• سال رونق تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند            • تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی میتواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
وظیفه سازمان تبلیغات کمک به تشکیل، ارتقا و ساماندهی جریان های مردمی است تاریخ:1398/5/23

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران در گردهمایی مبلغات این سازمان وظیفه سازمان تبلیغات اسلامی را کمک به تشکیل، ارتقا و ساماندهی جریان های مردمی دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، اولین گردهمایی "شمس" (شبکه مبلغات سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران) با حضور حجت‌الاسلام سهرابی، مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران و مبلغات و مداحان بانوی استان تهران، در اداره تبلیغات اسلامی شهرری برگزار شد.
در این گردهمایی، حجت‌الاسلام سهرابی با توجه به نقشی که حضرت امام خمینی(ره) برای بانوان در پیشرفت انقلاب و کشور قائل بود، اظهار کرد: حضرت امام هویت جدیدی را برای بانوان خلق کرد که هنوز پس از سال ها ما به این افق نگاه امام نرسیده ایم. امام برای بانوان نقشی
کلیدی قائل بودند و به‌عنوان رهبران جامعه از بانوان یاد می کردند.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران در ادامه افزود: قلب انسان ظرف گرایش ها، محبت ها و خواسته های انسان است و جامعه به‌عنوان یک موجود زنده و یک انسان کبیر، دارای شخصیت و هویت است و این جامعه یک قلب دارد که بانوان هستند. به تعبیر دیگر محل تجمع گرایش ها و محبت های جامعه بانوان اند؛ آن ها هستند که تصمیم می گیرند تمایلات جامعه به چه سمتی گرایش پیدا کند. وقتی بانوان بتوانند
در جایگاه رهبری قرار بگیرند، به خلق ایده می پردازند و ما به‌عنوان سازمان تبلیغات آن ایده های خلاق را شبکه سازی می‌کنیم و نتیجه این می‌شود که مدل رفتاری اجتماعی جامعه تغییر می‌کند.

حجت‌الاسلام سهرابی وظیفه سازمان تبلیغات را کمک به تشکیل، ارتقا و ساماندهی جریان های مردمی دانست و افزود: تمام سعی و تلاش ما در سازمان تبلیغات اسلامی این است که مردم نقش اصلی را در تبلیغ دین برعهده داشته باشند، وارد صحنه شوند و خودشان عملیات کنند و ما نقش ساماندهی و حمایت از آن ها را داشته باشیم. سازمان در واقع حکم یک تکیه گاه را برای مردم دارد تا آن ها احساس کنند، سازمان موانع کار را از پیش روی آن ها برداشته و سنگ پیش روی آن ها نشده است.

در ادامه این جلسه بانوان مبلغه در گفت و گو با مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران، نقدها، پیشنهادها و نظرات خود را بیان کردند و حجت‌الاسلام سهرابی، به این سوالات و انتقادها پاسخ داد.

سخن روز
کار و تلاش
” هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، کار و تلاش مستمر است. „

تصویر هفته
ولادت امام باقر
مقاله
نکاتی درباره خواندن نماز مودبانه
مهمترین بهره ما از نماز، با مهمترین تأثیری که ابتدا باید از نماز بپذیریم، «درک عظمت خداوند» است و مهم ترین مانع درک عظمت خدا هم «تکبر» و کبریایی خودمان است.
حدیث
امام هادی (علیه السلام)
الْعُقُوقُ‏ يُعْقِبُ الْقِلَّةَ وَ يُؤَدِّي إِلَى الذِّلَّةِ
نارضایتی پدر و مادر، کمی روزی را به دنبال دارد و آدمی را به ذلت می کشاند.
بحارالانوار، ج75، ص318
یادداشت
دورویی ؛ راه علاج و فرار از آن
منافق كسي است كه ظاهرش را با ايمان و تقوا و اخلاص آراسته، ولي در باطن جز ظلمت كفر و شرك چيزي ندارد، لذا بايد بداند كه در رفتارش سودي نكرده و جز به خودش به كسي زياني نرسانده است.
نظرسنجی
به نظر شما نحوه خدمات رسانی سازمان تبلیغات اسلامی در کدامیک از موارد زیر موفق تر بوده است؟