• سال رونق تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند            • تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی میتواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
پیوند قلوب بین مومنین در غدیر، مقدمه ای برای افزایش و پیوستگی این پیوند در محرم است تاریخ:1398/5/23

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران، در نشست روحانیون مستقر استان تهران عینیت اجتماعی دادن به ماجرای غدیر را در روابط بین مومنان دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کل تبلیغات اسلامی استان تهران، نشست روحانیون مستقر استان تهران با موضوع غدیر و محرم، با حضور حجت‌الاسلام سهرابی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.

حجت‌الاسلام سهرابی، در این نشست به تکریم عید غدیر اشاره و آن را در دو وجه بیان کردند. وجه اثبات ولایت از طریق منبر، خطبه خوانی، نوشتن کتاب، مقاله و منظر دیگر وجه فرهنگی و اجتماعی غدیر که به ما سفارش شده تا آداب و مستحبات این روز از قبیل صله رحم، اطعام دادن، هدیه دادن را در متن زندگی خود قرار دهیم.

وی، عینیت اجتماعی دادن به ماجرای غدیر را در روابط بین مومنان از موارد مورد اهتمام این سازمان برشمرد و دیگر وظیفه‌ی اصلی سازمان تبلیغات اسلامی را فراهم کردن بستری برای مردم دانست تا به کف صحنه و میدان بیایند، به یکدیگر کمک کنند و همدل شوند و همه این ها درنهایت به اقامه دین و ولایت کمک کند.

حجت‌الاسلام سهرابی پیوند قلوب بین مومنین در غدیر را مقدمه ای برای افزایش و پیوستگی این پیوند در محرم دانست.

سخن روز
کار و تلاش
” هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، کار و تلاش مستمر است. „

تصویر هفته
امام حسن عسکری
مقاله
نکاتی درباره رونق اشتغال و تولید
اجرای اقتصاد مقاومتی و رونق تولید و اشتغال به الزامات و بسترهایی نیاز دارد. الزاماتی که باید مورد توجه تمام نهادها، ارگان‌ها و تک تک افراد جامعه باشد.
حدیث
امام هادی (علیه السلام)
الْعُقُوقُ‏ يُعْقِبُ الْقِلَّةَ وَ يُؤَدِّي إِلَى الذِّلَّةِ
نارضایتی پدر و مادر، کمی روزی را به دنبال دارد و آدمی را به ذلت می کشاند.
بحارالانوار، ج75، ص318
یادداشت
دورویی ؛ راه علاج و فرار از آن
منافق كسي است كه ظاهرش را با ايمان و تقوا و اخلاص آراسته، ولي در باطن جز ظلمت كفر و شرك چيزي ندارد، لذا بايد بداند كه در رفتارش سودي نكرده و جز به خودش به كسي زياني نرسانده است.
نظرسنجی
بنظر شما، اینک در چهل سالگی انقلاب اسلامی، کدام مورد از سایر گزینه ها مهم تر است؟