• سال رونق تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند            • تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی میتواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
همایش بزرگ تجلیل از ۲۰۰۰ نفر، پدران و مادران شهدای شهرستان ری تاریخ:1397/12/23

همایش بزرگ تجلیل از ۲۰۰۰ نفر از پدران و مادران شهدای شهرستان ری با حضور خانواده معظم شهدا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، همایش بزرگ تجلیل از ۲۰۰۰ نفر از پدران و مادران شهدای شهرستان ری با حضور خانواده معظم شهدا، حجت‌الاسلام صدیقی امام جمعه موقت تهران برگزار شد.

در این مراسم، هدایت‌اله جمالی‌پور، معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه ری، حسین نصراله، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، حجت‌ الاسلام کنگرلو رئیس اداره تبلیغات اسلامی و دیگر مسئولین حضور داشتند.

حجت‌الاسلام کاظم صدیقی پیش از ظهر چهارشنبه در این همایش بزرگ که به مناسبت روز شهدا در بقعه شیخ صدوق و با حضور مسئولین شهرستان برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: شهدا پیام رسان لقا الله و شاهد خداوند هستند و هر کجا باشند خدا را نشان می‌دهند و یاد شهدا باید ما را به یاد خدا و اولیای گرانقدر خدا بیاندازد و نباید از دعاهای ماه رجب غافل شد و این دعاها را به شهدا تقدیم کنیم.

صدیقی افزود: شهید در ارتباط با خدا است و والدین شهدا باعث افتخار همه مردم و مسئولین هستند و خدا و سیدالشهدا به پدران و مادران شهدا احترام می‌گذارند چرا که یاد شهید مقدمه یاد سید الشهدا است.

وی، با بیان اینکه برخی توفیق شرکت حتی یک روز حضور در جنگ و دفاع مقدس را پیدا نکرده‌اند گفت: در مقابل این افراد می‌بینیم که برخی از خانواده‌ها چندین شهید تقدیم کرده‌اند و درسی که حضرت زینب (س) به ما داد این بود که وقتی در برابر بدن برادر قرار گرفت گفت: این قربانی کم را از ما قبول کن و این کلام به این منظور نبودکه شهادت امام حسین کم چیزی است بلکه شهادت برای خدا کم است لذا این است که باید خود را مدیون خدا بدانیم.

امام جمعه موقت تهران، با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی امروز شهدا را ناراحت کرده است افزود: با این همه شهیدی که در راه اعتلای این کشور داده شده است باید بدانیم چرا برخی به این کشور و به این خون شهدا خیانت کرده‌اند و از این موضوع شهدا ناراضی هستند.

صدیقی، بیان داشت: ساماندهی اقتصادی اصلی ترین موضوعی است که شهدا می‌خواهند برطرف شوند چرا که دشمن امروز مشکلات و نا به سامانی‌های اقتصادی را ابزاری برای ملامت شهدا قرار داده و می‌گویند این همه شهید داده شد تا امروز اوضاع اقتصادی این گونه شود لذا نباید دشمن شاد کن شویم و باید مشکلات اقتصادی حل شود تا شیعیان محتاج بیگانگان نشوند.

وی، اظهار داشت: موضوع بعدی این است که باید بدانیم مرگ حتمی است و خوش به حال آنان که مسرور و مغفور هستند و در این خصوص امام راحل که امام بسیجیان و عالمان و عارفان است در بیانیه خطاب به شهدا گفتند ما به قهقهه مستانه شهدا غبطه می‌خوریم.

سخن روز
پشتکار
” كار اندكي كه ادامه يابد، از كار بسياري كه از آن به ستوه آيي اميدوار كننده تر است „

تصویر هفته
ماه رمضان
مقاله
نکاتی درباره رونق اشتغال و تولید
اجرای اقتصاد مقاومتی و رونق تولید و اشتغال به الزامات و بسترهایی نیاز دارد. الزاماتی که باید مورد توجه تمام نهادها، ارگان‌ها و تک تک افراد جامعه باشد.
حدیث
امام حسن مجتبی (علیه الاسلام):
مَنْ قَرَءَ الْقُرْآنَ کانَتْ لَهُ دَعْوَةٌ مُجابَةٌ، إمّا مُعَجَّلةٌ وَإمّا مُؤجَلَّةٌ.
کسي که قرآن را - با دقّت - قرائت نمايد، در پايان آن - اگر مصلحت باشد - دعايش سريع مستجاب خواهد شد - و اگر مصلحت نباشد - در آينده مستجاب مي گردد.
دعوات راوندی ص۲۴
یادداشت
دورویی ؛ راه علاج و فرار از آن
منافق كسي است كه ظاهرش را با ايمان و تقوا و اخلاص آراسته، ولي در باطن جز ظلمت كفر و شرك چيزي ندارد، لذا بايد بداند كه در رفتارش سودي نكرده و جز به خودش به كسي زياني نرسانده است.
نظرسنجی
بنظر شما، اینک در چهل سالگی انقلاب اسلامی، کدام مورد از سایر گزینه ها مهم تر است؟