• سال رونق تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند            • تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی میتواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
حادثه سیل اخیر، فرصتی برای تقویت همدلی و همبستگی بین هموطنان ایجاد کرد تاریخ:1398/1/20

مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران اظهار داشت: حادثه سیل اخیر، فرصتی برای تقویت همدلی و همبستگی بین هموطنان ایجاد کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت الاسلام علی اصغر سهرابی، مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران یکشنبه 19 فروردین 98 در جمع کارکنان این اداره کل و تبریک اعیاد شعبانیه، میلاد حضرت امام حسین ، ابوالفضل العباس و حضرت زین العابدین امام سجاد علیهم السلام، به حادثه سیل اخیر در استان های غربی، جنوبی و جنوب غرب کشور اشاره کرد و  گفت: نزول این بلای طبیعی در کنار خسارات تأسف بار، فرصتی برای تقویت همدلی و همبستگی بین هموطنان ایجاد کرد.

حجت الاسلام سهرابی، اظهار داشت: نزول بلا گاهی به دلیل گناه و اشتباه انسان هاست، گاهی نیز مقدمه برکت، گشایش و نعمت است برای اینکه برکتی بر امتی نازل شود، قبل از آن آمادگی جمعی نیاز است وجوه جمعی نیاز است .

وی، با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در اولین روز سال جدید که معظم له سال 98 را سال فرصت ها، امکانات و گشایش عنوان کردند، اظهار داشت: برای اینکه رحمت و گشایش نازل شود، باید امت نیز حرکتی کنند و ظرفیتی نشن دهند و کار جمعی و خیر را انجام دهند، امروز می بینیم همه مردم بسیج شدند و به کمک هموطنان سیل زده شتافتند، طبیعتاً وقتی این همبستگی و اتصال مؤمنین ایجاد شود، رحمت خداوند نازل می شود. این همدلی و پیوستگی را امروز مشاهده می کنیم، هر یک از آحاد جامعه در حد امکانات خود کمک می کنند، همه مردم داوطلبانه حضور دارند، الحمدلله فرهنگی دینی وجود دارد، انشاءالله این بلا برای ما رحمت و گشایش نیز داشته و در بسیاری از نقاط کشور مایه رحمت و نعمت بوده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران، اظهار امیدواری کرد مجاهدت گروه های مختلف در کمک رسانی به هموطنان و مناطق سیل زده، مقدمه نزول برکات و رضایت خدا برای همه ما باشد.

حجت الاسلام سهرابی، افزود: اداره کل تبلیغات اسلامی تهران پس از احصاء نیازهای مناطق درگیر سیل ، برای هفته های آینده برنامه ریزی اعزام تدریجی کارکنان داوطلب و اعضای تشکل های دینی مردمی را ساماندهی و پی گیری خواهد کرد، ضمن اینکه رؤسای ادارات تبلیغات اسلامی شهرستان های استان، عضو ستاد مدیریت بحران هستند و با هماهنگی ستادها ، اقدامات لازم را انجام می دهند.

سخن روز
ذهن بزرگ
” ذهن های بزرگ درباره ایده ها بحث می کنند، ذهن های معمولی درباره رخدادها و ذهن های کوچک درباره افراد. „

تصویر هفته
خدا
مقاله
نکاتی درباره رونق اشتغال و تولید
اجرای اقتصاد مقاومتی و رونق تولید و اشتغال به الزامات و بسترهایی نیاز دارد. الزاماتی که باید مورد توجه تمام نهادها، ارگان‌ها و تک تک افراد جامعه باشد.
حدیث
امام حسن مجتبی (علیه الاسلام):
مَنْ قَرَءَ الْقُرْآنَ کانَتْ لَهُ دَعْوَةٌ مُجابَةٌ، إمّا مُعَجَّلةٌ وَإمّا مُؤجَلَّةٌ.
کسي که قرآن را - با دقّت - قرائت نمايد، در پايان آن - اگر مصلحت باشد - دعايش سريع مستجاب خواهد شد - و اگر مصلحت نباشد - در آينده مستجاب مي گردد.
دعوات راوندی ص۲۴
یادداشت
دورویی ؛ راه علاج و فرار از آن
منافق كسي است كه ظاهرش را با ايمان و تقوا و اخلاص آراسته، ولي در باطن جز ظلمت كفر و شرك چيزي ندارد، لذا بايد بداند كه در رفتارش سودي نكرده و جز به خودش به كسي زياني نرسانده است.
نظرسنجی
بنظر شما، اینک در چهل سالگی انقلاب اسلامی، کدام مورد از سایر گزینه ها مهم تر است؟