• سال رونق تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند            • تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی میتواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
کار فرهنگی را از مدارس باید شروع کرد تاریخ:1398/4/19

علیرضا انصاری، کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شمیرانات در نشست هم اندیشی کمیته فرهنگی آموزش و پرورش این شهرستان گفت: کار فرهنگی را از مدارس باید شروع کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، علیرضا انصاری، کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شمیرانات، در جلسه کمیته فرهنگی آموزش و پرورش این شهرستان، و با حضور مسئولین ادارت فرهنگی شمیرانات، طی روز سه شنبه ۱۸ تیرماه سال جاری شرکت کرد.

انصاری، ضمن ارائه گزارش از فعالیت های تبلیغی اداره در مدارس شمیرانات، خواستار تعامل بیشتر حوزه های علمیه و دیگر نهادهای فرهنگی با اداره تبلیغات اسلامی شد و گفت: همانطور که همه صاحبنظران عرصه فرهنگ، اتفاق نظر دارند، کار فرهنگی راباید از مدارس و حتی مقاطع ابتدایی آغاز کرد.

در این نشست مقرر شد، زمان بندی جلسه هم اندیشی مسئولین فرهنگی شمیرانات برای ماه شهریور در سالن جلسات آموزش و پرورش هماهنگ شود و نماینده دستگاه ها گزارشی از فعالیت عملکرد ۶ ماهه اول سال را ارائه دهند.

در پایان، حجت‌الاسلام سعید لواسانی، امام جمعه شهرستان شمیرانات، بر نقش آموزش و پرورش در ساختن فرهنگ دینی و انقلابی تاکید کرد.

سخن روز
موفقیت
” موفقیت فقط چهار بخش دارد: انتخاب کاری که دوستش دارید، به کار گرفتن بیشترین تلاشی که می توانید، استفاده ازموقعیت ها، و تعاون و همکاری. „

تصویر هفته
هفته وحدت
مقاله
نکاتی درباره رونق اشتغال و تولید
اجرای اقتصاد مقاومتی و رونق تولید و اشتغال به الزامات و بسترهایی نیاز دارد. الزاماتی که باید مورد توجه تمام نهادها، ارگان‌ها و تک تک افراد جامعه باشد.
حدیث
امام هادی (علیه السلام)
الْعُقُوقُ‏ يُعْقِبُ الْقِلَّةَ وَ يُؤَدِّي إِلَى الذِّلَّةِ
نارضایتی پدر و مادر، کمی روزی را به دنبال دارد و آدمی را به ذلت می کشاند.
بحارالانوار، ج75، ص318
یادداشت
دورویی ؛ راه علاج و فرار از آن
منافق كسي است كه ظاهرش را با ايمان و تقوا و اخلاص آراسته، ولي در باطن جز ظلمت كفر و شرك چيزي ندارد، لذا بايد بداند كه در رفتارش سودي نكرده و جز به خودش به كسي زياني نرسانده است.
نظرسنجی
بنظر شما، اینک در چهل سالگی انقلاب اسلامی، کدام مورد از سایر گزینه ها مهم تر است؟