• سال رونق تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند            • تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی میتواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
به زودی در تهران خانه های مبلغ راه اندازی می‌شود تاریخ:1398/7/6

حجت‌الاسلام سهرابی، در جلسه ساماندهی گروه های تبلیغی دانش آموزی که با حضور فعالین این حوزه در این اداره کل برگزار شد، خانه های مبلغ را حلقه های واسط گروه های تبلیغی تخصصی دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام سهرابی، مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران، در جلسه ساماندهی گروه های تبلیغی دانش آموزی که با حضور فعالین این حوزه در این اداره کل برگزار شد، خانه های مبلغ را حلقه های واسط گروه های تبلیغی تخصصی دانست که به زودی در تهران راه اندازی می شوند.

حجت‌الاسلام سهرابی، با ذکر این نکته که مساله تبلیغ از حوزه شروع می‌شود، گفت: اگر حوزه بتواند در خودش تغییری ایجاد کند و اصلاح شود، تبلیغ و به تابع آن مسائل دیگر نیز سر و سامان پیدا می‌کنند. حوزه تهران نیز به لحاظ هویتی با قم متفاوت است و اگر این هویت به درستی فهم نشود، کماکان مشکلات نفری و ساختاری در امر تبلیغ وجود دارد. چون هویت بخشی مناسبی برای طلبه های تهرانی صورت نگرفته، بعد از درس، این سردرگمی جنس فعالیت در کارهایشان دیده می‌شود. اگر هویت طلبه تهرانی را بفهمیم، گونه دیگری از کار علمی و دانشی پیشنهاد خواهد شد که متفاوت از مدلی است که در قم می تواند تحصیل کند. ما قم را حوزه پشتیبان می دانیم.

وی، افزود: هویت طلبه حوزه تهران، هویتی است که دانش آن در میدان عمل بوجود می آید. طلبه تهران بر خلاف قم پیشران است نه پشتیبان و باید در میدان عمل بجنگد. طلبه ای که در محله ای به سراغ آسیب های اجتماعی می رود، در صحنه عمل، دانش مورد نیاز را نیز کسب می‌کند. نگاه ما به حوزه دانش در تهران باید متفاوت باشد. طلبگی در صحنه عمل شکوفا می‌شود. طلبه به دنبال دغدغه ای که پیدا کرده، دانش، مهارت ها و ارتباطات خود را حول همان دغدغه سر صحنه شکل می دهد.

سهرابی، با بیان این مطلب که ما باید کمک کنیم گروه های طلبگی ممهز در یک عرصه، موضوع و مساله به صورت تخصصی شکل بگیرد، افزود: البته گروه تخصصی نه به معنای عام آن، یعنی طلبه به اسم یک رشته ورود کند. در واقع طلبه ای که خودش را ممهز کرده به یک دغدغه و مساله ای و می خواهد در آن ورود کند باید ابتدا این استعدادیابی در طلبه ها شکل گیرد تا بر اساس دغدغه هایشان، بر سر آن کار سوق داده شوند. باید از خود طلبه ها این گروه های تخصصی شکل بگیرد تا این عرصه ها را راهبری کنند و به همراه آن گروه های پشتیبانی وجود داشته باشد تا گروه اولیه در صحنه تنها نماند و به مرور زمان با هسته سازی هایی که شکل می گیرد، این گروه ها در صحنه عمل افزایش پیدا کنند. علاوه بر اینکه گروه های تخصصی تبلیغی باید شکل بگیرند، باید از بین طلبه ها کسانی باشند که راهبری تخصصی انجام دهند و این یک نیاز اصلی و اساسی است که خلا آن به شدت احساس می‌شود. باید کسانی در یک سطح بالاتر که خودشان در میدان عملیات حضور دارند، این گروه ها را تشکیل دهند و به پشتیبانی از آن ها بپردازند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران، گفت: نیاز دیگر گروه های تبلیغی، خانه های مبلغ است که باید شکل بگیرد؛ به این صورت که عده ای طلبه بدون تعین و اصطلاحا نیروی آزاد در محله ها حاضر باشند تا خلاءها، آسیب ها و موارد مورد نیاز امر تبلیغ را شناسایی کرده و به‌عنوان یک واسط با گروه های تبلیغی عمل کنند. کاری که ما در سازمان تبلیغات انجام می دهیم این است که کمک کنیم این جنس از طلبه ها نیز شکل بگیرد. طلبه هایی بدون تعین ولی کارآمد در فضای راهبری فرهنگی و تبلیغی و یکی از کارهای مهم این طلبه ها این است که مردم را به صورت مستقیم وارد میدان عمل کنند تا با آن ها فعالیت های مشترک انجام دهند.

سخن روز
کار و تلاش
” هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، کار و تلاش مستمر است. „

تصویر هفته
ولادت امام باقر
مقاله
نکاتی درباره خواندن نماز مودبانه
مهمترین بهره ما از نماز، با مهمترین تأثیری که ابتدا باید از نماز بپذیریم، «درک عظمت خداوند» است و مهم ترین مانع درک عظمت خدا هم «تکبر» و کبریایی خودمان است.
حدیث
امام هادی (علیه السلام)
الْعُقُوقُ‏ يُعْقِبُ الْقِلَّةَ وَ يُؤَدِّي إِلَى الذِّلَّةِ
نارضایتی پدر و مادر، کمی روزی را به دنبال دارد و آدمی را به ذلت می کشاند.
بحارالانوار، ج75، ص318
یادداشت
دورویی ؛ راه علاج و فرار از آن
منافق كسي است كه ظاهرش را با ايمان و تقوا و اخلاص آراسته، ولي در باطن جز ظلمت كفر و شرك چيزي ندارد، لذا بايد بداند كه در رفتارش سودي نكرده و جز به خودش به كسي زياني نرسانده است.
نظرسنجی
به نظر شما نحوه خدمات رسانی سازمان تبلیغات اسلامی در کدامیک از موارد زیر موفق تر بوده است؟