• سال رونق تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند            • تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی میتواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
هر روحانی و مبلغ دینی، یک سازمان تبلیغات اسلامی است تاریخ:1398/8/11

همایش یاوران وقف، در شهرستان شهریار، با حضور حجت‌الاسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران، جمعی از مسئولان، طلاب و روحانیون، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام صدقعلی جلیل زاده، رئیس تبلیغات اسلامی شهریار، از برگزاری همایش یاوران وقف، با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان، با حضور حجت‌الاسلام سهرابی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران، مهندس طاهری، فرماندار شهریار، روسای ادارات تبلیغات اسلامی رباط کریم، قدس و ملارد، مسئولان ادارات و نهادهای فرهنگی شهرستان، ائمه جمعه، طلاب و روحانیون شهرستان شهریار و با سخنرانی حجت‌الاسلام قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، صبج پنج‌شنبه ۹ آبان‌ماه در مهدیه امامزاده اسماعیل(ع) این شهرستان خبر داد.

در این همایش حجت‌الاسلام قمی، با اشاره به ضرورت تبلیغ دینی مردمی، گفت: از نظر ما هر روحانی و مبلغ دینی به نوبه خود یک سازمان تبلیغات اسلامی است که با حضور در متن و بطن جامعه مبانی دینی و اسلامی را برای اقشار مختلف مردم تبیین کرده و وظیفه ما به‌عنوان سازمان تبلیغات اسلامی حمایت از این گروه تبلیغی است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور، افزود: البته همه اقشار جامعه همچون معلمان، بانوان، مداحان، پزشکان، مهندسان همه و همه مبلغ دینی هستند باید طوری رفتار کنند که رفتار آنها مبلغ دین و آموزه های دینی باشد ولی سر رشته دار امر تبلیغ در کشور روحانیون هستند.

این مسئول فرهنگی، به ضرورت امر آموزش ویژه روحانیون و مبلغان دینی اشاره کرد و ادامه داد: باید روحانیون در خصوص موضوعات متنوع فرهنگی و اجتماعی توانمند شده و بتوانند در حوزه های مختلف اجتماعی تاثیرگذاری داشته باشند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، تصریح کرد: طلبه ها و مبلغان دینی باید همچنین مسائل جوانان را به خوبی شناخته و بتوانند با زبان نسل جوان با آنها ارتباط برقرار کرده و پیام دین را به گوش دل و جان جوان امروز منتقل کنند.

در ابتدای این همایش حجت‌الاسلام سالمی، امام جمعه شهریار، بر ضرورت توسعه و ترویج فرهنگ وقف در زمینه‌های مختلف اجتماعی همچون فعالیت های فرهنگی، آموزشی و ورزشی تاکید کرد.

پیش از سخنان رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، حجج اسلام نوری نیا، رحیمی، نوری، قنبری، کریمی، شایگان، صادقلو و طاهریان به نمایندگی از دیگر طلاب شهرستان، نکات و مسائلی فرهنگی و اجتماعی را با رئیس تبلیغات اسلامی کشور در میان گذاشته و راهکارهایی در این زمینه‌ها بیان کردند.

توجه به موضوع معیشت روحانیون، ضرورت جوان گرایی در ادارات و نهادها، توانمندسازی طلاب، بیان مشکلات برخی مساجد و حسینیه‌ها، عملی کردن بیانیه گام دوم انقلاب، انتقاد از وجود نهادهای مختلف در حوزه فرهنگ و موازی کاری، انتقاد از مدرک گرایی در میان برخی روحانیون، ضرورت توجه بیشتر به حسینیه ها، ضرورت اقامه نماز جماعت در حسینیه‌ها، پیشنهاد ایجاد دفتر نمایندگی تبلیغات اسلامی در دفاتر ائمه جمعه و تربیت مبلغ متخصص از جمله محورهای بیان شده توسط روحانیون در این جلسه بود.

در پایان این مراسم نیز، عابد اسماعیل‌زاده، مداح و ذاکر اهل‌بیت(ع) اشعاری را در وصف حضرت امام زمان(عج) و امام علی(ع) قرائت کرد.

سخن روز
کار و تلاش
” هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، کار و تلاش مستمر است. „

تصویر هفته
ولادت امام باقر
مقاله
نکاتی درباره خواندن نماز مودبانه
مهمترین بهره ما از نماز، با مهمترین تأثیری که ابتدا باید از نماز بپذیریم، «درک عظمت خداوند» است و مهم ترین مانع درک عظمت خدا هم «تکبر» و کبریایی خودمان است.
حدیث
امام هادی (علیه السلام)
الْعُقُوقُ‏ يُعْقِبُ الْقِلَّةَ وَ يُؤَدِّي إِلَى الذِّلَّةِ
نارضایتی پدر و مادر، کمی روزی را به دنبال دارد و آدمی را به ذلت می کشاند.
بحارالانوار، ج75، ص318
یادداشت
دورویی ؛ راه علاج و فرار از آن
منافق كسي است كه ظاهرش را با ايمان و تقوا و اخلاص آراسته، ولي در باطن جز ظلمت كفر و شرك چيزي ندارد، لذا بايد بداند كه در رفتارش سودي نكرده و جز به خودش به كسي زياني نرسانده است.
نظرسنجی
به نظر شما نحوه خدمات رسانی سازمان تبلیغات اسلامی در کدامیک از موارد زیر موفق تر بوده است؟