• سال رونق تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند            • تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی میتواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
عمیق تر شدن پیوند بین مومنین، اصلی ترین مساله عید غدیر است تاریخ:1398/4/19

حجت الاسلام سهرابی، مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران و دبیر اجرایی بنیاد بین المللی غدیر در استان تهران در نشست فعالان فرهنگی و عملیاتی این بنیاد، عمیق تر شدن پیوند بین مومنین را اصلی ترین مساله عید غدیر عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت الاسلام سهرابی، مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران و دبیر اجرایی بنیاد بین المللی غدیر در استان تهران در نشست فعالان فرهنگی و عملیاتی این بنیاد، جهت برگزاری فعالیت های ستادی برای این روز بزرگ، عمیق تر شدن پیوند بین مومنین را اصلی ترین مساله عید غدیر عنوان کرد و گفت: اگر روز عید غدیر را «روز تجلی ولایت» بدانیم و بخواهیم به این نور ولایت برسیم، باید ارتباط ولایی بین ما مستحکم شود و وقتی می گوییم مسیر دین چیزی جز محبت نیست، در همین فضا تعریف و تبیین می شود.

دبیر اجرایی بنیاد بین المللی غدیر در استان تهران در ادامه با اشاره به بیانات امام خمینی (ره) که می فرمایند « ارزش غدیر به اقامه بحث ولایت است»؛ افزود: شرط نخست جهت اقامه ولایت این است که ارتباط ما بهتر و مستحکم تر شود. لذا باید دل ها به هم پیوند بخورد و نزدیک شود.

حجت الاسلام سهرابی با بیان اینکه شعائر غدیر در بین مردم کم و بیش انجام می شود؛ از گرفتن چشن و پرچم زدن و ایستگاه صلواتی برپا کردن و عیدی دادن، تاکید کردند: قدم بعدی در این خصوص انجام دادن مناسک است. یعنی رفتارهای دینی اجتماعی و تا این کار را انجام ندهیم، غدیر در مظلومیت خود باقی خواهد ماند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران خاطر نشان کرد: ما باید بتوانیم این مناسک را بسازیم. در عید غدیر باید دل های مومنان به همدیگر بیشتر نزدیک شود. حال باید ببینیم که چه کارهایی باعث این همدلی می شود؛ آن کار را انجام دهیم.

در ادامه این نشست فعالان فرهنگی حاضر در جلسه پیشنهادات، راهکارها و ایده های عملیاتی خود برای این روز بیان کردند. برپایی مراسم های جشن و شادی در مکان های عمومی مانند پارک ها، فرهنگسراها، معابر اصلی خیابان های تهران با محوریت کودکان و نوجوانان، اعزام هیات های سیار با «کاروان ون» به نقاط مختلف شهر، اطعام به مردم در مساجد و ایستگاه های صلواتی، ایجاد اتمسفر و فضای عید و شادی در جامعه و به تبع آن استفاده از پتانسیل های موجود پای کار برای عملیاتی کردن طرح غدیر، از جمله ایده هایی بود که در این جلسه مطرح شد.

سخن روز
موفقیت
” موفقیت فقط چهار بخش دارد: انتخاب کاری که دوستش دارید، به کار گرفتن بیشترین تلاشی که می توانید، استفاده ازموقعیت ها، و تعاون و همکاری. „

تصویر هفته
هفته وحدت
مقاله
نکاتی درباره رونق اشتغال و تولید
اجرای اقتصاد مقاومتی و رونق تولید و اشتغال به الزامات و بسترهایی نیاز دارد. الزاماتی که باید مورد توجه تمام نهادها، ارگان‌ها و تک تک افراد جامعه باشد.
حدیث
امام هادی (علیه السلام)
الْعُقُوقُ‏ يُعْقِبُ الْقِلَّةَ وَ يُؤَدِّي إِلَى الذِّلَّةِ
نارضایتی پدر و مادر، کمی روزی را به دنبال دارد و آدمی را به ذلت می کشاند.
بحارالانوار، ج75، ص318
یادداشت
دورویی ؛ راه علاج و فرار از آن
منافق كسي است كه ظاهرش را با ايمان و تقوا و اخلاص آراسته، ولي در باطن جز ظلمت كفر و شرك چيزي ندارد، لذا بايد بداند كه در رفتارش سودي نكرده و جز به خودش به كسي زياني نرسانده است.
نظرسنجی
بنظر شما، اینک در چهل سالگی انقلاب اسلامی، کدام مورد از سایر گزینه ها مهم تر است؟