• سال رونق تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند            • تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی میتواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
شما نوجوان ها همانند شهید فهمیده می توانید رهبران جامعه باشید تاریخ:1398/8/11

حجت‌الاسلام سهرابی، در روز بسیج دانش آموزی و سالگرد شهادت محمد حسین فهمیده، با حضور در دبیرستان علامه حلی ۶ تهران، در گفتگو با دانش آموزان، آن ها را سرمایه های بزرگ جامعه خواند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام علی اصغر سهرابی، مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران، در روز بسیج دانش آموزی و سالگرد شهادت محمد حسین فهمیده، با حضور در دبیرستان علامه حلی ۶ تهران، در گفتگو با دانش آموزان، آن ها را سرمایه های بزرگ جامعه خواند و با بیان خاطراتی از دوران تحصیل خود گفت: من خودم ورودی سال ۷۱ تیزهوشانم. احتمالا حدود ۱۲ سال قبل از اینکه شما عزیزان متولد شوید. آن زمان ها تحصیل در مدارس سمپاد، احساس هویت و مسئولیت خاصی به ما داده بود. با همراه داشتن این آرم تیزهوشان حس می کردیم مسئولیت سنگینی برعهده ما قرار دارد. همان زمان ها وقتی می خواستیم مشاوره انتخاب رشته بگیریم، پیگیر رشته های مهمات سازی و موشک سازی بودیم. دوستانی که با ما بودند به سمت این رشته ها رفتند و الان موفقیت های بسیار بزرگی کسب کرده اند. می بینید و می شنوید که در این حوزه ها چه اتفاقات بزرگی افتاده است.

وی، افزود: ما با دستان خالی جلوی یک نظام استکباری منسجم با تمامی امکانات و تسلیحات و قدرت ایستاده ایم. ما در حوزه موشکی از صفر شروع کردیم ولی امروزه توان ما باعث کابوس شبانه استکبار شده است. تا جایی که در تلاش اند این قدرت را از ما بگیرند. تمام این پیشرفت ها را کسانی مثل شماها رقم زده اند. با یک باور و همت بزرگ، خودشان را جدی گرفته اند.

حجت‌الاسلام سهرابی، خاطر نشان کرد: همانگونه که شیطان در تصویرسازی و غلو کارها مهارت دارد، حال مدل اغواگری شیطان را با مدل تعامل آمریکا با ملت ها و مردم، مقایسه تطبیقی داشته باشید، می بینید که آمریکا هم تمام قدرتش در این است که به خوبی می تواند تصویرسازی کند. چرا صنعت تصویرسازی در تمدن آمریکایی انقدر رشد داشته است؟ تجهیزات تصویربرداری، سینما، شبکه توزیع و توسعه سریال ها در آمریکا را ببینید. او فقط یک دغدغه دارد. به دنبال به تصویر کشیدن دنیایی است که به آن تعلق ندارد. تصویری بزرگ تر از واقعیت موجود. البته بالاتر از تمام تسلیحات و موشک های مهمی که امروز ما با علم خود ساخته ایم، باور و ایمان جوان ها و نوجوان های ماست که به این نتیجه رسیده اند که می توانند جلوی ظالمی مثل آمریکا بیاستند. صنعت هسته ای و موشکی را جوان هایی از نسل شماها به این موفقیت رسانده اند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران، گفت: امروز سالگرد شهادت شهید محمد حسین فهمیده است. مگر این شهید چه کار بزرگی انجام داده که امام او را به‌عنوان رهبر معرفی می‌کند؟ این نوجوان با کار خودش یک راه در تاریخ برای ما باز کرده، یک مسیر جدید و با همین راه ما را رهبری کرده است. شهید طهرانی مقدم، شهید شهریاری با کارهای خود یک مسیر و راه جدیدی برای ما باز کردند و امت را با کار خود رهبری کردند. امروز ما نیاز به مسیری مبتنی بر سرمایه های واقعی مثل شما نوجوان ها داریم که باور کنید با علم، اراده و ایمان خود می توانید مسیرهای جدیدی پیش روی جامعه خود باز کنید.

سخن روز
کار و تلاش
” هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، کار و تلاش مستمر است. „

تصویر هفته
ولادت امام باقر
مقاله
نکاتی درباره خواندن نماز مودبانه
مهمترین بهره ما از نماز، با مهمترین تأثیری که ابتدا باید از نماز بپذیریم، «درک عظمت خداوند» است و مهم ترین مانع درک عظمت خدا هم «تکبر» و کبریایی خودمان است.
حدیث
امام هادی (علیه السلام)
الْعُقُوقُ‏ يُعْقِبُ الْقِلَّةَ وَ يُؤَدِّي إِلَى الذِّلَّةِ
نارضایتی پدر و مادر، کمی روزی را به دنبال دارد و آدمی را به ذلت می کشاند.
بحارالانوار، ج75، ص318
یادداشت
دورویی ؛ راه علاج و فرار از آن
منافق كسي است كه ظاهرش را با ايمان و تقوا و اخلاص آراسته، ولي در باطن جز ظلمت كفر و شرك چيزي ندارد، لذا بايد بداند كه در رفتارش سودي نكرده و جز به خودش به كسي زياني نرسانده است.
نظرسنجی
به نظر شما نحوه خدمات رسانی سازمان تبلیغات اسلامی در کدامیک از موارد زیر موفق تر بوده است؟