• سال رونق تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند            • تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی میتواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
جلسه هم اندیشی مدیران موسسات و خانه های قرآنی شمال شرق تهران برگزارشد تاریخ:1398/4/19

به همت اداره تبلیغات اسلامی شمال شرق تهران، نشست هم اندیشی مدیران موسسات و خانه های قرآنی با حضور حجت‌الاسلام ولی اللهی و دکتر نادی، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حسین تفنگچیها، مسئول امور قرآنی تبلیغات اسلامی شمال شرق تهران، از برگزاری جلسه هم اندیشی مدیران موسسات و خانه های قرآنی این اداره، در حسینیه بیت الزهرا(س)، طی روز سه شنبه ۱۸ تیر ماه جاری با حضور حجت‌الاسلام ولی اللهی رئیس تبلیغات اسلامی شمال شرق و دکتر نادی رئیس اداره قرآنی تبلیغات اسلامی استان تهران خبر داد.

حجت‌الاسلام ولی اللهی، به اهمیت طرح ها و برنامه های قرآنی اشاره کرد و گفت؛ برگزاری و حمایت از اجرای طرح های قرآنی یکی از اولویت های اصلی اداره تبلیغات اسلامی است و مدیران موسسات با تعامل بیشتر با اداره و اجرایی نمودن دستورالعملهای ابلاغی سازمان دارالقرآن به تلاش خود برای برگزاری برنامه ها ادامه دهند.

مهدی نادی، رئیس اداره قرآنی تبلیغات اسلامی استان تهران به بیان مطالبی درباره موسسات و مراکز قرآنی پرداخت و گفت؛ موسسات قرآنی امروز باید با حمایت ویژه از نسل جوان، آموزه های دینی و قرآنی را با هدف مقابله با هجمه دشمنان اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به نحوی در دستور کار قرار دهند که برای نسل جوان از جذابیت ویژه ای برخوردار باشد. نخستین مقوله ای که موسسات قرآنی و فعالان فرهنگی و مذهبی باید به آن توجه داشته باشند، داشتن برنامه ای مدون است که می تواند راه را برای همه مشخص کند.

در ادامه جلسه، برنامه پرسش و پاسخ مدیران موسسات و خانه های قرآنی با مسئولین امر بود که به برخی اشکالات و موانع طرح ها و یا کمبودهای موجود اشاره کردند و مسئولین مربوطه هم بابررسی مسائل و مشکلات و درخواستها به سوالات حاضرین پاسخ دادند.

سخن روز
موفقیت
” موفقیت فقط چهار بخش دارد: انتخاب کاری که دوستش دارید، به کار گرفتن بیشترین تلاشی که می توانید، استفاده ازموقعیت ها، و تعاون و همکاری. „

تصویر هفته
صلوات
مقاله
نکاتی درباره رونق اشتغال و تولید
اجرای اقتصاد مقاومتی و رونق تولید و اشتغال به الزامات و بسترهایی نیاز دارد. الزاماتی که باید مورد توجه تمام نهادها، ارگان‌ها و تک تک افراد جامعه باشد.
حدیث
امام هادی (علیه السلام)
الْعُقُوقُ‏ يُعْقِبُ الْقِلَّةَ وَ يُؤَدِّي إِلَى الذِّلَّةِ
نارضایتی پدر و مادر، کمی روزی را به دنبال دارد و آدمی را به ذلت می کشاند.
بحارالانوار، ج75، ص318
یادداشت
دورویی ؛ راه علاج و فرار از آن
منافق كسي است كه ظاهرش را با ايمان و تقوا و اخلاص آراسته، ولي در باطن جز ظلمت كفر و شرك چيزي ندارد، لذا بايد بداند كه در رفتارش سودي نكرده و جز به خودش به كسي زياني نرسانده است.
نظرسنجی
بنظر شما، اینک در چهل سالگی انقلاب اسلامی، کدام مورد از سایر گزینه ها مهم تر است؟