• سال رونق تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند            • تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی میتواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
جلسه ارزیابان هیئات مذهبی در اداره تبلیغات اسلامی شمال شرق تهران تاریخ:1398/6/16

جلسه ارزیابی مراسم عزاداری حسینیه ها و هیئات مذهبی تبلیغات اسلامی شمال شرق با حضور رئیس اداره برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام ولی اللهی، رئیس تبلیغات اسلامی شمال شرق تهران در جلسه ارزیابان هیئات مذهبی این اداره که طی روز چهارشنبه ۱۳ شهریور ماه جاری برگزار شد، شرکت کرد.

ولی اللهی، در آغاز جلسه ضمن تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام، درباره اهمیت اقامه عزای حسینی مطالبی بیان کرد و پیرامون وظایف ارزیابان در ارزیابی از هیئات نکاتی را بیان کرد.

وی، افزود: هر ساله در ایام محرم به منظور شناسایی نقاط قوت و سعی در ارتقای آن و بررسی نقاط ضعف و سعی در بر طرف نمودن آن، فعالیت حسینیه ها و هیئات مذهبی مورد ارزیابی و نظارت قرار می گیرد که هدف از این اقدام، ارتقای سطح کیفی برنامه‌های محرم، میزان تأثیرگذاری فعالیت‌های فرهنگی - تبلیغی هیئات مذهبی، همچنین شناسایی نقاط قوت و نقاط ضعف برنامه‌ها است.

این مسئول گفت: مچ گیری از هیئت ها مقصود ما نیست بلکه هدف اصلی این اقدامات برای آسیب شناسی و تلاش در رفع آسیبهای عزاداری، است و ارزیابان، در حین ارزیابی باید نسبت به تکمیل فرم مشخصات هیئت، ساعت برگزاری عزاداری و سوگواری، اقامه نماز جماعت، برنامه‌های قرآنی، بیان احکام و عقاید دقت کنند و نکته قابل توجه اینکه داشتن سعه صدر و برخورد محبت آمیز با هیئات باید لحاظ گردد و از هر گونه برخورد تند و خشن جدا خودداری کنند و در نهایت فرم های بازرسی را به اداره تحویل دهند لذا به همین منظور، افراد ارزیاب، از بین اعضای شورای هیئات مذهبی، کانون مداحان، رابطین فرهنگی هیئات مذهبی، فرهنگیان منطقه و معتمدین محلی شناسایی شده اند و به بررسی عملکرد حسینیه ها، هیئات مذهبی و تکایا خواهند پرداخت.

در پایان، الیاسی، رئیس شورای هیئات مذهبی شمال شرق تهران، گفت: حضور در برنامه های هیئات مذهبی و بررسی وضعیت فعالیت آنها به صورت کمی و کیفی و گزارش آن به اداره تبلیغات اسلامی از وظایف اصلی ارزیابان هیئات مذهبی است.

سخن روز
کار و تلاش
” هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، کار و تلاش مستمر است. „

تصویر هفته
حضرت رهرا(س)
مقاله
نکاتی درباره رونق اشتغال و تولید
اجرای اقتصاد مقاومتی و رونق تولید و اشتغال به الزامات و بسترهایی نیاز دارد. الزاماتی که باید مورد توجه تمام نهادها، ارگان‌ها و تک تک افراد جامعه باشد.
حدیث
امام هادی (علیه السلام)
الْعُقُوقُ‏ يُعْقِبُ الْقِلَّةَ وَ يُؤَدِّي إِلَى الذِّلَّةِ
نارضایتی پدر و مادر، کمی روزی را به دنبال دارد و آدمی را به ذلت می کشاند.
بحارالانوار، ج75، ص318
یادداشت
دورویی ؛ راه علاج و فرار از آن
منافق كسي است كه ظاهرش را با ايمان و تقوا و اخلاص آراسته، ولي در باطن جز ظلمت كفر و شرك چيزي ندارد، لذا بايد بداند كه در رفتارش سودي نكرده و جز به خودش به كسي زياني نرسانده است.
نظرسنجی
بنظر شما، اینک در چهل سالگی انقلاب اسلامی، کدام مورد از سایر گزینه ها مهم تر است؟