• سال رونق تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند            • تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی میتواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
وظیفه سازمان تبلیغات کمک به تشکیل، ارتقا و ساماندهی جریان های مردمی است تاریخ:1398/5/23

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران در گردهمایی مبلغات این سازمان وظیفه سازمان تبلیغات اسلامی را کمک به تشکیل، ارتقا و ساماندهی جریان های مردمی دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، اولین گردهمایی "شمس" (شبکه مبلغات سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران) با حضور حجت‌الاسلام سهرابی، مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران و مبلغات و مداحان بانوی استان تهران، در اداره تبلیغات اسلامی شهرری برگزار شد.
در این گردهمایی، حجت‌الاسلام سهرابی با توجه به نقشی که حضرت امام خمینی(ره) برای بانوان در پیشرفت انقلاب و کشور قائل بود، اظهار کرد: حضرت امام هویت جدیدی را برای بانوان خلق کرد که هنوز پس از سال ها ما به این افق نگاه امام نرسیده ایم. امام برای بانوان نقشی
کلیدی قائل بودند و به‌عنوان رهبران جامعه از بانوان یاد می کردند.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران در ادامه افزود: قلب انسان ظرف گرایش ها، محبت ها و خواسته های انسان است و جامعه به‌عنوان یک موجود زنده و یک انسان کبیر، دارای شخصیت و هویت است و این جامعه یک قلب دارد که بانوان هستند. به تعبیر دیگر محل تجمع گرایش ها و محبت های جامعه بانوان اند؛ آن ها هستند که تصمیم می گیرند تمایلات جامعه به چه سمتی گرایش پیدا کند. وقتی بانوان بتوانند
در جایگاه رهبری قرار بگیرند، به خلق ایده می پردازند و ما به‌عنوان سازمان تبلیغات آن ایده های خلاق را شبکه سازی می‌کنیم و نتیجه این می‌شود که مدل رفتاری اجتماعی جامعه تغییر می‌کند.

حجت‌الاسلام سهرابی وظیفه سازمان تبلیغات را کمک به تشکیل، ارتقا و ساماندهی جریان های مردمی دانست و افزود: تمام سعی و تلاش ما در سازمان تبلیغات اسلامی این است که مردم نقش اصلی را در تبلیغ دین برعهده داشته باشند، وارد صحنه شوند و خودشان عملیات کنند و ما نقش ساماندهی و حمایت از آن ها را داشته باشیم. سازمان در واقع حکم یک تکیه گاه را برای مردم دارد تا آن ها احساس کنند، سازمان موانع کار را از پیش روی آن ها برداشته و سنگ پیش روی آن ها نشده است.

در ادامه این جلسه بانوان مبلغه در گفت و گو با مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران، نقدها، پیشنهادها و نظرات خود را بیان کردند و حجت‌الاسلام سهرابی، به این سوالات و انتقادها پاسخ داد.

سخن روز
موفقیت
” موفقیت فقط چهار بخش دارد: انتخاب کاری که دوستش دارید، به کار گرفتن بیشترین تلاشی که می توانید، استفاده ازموقعیت ها، و تعاون و همکاری. „

تصویر هفته
مقاومت اسلامی
مقاله
نکاتی درباره رونق اشتغال و تولید
اجرای اقتصاد مقاومتی و رونق تولید و اشتغال به الزامات و بسترهایی نیاز دارد. الزاماتی که باید مورد توجه تمام نهادها، ارگان‌ها و تک تک افراد جامعه باشد.
حدیث
پیامبر اکرم (صلی الله و علیه و آله و سلم)
إنّ اللَّه یستحیی من العبد أن یرفع الیه یدیه فیردّهما خائبتین.
خدای تعالی شرم دارد از بنده که دستها بدعا بردارد و او را ناامید باز گرداند.
شرح فارسی شهاب الأخبار(کلمات قصار پیامبر خاتم ص)، متن، ص: 368
یادداشت
دورویی ؛ راه علاج و فرار از آن
منافق كسي است كه ظاهرش را با ايمان و تقوا و اخلاص آراسته، ولي در باطن جز ظلمت كفر و شرك چيزي ندارد، لذا بايد بداند كه در رفتارش سودي نكرده و جز به خودش به كسي زياني نرسانده است.
نظرسنجی
بنظر شما، اینک در چهل سالگی انقلاب اسلامی، کدام مورد از سایر گزینه ها مهم تر است؟