• سال رونق تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند            • تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی میتواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
فرمانده میدان عملیات فرهنگی، با اخلاص به دور از تکبر و غفلت حرکت می کند تاریخ:1397/12/21

مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران در جمع اعضای تشکل های میانی استان تهران گفت: فرمانده میدان عملیات فرهنگی باشید و با اخلاص و وحدت به دور از تکبر و غفلت حرکت کنید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت الاسلام علی اصغر سهرابی ، مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران صبح دوشنبه 20 اسفند جاری در نشست هم اندیشی اعضای شورای هیئات مذهبی، کانون مداحان، انجمن های اسلامی، کانون های فرهنگی تبلیغی، اظهار داشت: فرمانده میدان عملیات فرهنگی باشید ، با اخلاص و وحدت به دور از تکبر و غفلت در مسیر ارزش های الهی حرکت کنید.

حجت الاسلام سهرابی، مقوله فرهنگ را رأس همه فعالیت ها برشمرد و تأکید کرد: اجرای هر طرح باید با شاخص های فرهنگ سنجیده و سپس با کار جمعی و گروهی، متشکل و منسجم اقدام شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران، وی با استناد به آیه شریفه واعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا ؛ و آیه انما المؤمنون اخوه ؛ افزود: کار و حرکت جمعی، روش سلوکی ما به سمت خدا و حرکت به سمت ولی خداست، رمز پیروزی انقلاب نیز اتصال مؤمنین به یکدیگر و اجتماع قلوب آنان بود. حقیقت ولایت ، حرکت جمعی الی الله همراه با پیوستگی است، حقیقت انقلاب اسلامی نیز اینچنین بود و امر عالم خلقت نیز بر همین مبناست، لذا فقط شیعیان مهم نیستند بلکه همه محرومان و مستضعفین حتی غیر مسلمانان را شامل می شود، هر چه دامنه انسانی وسیع تر، این حرکت شتاب بیشتری پیدا می کند.

در ابتدای این جلسه علیرضا سودایی، رئیس شورای هیئات مذهبی، مصطفی خورسندی، رئیس کانون مداحان، ذوالفقاری، رئیس مجمع عالی کانون های فرهنگی و حاجی حسینی، عضو هسته مرکزی کانون های فرهنگی به ارائه گزارش اقدامات انجام شده طی سال 97 پرداخته و بر نقش آفرینی تشکل های مردم نهاد دینی و تلاش برای تحقق بیانات رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب تأکید کردند.

این مراسم به میزبانی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، برگزار و کتاب « تشکیلات انقلابی، بستری برای رویش امت واحده » تألیف سعید سعادتی، به شرکت کنندگان اهدا شد.

سخن روز
خوشبخت:
” انسان هر اندازه مصمم به خوشبخت زيستن باشد، به همان اندازه خوشبخت و سعادتمند زندگي خواهد كرد. „

تصویر هفته
بهار
مقاله
موتور پیشران حرکت به سوی تمدن اسلامی
رهبر انقلاب اسلامی در بیانیه‌ «گام دوم انقلاب» با مرور تجربه‌ ۴۰ ساله‌ انقلاب اسلامی اعلام کردند: انقلاب «وارد دوّمین مرحله‌ خودسازی و جامعه‌پردازی و تمدّن‌ سازی شده است» .
حدیث
امام حسن عسکری علیه السلام:
لَیسَتِ العِبادَةُ کَثرَةَ الصیّام وَ الصَّلوة وَ انَّما العِبادَةُ کَثرَةُ التَّفکُّر فی أمر الله؛
عبادت کردن به زیادی روزه و نماز نیست، بلکه (حقیقت) عبادت، زیاد در کار خدا اندیشیدن است.
«تحف العقول، ص442»
یادداشت
سفر و شارژ سلامت روان
مسافرت يکي از جذاب ‌ترين تفريحات است که در افزايش سلامت روان به شدت موثر است. احاديث مشهوري از پيامبر گرامي اسلام درباره سفر و فوايد آن روايت شده است.
نظرسنجی
بنظر شما، اینک در چهل سالگی انقلاب اسلامی، کدام مورد از سایر گزینه ها مهم تر است؟