• سال رونق تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند            • تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی میتواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
عزای سیدالشهدا(ع) باید با حماسه همراه باشد تاریخ:1398/6/16

حجت الاسلام سهرابی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران، با حضور در برنامه تهران ۲۰ شبکه پنج سیما، ضمن ارائه توضیحاتی درباره ساماندهی هیئات، افزود: عزای سیدالشهدا باید با حماسه همراه باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام سهرابی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران، با حضور در برنامه تهران ۲۰ شبکه پنج سیما، ضمن ارائه توضیحاتی درباره فعالیت ها و وظایف سازمان تبلیغات اسلامی نسبت به هیئت ها، گفت: در ایام منتهی به ماه محرم، معمولا در فضای اجتماعی توسط دوستان و دشمنان سیدالشهدا(ع) دو اتفاق می افتد. کسانی که این حرکت و دستگاه را قبول ندارند، شروع به شبهه افکنی و بزرگنمایی مسائل و مشکلات می‌کنند که مشخص است همه از قبل طراحی شده است. از طرفی دوستان و محبان امام حسین(ع) نیز که به فکر ارتقای محتوایی هیئت های مذهبی اند، به فکر حل مشکلات و آسیب هایی اند که گریبان گیر هیئات شده است. فرصتی که ماه محرم باعث می‌شود دوستداران و محبان اهل بیت(ع) دور هم جمع شوند و از این پتانسیل و ظرفیت آنها به خوبی استفاده شود، معمولا مورد غفلت قرار می گیرد.

حجت‌الاسلام سهرابی، اظهار داشت: ما در عزای سیدالشهدا(ع) هویت شیعی و اجتماعی خودمان را بازیابی می‌کنیم. در این ایام یک حیات اجتماعی جدیدی شکل می گیرد. در زیر خیمه امام حسین(ع) نسبت به هم مهربان تر می شویم. در هیئات، جمعی از مومنین حول یک محبوب مشترک یعنی ولی خدا با هم مجتمع می شوند؛ نسبت هایشان را با ولی خدا و یکدیگر ارتقا می دهند. در هیئات شما نسبت به هم مهربان تر و دلسوزتر هستید و این فرصتی است که اگر در متن حیات شیعی امتداد پیدا کند، جامعه ای به مثابه یک هیئت بزرگ ساخته می‌شود که همه حول محور ولی خدا، پشتیبان همدیگر می شوند.

وی، افزود: عزای سیدالشهدا(ع) باید با حماسه همراه باشد. دسته های عزاداری باید با اعلام جنگ با دشمن سیدالشهدا(ع) و دوستی با جریان حق همراه باشد و اعلام آمادگی که ما حاضریم جان خود را در این راه اهدا کنیم. همه این مدافعان حرم، بچه های هیئتی بودند که فرصت جهاد مهیا شد و عاشقانه خون خود را نثار سیدالشهدا(ع) کردند. امروز اگر ما حاضریم خون خود را در راه امام حسین(ع) نثار کنیم و فرصت جهاد نیست، فرصت اهدای خون وجود دارد.با اهدای خون می‌شود به کسی که بیمار و یا نیازمند فرآورده های خونی است، محبت و دوست داشتن محبان امام حسین(ع) را به احسن وجه نشان داد. و این، یکی از شعارهای شیعه است که در زیارت عاشورا نیز منعکس شده است:انی سلم لمن سالمکم و حرب لمن حاربکم و ولی لمن والاکم و عدو لمن عاداکم.

سخن روز
کار و تلاش
” هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، کار و تلاش مستمر است. „

تصویر هفته
حضرت رهرا(س)
مقاله
نکاتی درباره رونق اشتغال و تولید
اجرای اقتصاد مقاومتی و رونق تولید و اشتغال به الزامات و بسترهایی نیاز دارد. الزاماتی که باید مورد توجه تمام نهادها، ارگان‌ها و تک تک افراد جامعه باشد.
حدیث
امام هادی (علیه السلام)
الْعُقُوقُ‏ يُعْقِبُ الْقِلَّةَ وَ يُؤَدِّي إِلَى الذِّلَّةِ
نارضایتی پدر و مادر، کمی روزی را به دنبال دارد و آدمی را به ذلت می کشاند.
بحارالانوار، ج75، ص318
یادداشت
دورویی ؛ راه علاج و فرار از آن
منافق كسي است كه ظاهرش را با ايمان و تقوا و اخلاص آراسته، ولي در باطن جز ظلمت كفر و شرك چيزي ندارد، لذا بايد بداند كه در رفتارش سودي نكرده و جز به خودش به كسي زياني نرسانده است.
نظرسنجی
بنظر شما، اینک در چهل سالگی انقلاب اسلامی، کدام مورد از سایر گزینه ها مهم تر است؟