• سال رونق تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند            • تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی میتواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
برنامه های اداره تبلیغات اسلامی پاکدشت در دهه اول محرم تاریخ:1398/6/20

رئیس اداره تبلیغات اسلامی پاکدشت برنامه های دهه اول محرم این اداره را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام فرجی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی پاکدشت طی روز شنبه ۱۶ شهریور ماه جاری در گفتگو با روابط عمومی این اداره به تشریح برنامه های دهه اول ماه محرم پرداخت.

حجت‌الاسلام فرجی، ضمن تسلیت ایام عزاداری و سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و با اشاره به اعزام ۹۵ مبلغ و مبلغه و ۴۰ مبلغ جهادی در دهه اول محرم ابراز داشت: هیچ سرمایه‌ای بالاتر از سرمایه تبلیغ وجود ندارد وتبلیغ فرهنگ عاشورا تداوم راه و قیام سید الشهدا است و عزاداری های محرم باید در شان ائمه اطهار و امام حسین (ع) باشد.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خاطر نشان کرد: حضور مبلغین در مراسم عزاداری امام حسین فرصتی برای آشنایی جوانان و نوجوانان با آموزه های ایثار و شهادت طلبی امام حسین (ع) و احیای امر به معروف و نهی از منکر است.

این مقام مسئول درادامه به نشست توجیهی مسئولین هیئات اشاره کرد و سازماندهی و ساماندهی هیئت های مذهبی و جهت دهی برای تبیین علل قیام عاشورا و برگزاری مراسم عزاداری سید الشهدا (ع) را از مهمترین اقدامات این اداره در محرم امسال برشمرد.

حجت‌الاسلام فرجی تمدید مجور ۲۵۱ هیئت مذهبی را در آستانه ماه محرم از دیگر برنامه این اداره عنوان کرد و در ادامه افزود: اداره تبلیغات اسلامی در راستای کمک به تأمین مایحتاج مواد غذایی و اقلام فرهنگی هیئات و حسینیه های شهرستان با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان به مدت ده روز در امام زاده طالب شهرستان اقدام به برگزاری نمایشگاه شمیم حسینی کرد که با استقبال چشمگیر مسئولین هیئات مواجه شد.

وی با تأکید بر احیا شعائر اسلامی و شئون فرهنگی در هیئات های مذهبی در ماه محرم، خاطر نشان کرد: بر همین اساس بایدکارکرد و خروجی هیئت های مذهبی منجر به افزایش بصیرت و کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه شود.

حجت‌الاسلام فرجی درپایان اظهار داشت: انقلاب ما بر پایه مکتب امام حسین (ع) قیام خودرا آغاز کردو امروز تدوام این امر ضروری است واین امر با برگزاری باشکوه عزاداری امام حسین (ع) تحقق می یابد.

سخن روز
کار و تلاش
” هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، کار و تلاش مستمر است. „

تصویر هفته
حضرت رهرا(س)
مقاله
نکاتی درباره رونق اشتغال و تولید
اجرای اقتصاد مقاومتی و رونق تولید و اشتغال به الزامات و بسترهایی نیاز دارد. الزاماتی که باید مورد توجه تمام نهادها، ارگان‌ها و تک تک افراد جامعه باشد.
حدیث
امام هادی (علیه السلام)
الْعُقُوقُ‏ يُعْقِبُ الْقِلَّةَ وَ يُؤَدِّي إِلَى الذِّلَّةِ
نارضایتی پدر و مادر، کمی روزی را به دنبال دارد و آدمی را به ذلت می کشاند.
بحارالانوار، ج75، ص318
یادداشت
دورویی ؛ راه علاج و فرار از آن
منافق كسي است كه ظاهرش را با ايمان و تقوا و اخلاص آراسته، ولي در باطن جز ظلمت كفر و شرك چيزي ندارد، لذا بايد بداند كه در رفتارش سودي نكرده و جز به خودش به كسي زياني نرسانده است.
نظرسنجی
بنظر شما، اینک در چهل سالگی انقلاب اسلامی، کدام مورد از سایر گزینه ها مهم تر است؟