• سال رونق تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند            • تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی میتواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
محرم بیشترین ظرفیت را برای نزدیکی قلوب مردم دارد تاریخ:1398/6/6

حجت‌الاسلام سهرابی، در همایش شمیم حسینی که در حسینیه دریانیها برگزار شد، از محرم و صفر به‌عنوان بهترین فرصت برای نزدیکی قلب ها و محبت به مردم یاد کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام سهرابی، مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران، با حضور در همایش شمیم حسینی و در جمع اعضای هیئات مذهبی شمال غرب تهران، خدمتگزاری در دستگاه سیدالشهدا(ع) را از بزرگترین مقام هایی که می‌شود به آن دست یافت عنوان کرد و افزود: در قرآن، خداوند مقامی به پیامبرش معرفی می‌کند به نام مقام «محمود» و به او توصیه می‌کند که اگر می خواهی به این مقام برسی، بخشی از شب را به نماز و عبادت مشغول باش؛ که در واقع حقیقت این مقام محمود به «شفاعت» تعبیر شده است. یعنی کسی که به این مقام می رسد، می تواند نزد خدا شفاعت کند. در زیارت عاشورا نیز از خداوند این مقام را طلب می‌کنیم. بزرگان به ما گفته اند که هر کسی در دستگاه سیدالشهدا(ع) خدمتگزاری می‌کند، ان شاالله به این مقام محمود رسیده است. چون به نحوی واسطه شده بین مردم و امام حسین(ع) و این مقام محمودی که در زیارت عاشورا طلب می‌کنیم، همان نوکری دستگاه امام حسین(ع) است که از خدا طلب می‌کنیم. هیئت هایی که در این خیمه و بارگاه به مردم خدمت می‌کنند به این مقام رسیده اند و هر کس اخلاص بیشتری داشته باشد، فیض بیشتری نصیب او خواهد شد.

حجت‌الاسلام سهرابی، در ادامه غفلت از ظرفیت بزرگ این ایام را یادآور شد و گفت: محرم و صفر با خودش ظرفیت و پتانسیلی جهت خدمت رسانی دارد که متاسفانه ما از این فیض عظیم غفلت کرده ایم و نتوانسته ایم از این فرصت بهترین استفاده را بکنیم. همیشه یک آسیب ها و انحرافاتی در هیئات دیده می‌شود از قبیل علم کشی، قمه زنی و موارد دیگر، ولی واقعا درصد اندکی از تمامی هیات ها دچار این آسیب ها هستند؛ مشکل اصلی استفاده نکردن از ظرفیت، فرصت و پتانسیل بزرگی است که در این ایام با بی توجهی و غفلت از دست می رود. فرصتی که در این ایام همه به عشق سیدالشهدا(ع) در این خیمه جمع می شویم و به برکت این بزرگوار، دل های ما به همدیگر نزدیکتر می‌شود، محبت ما به همدیگر بیشتر می‌شود و هر فیض و رحمتی که از جانب پروردگار قرار است نازل شود، ابتدا به دل های آن جمع توجه می‌کنند، که چقدر به همدیگر محبت دارند. چه هیات، چه فامیل و چه یک جامعه باشند. توجه می‌کنند که چقدر مردم نسبت به همدیگر مهربان اند و به همان میزان رحمت خداوند نازل می‌شود.

سخن روز
کار و تلاش
” هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، کار و تلاش مستمر است. „

تصویر هفته
حضرت رهرا(س)
مقاله
نکاتی درباره رونق اشتغال و تولید
اجرای اقتصاد مقاومتی و رونق تولید و اشتغال به الزامات و بسترهایی نیاز دارد. الزاماتی که باید مورد توجه تمام نهادها، ارگان‌ها و تک تک افراد جامعه باشد.
حدیث
امام هادی (علیه السلام)
الْعُقُوقُ‏ يُعْقِبُ الْقِلَّةَ وَ يُؤَدِّي إِلَى الذِّلَّةِ
نارضایتی پدر و مادر، کمی روزی را به دنبال دارد و آدمی را به ذلت می کشاند.
بحارالانوار، ج75، ص318
یادداشت
دورویی ؛ راه علاج و فرار از آن
منافق كسي است كه ظاهرش را با ايمان و تقوا و اخلاص آراسته، ولي در باطن جز ظلمت كفر و شرك چيزي ندارد، لذا بايد بداند كه در رفتارش سودي نكرده و جز به خودش به كسي زياني نرسانده است.
نظرسنجی
بنظر شما، اینک در چهل سالگی انقلاب اسلامی، کدام مورد از سایر گزینه ها مهم تر است؟