام آوردند اشراق الهی به قلب ایشان بود و نوری که کم کم متجلی می کردند و در جامعه منتشر می ساختند، برای ما که می خواهیم دینداری و دین شناسی خود را منطبق با امام کنیم، نور امام این ظرفیت را برای ما دارد و اگر غیر این باشیم از زمانه، امام و ولی فقیه عقب می مانیم.

این مسئول فرهنگی، بیان داشت: امتداد بیان و حرف امام، شرح و تفصیل کلام امام در بیانات رهبری معظم انقلاب وجود دارد، چرا که هیچکس مثل آیت الله خامنه ای، سخن امام را درک نکرد، امروز اگر می خواهیم وظیفه دینداری خود را بفهمیم و آنچنان که خداوند ما را مکلف کرده دینداری کنیم، باید از طریق سیره رهبری، به حرف و سیره امام متصل شویم تا وظیفه ای که داریم به طور صحیح انجام دهیم.

سخن روز
موفقیت
” موفقیت فقط چهار بخش دارد: انتخاب کاری که دوستش دارید، به کار گرفتن بیشترین تلاشی که می توانید، استفاده ازموقعیت ها، و تعاون و همکاری. „

تصویر هفته
مقاومت اسلامی
مقاله
نکاتی درباره رونق اشتغال و تولید
اجرای اقتصاد مقاومتی و رونق تولید و اشتغال به الزامات و بسترهایی نیاز دارد. الزاماتی که باید مورد توجه تمام نهادها، ارگان‌ها و تک تک افراد جامعه باشد.
حدیث
پیامبر اکرم (صلی الله و علیه و آله و سلم)
إنّ اللَّه یستحیی من العبد أن یرفع الیه یدیه فیردّهما خائبتین.
خدای تعالی شرم دارد از بنده که دستها بدعا بردارد و او را ناامید باز گرداند.
شرح فارسی شهاب الأخبار(کلمات قصار پیامبر خاتم ص)، متن، ص: 368
یادداشت
دورویی ؛ راه علاج و فرار از آن
منافق كسي است كه ظاهرش را با ايمان و تقوا و اخلاص آراسته، ولي در باطن جز ظلمت كفر و شرك چيزي ندارد، لذا بايد بداند كه در رفتارش سودي نكرده و جز به خودش به كسي زياني نرسانده است.
نظرسنجی
بنظر شما، اینک در چهل سالگی انقلاب اسلامی، کدام مورد از سایر گزینه ها مهم تر است؟