• سال رونق تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند            • تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی میتواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
تفکر اومانیستی از عوامل مخرب خانواده است تاریخ:1398/5/19

در کارگاه آموزشی تحکیم بنیان خانواده که با مشارکت تبلیغات اسلامی شمیرانات برگزارشد، مهدیه میریان، استاد این دوره گفت: ترویج تفکر اومانیستی، ازعوامل مخرب خانواده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، علیرضا انصاری، مسئول روابط عمومی تبلیغات اسلامی شمیرانات، ازبرگزاری کارگاه آموزشی تحکیم بنیان خانواده و مهارت های ارتباطی بین زوجین با مشارکت اداره تبلیغات اسلامی شمیرانات و دیگر نهادهای فرهنگی این شهرستان خبر داد.

وی، افزود: در این کارگاه آموزشی، که در تاریخ ۱۵ مرداد ماه سال جاری در سالن اجتماعات آستان مقدس امامزاده صالح(ع) تجریش برگزار شد، دکتر مهدیه میریان، استاد این دوره ضمن برشمردن علل و عوامل متعددی که در موضوع خانواده تزلزل ایجاد می‌کنند، ترویج فرهنگ و تفکر اومانیستی یا انسان محور، را از اصلی ترین عوامل این مساله دانست.

میریان، ضمن عدم نفی یادگیری مهارت های لازم برای بهبود روابط زوجین، این مهارت ها را برای نتیجه گیری مطلوب کافی ندانست و افزود: نقش تربیت اولیه در شکل گیری بلوغ فکری و اجتماعی هم از دیگر عوامل تعیین کننده در موفقیت پس از تشکیل خانواده است

وی، در سخنانی فرزندان نازپرورده را یکی از مصادیق غلط این نوع تربیت دانست که قبول مسئولیت های اجتماعی و به‌ویژه خانوادگی را برای این دسته افراد یک بحران دانست.

گفتنی است، پرسش و پاسخ، بخش پایانی این کارگاه آموزشی دو ساعته بود.

سخن روز
موفقیت
” موفقیت فقط چهار بخش دارد: انتخاب کاری که دوستش دارید، به کار گرفتن بیشترین تلاشی که می توانید، استفاده ازموقعیت ها، و تعاون و همکاری. „

تصویر هفته
مقاومت اسلامی
مقاله
نکاتی درباره رونق اشتغال و تولید
اجرای اقتصاد مقاومتی و رونق تولید و اشتغال به الزامات و بسترهایی نیاز دارد. الزاماتی که باید مورد توجه تمام نهادها، ارگان‌ها و تک تک افراد جامعه باشد.
حدیث
پیامبر اکرم (صلی الله و علیه و آله و سلم)
إنّ اللَّه یستحیی من العبد أن یرفع الیه یدیه فیردّهما خائبتین.
خدای تعالی شرم دارد از بنده که دستها بدعا بردارد و او را ناامید باز گرداند.
شرح فارسی شهاب الأخبار(کلمات قصار پیامبر خاتم ص)، متن، ص: 368
یادداشت
دورویی ؛ راه علاج و فرار از آن
منافق كسي است كه ظاهرش را با ايمان و تقوا و اخلاص آراسته، ولي در باطن جز ظلمت كفر و شرك چيزي ندارد، لذا بايد بداند كه در رفتارش سودي نكرده و جز به خودش به كسي زياني نرسانده است.
نظرسنجی
بنظر شما، اینک در چهل سالگی انقلاب اسلامی، کدام مورد از سایر گزینه ها مهم تر است؟