• سال رونق تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند            • تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی میتواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
جلسه هم اندیشی دانشجویان کشور ترکیه با اساتید و طلاب مجتمع کوثر تاریخ:1398/6/20

جلسه هم اندیشی دانشجویان کشور ترکیه با اساتید و طلاب مجتمع کوثر باموضوع معرفی جایگاه زن مسلمان، درباره نگاه رهبران انقلاب اسلامی به حقیقت زن، با حضور حجت‌الاسلام سهرابی، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام سهرابی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران، در جلسه هم اندیشی دانشجویان کشور ترکیه با اساتید و طلاب مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر با موضوع معرفی جایگاه زن مسلمان انقلابی، درباره نگاه رهبران انقلاب اسلامی به حقیقت زن، گفت: اگر تقریری انقلابی، دینی، فرهنگی و اجتماعی از زن بخواهیم ارائه کنیم، نقطه آغاز، بحث حقیقت زن و جایگاه تکوینی او در عالم خلقت است.

وی افزود: در نگاه امام و رهبری، نقطه شروع فهم حقیقت زن، یک دیدگاه و نگاه عرفانی است. از این منظر، حقیقت زن و اصلی ترین جایگاهی که بتوان برای زن مشخص کرد، این است که زن، قلب جامعه است. اگر جامعه را به‌عنوان یک پیکر بنگریم و هویتی زنده برای آن قائل باشیم؛ این حقیقت و پیکر، یک قلب دارد و زنان یک جامعه در حقیقت قلب آن جامعه اند. قلب در وجود انسان، ظرف گرایش ها، تمایل ها و محبت هاست.

حجت‌الاسلام سهرابی، اظهار داشت: ما یک ادراک و عقل داریم که کار توصیف و تحلیل را انجام می دهد، وجه دیگر انسان، فعل و رفتار اوست. قلب، حاکم بر دو وجه رفتار و عقل عمل می‌کند. قلب در وجود انسان تعیین می‌کند که او به چه سمتی حرکت کند، چه رفتارهایی را انتخاب کند و و در مورد چه موضوعاتی فکر کند. متناظر آن در جامعه نیز این چنین است. اگر قلب جامعه، یک آرمان و باوری را قبول کرد، جامعه نیز به سمت آن آرمان پیش خواهد رفت. پس اگر زن قلب جامعه است؛ و اگر جامعه ای می خواهد انقلابی باشد، تحول در خودش ایجاد کند؛ اول قلب جامعه است که باید آن آرمان، حرکت و تحول را انتخاب کند و جامعه را به آن سمت هدایت کند. اگر چنین نگاهی به زن داشته باشیم، متوجه می شویم که حقیقت زن، یک جایگاه و حقیقت انقلابی است. چون در نقطه آغاز حرکت های اجتماعی و انقلابی زنان قرار دارند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران، در پایان گفت: در مورد انقلاب اسلامی نیز، امام خمینی توصیفی که درباره جایگاه زن دارند در جمله ای است که می فرمایند: " شما زن ها بودید که شاه را از کشور بیرون کردید" یعنی در ایران ابتدا زن ها انتخاب کردند که یک نظام الهی در کشور مستقر شود و در نتیجه همین انتخاب زمینه ای شد که جامعه نیز به سمت این آرمان جهت گیری داشته باشد.

سخن روز
کار و تلاش
” هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، کار و تلاش مستمر است. „

تصویر هفته
امام حسن عسکری
مقاله
نکاتی درباره رونق اشتغال و تولید
اجرای اقتصاد مقاومتی و رونق تولید و اشتغال به الزامات و بسترهایی نیاز دارد. الزاماتی که باید مورد توجه تمام نهادها، ارگان‌ها و تک تک افراد جامعه باشد.
حدیث
امام هادی (علیه السلام)
الْعُقُوقُ‏ يُعْقِبُ الْقِلَّةَ وَ يُؤَدِّي إِلَى الذِّلَّةِ
نارضایتی پدر و مادر، کمی روزی را به دنبال دارد و آدمی را به ذلت می کشاند.
بحارالانوار، ج75، ص318
یادداشت
دورویی ؛ راه علاج و فرار از آن
منافق كسي است كه ظاهرش را با ايمان و تقوا و اخلاص آراسته، ولي در باطن جز ظلمت كفر و شرك چيزي ندارد، لذا بايد بداند كه در رفتارش سودي نكرده و جز به خودش به كسي زياني نرسانده است.
نظرسنجی
بنظر شما، اینک در چهل سالگی انقلاب اسلامی، کدام مورد از سایر گزینه ها مهم تر است؟