• سال رونق تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند            • تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی میتواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
نشست هم اندیشی رؤسای شورای هیئات مذهبی استان تهران برگزار شد تاریخ:1398/3/13

به همت اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران نشست هم اندیشی رؤسای شورای هیئات مذهبی استان تهران به همراه با ضیافت افطاری ساده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، نشست هم اندیشی رؤسای شورای هیئات مذهبی استان که با ضیافت ساده افطاری به همراه بود طی روز یکشنبه ۱۲ خرداد ماه جاری در سالن جلسات تبلیغات اسلامی با حضورحجت‌الاسلام سهرابی، مدیرکل و سایر اعضاء برگزار شد.

سودایی، رئیس شورای هیئات مذهبی استان تهران در ابتدای این جلسه، گزارشی از عملکرد شوراء داد و خواستار مطرح کردن نظرات سایر اعضاء در حضور مدیر کل استان تهران شد.

حجت‌الاسلام سهرابی، مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران ضمن خیر مقدم به تمامی شوراء و قبولی طاعات و عبادات برای تمام اعضاء خواستار حرکت کردن شورا به سمت رسیدن به اهداف سازمان شد و گفت: شورای هیئات و سازمان باید با هم حرکت کنند چرا که این باهم حرکت کردن اساس سلوک معنوی ما است و راه رسیدن به خداست که در مسیر خدا با اتحاد و جمع شدن صورت میگیرد و در واقع کل جامعه اسلامی را یک حقیقت می بینیم.

وی، افزود: ما باید این شبکه پیوستگی را باهم شکل دهیم زیرا به تنهایی شکل نمیگیرد، لذا این پیوستگی و با هم بودن است که می تواند تشکلها را تقویت کند و زمینه جامعه ولایی را شکل دهد. لذا سازمان تبلیغات هم وظیفه اش این است که این شبکه بهم پیوسته را درست کند تا از این طریق بتواند دلهای مومنین را بهم پیوند دهد و خدمت رسانی کند و خدمات بدهد و هرچقدر بتوانیم بدون چشم داشت این خدمات را ارائه دهیم راه برای ما بازتر می‌شود و این خدمت رسانی باید موجب شود که دلهای ما به هم نزدیکتر شود لذا باید هرچقدر که می توانیم این امکانات و خدمات را به هیئات بیاویم و از این جنس خدمات ارائه دهیم.

سهرابی، خاطر نشان کرد: شورای هیئات آماده ارائه خدمات و دریافت آن هم باشد که بتواند مخاطبینی که فعالیت میکنند را پوشش دهد، زیرا شوراء یک ظرفیت ملی دارد و در جاهای مختلف می تواند از خدمات مختلفی استفاده کند لذا باید با تمام توان تلاش کند تا به اهدافی که می خواهد برسد.

در ادامه حجت‌الاسلام بابادائی سامانی، معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی این اداره کل، نقش شورای هیئات مذهبی را بسیار موثر دانست و گفت: شورا و هیئات به همراه اعضاء و جوانان در هیئت نقش بسیار موثری را در اجرای طرح های این سازمان میکند لذا این طرح ها از آموزه های دینی گرفته شده است که با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در خصوص توجه به نیرو سازی و تربیت افراد برای تحول طراحی شده و برای گروه های کودک، نوجوان و جوانان است.

حجت‌الاسلام علیپور، مسئول تشکلهای دینی استان تهران، هم مهمترین کار سازمان را بر عهده ی اعضای شورای هیئات مذهبی دانست و گفت: اعضای شورای هیئات مذهبی امین سازمان می باشند که مدال خادمی و نوکری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) بر گردنشان آویخته شده، لذا این خادمی و نوکری نباید ما را به حاشیه ببرد و مانع رشد در دستگاه خادمی حضرت بشود بلکه باید گسترده تر شود.

این مسئول، ضمن اشاره به گسترده تر شدن ماموریت اعضاء شورا در گام دوم انقلاب خواستار خدمت رسانی به هیئات در زمینه خدمات اجتماعی شد و گفت: با ایجاد کارگروه های تخصصی باید مصوباتی که در شورا مطرح می‌شود انجام شود و خروجی کار دیده شود لذا مهمترین اصل در این زمینه، هماهنگی با رئیس اداره و مکتوب کردن صورتجلسات و جلسات برگزار شده است.

در پایان دیگر اعضاء شورا هم نقطه نظرات خود را مطرح کردند و حجت‌الاسلام سهرابی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران به تمامی سوالات مطرح شده پاسخ دادند.

سخن روز
موفقیت
” موفقیت فقط چهار بخش دارد: انتخاب کاری که دوستش دارید، به کار گرفتن بیشترین تلاشی که می توانید، استفاده ازموقعیت ها، و تعاون و همکاری. „

تصویر هفته
محرم2
مقاله
نکاتی درباره رونق اشتغال و تولید
اجرای اقتصاد مقاومتی و رونق تولید و اشتغال به الزامات و بسترهایی نیاز دارد. الزاماتی که باید مورد توجه تمام نهادها، ارگان‌ها و تک تک افراد جامعه باشد.
حدیث
امام هادی (علیه السلام)
الْعُقُوقُ‏ يُعْقِبُ الْقِلَّةَ وَ يُؤَدِّي إِلَى الذِّلَّةِ
نارضایتی پدر و مادر، کمی روزی را به دنبال دارد و آدمی را به ذلت می کشاند.
بحارالانوار، ج75، ص318
یادداشت
دورویی ؛ راه علاج و فرار از آن
منافق كسي است كه ظاهرش را با ايمان و تقوا و اخلاص آراسته، ولي در باطن جز ظلمت كفر و شرك چيزي ندارد، لذا بايد بداند كه در رفتارش سودي نكرده و جز به خودش به كسي زياني نرسانده است.
نظرسنجی
بنظر شما، اینک در چهل سالگی انقلاب اسلامی، کدام مورد از سایر گزینه ها مهم تر است؟