• سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» گرامی باد            • ستون دين، پارسايى و تباهى دين، در طمع است.            • اگر «صبر و استقامت» با «عقل، تدبیر و مشورت» همراه شود پیروزی قطعی خواهد بود.           
فرو ریختن عظمت پوشالی آمریکا در ذهن شما سرمایه است تاریخ:1398/8/13

حجت‌الاسلام سهرابی، به مناسبت گرامیداشت روز ۱۳ آبان در جمع انجمن های اسلامی دانش آموزی با آنها دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام علی اصغر سهرابی، مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران در نشست « عهد وفا»، دورهمی پیشکسوتان و فارغ التحصیلان اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی استان تهران در سالن شهدای سرچشمه به مناسبت گرامیداشت روز ۱۳ آبان، حضور یافت و با دانش آموزان به گفت و گو پرداخت.

حجت‌الاسلام علی اصغر سهرابی، با این مقدمه که در قرآن و روایات در مورد شیطان، با جزئیات و به تفصیل، خداوند و ائمه با ما گفت و گو کرده اند و جزئیات حیله ها، دشمنی ها و توانایی های شیطان را برای ما گفته اند، ادامه داد: شیطان قدرت ها و توانمندی های ویژه ای دارد و وقتی آدم به این جزئیات و توصیفات گفته شده توجه می‌کند، متوجه می‌شود که در مقابل دشمن قدرتمندی قرار دارد. در قرآن می فرماید: «شیطان دشمن شماست و شما هم با او دشمنی کنید».

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران، افزود: وقتی شیطان از عالم بالا به زمین رانده شد، از خداوند درخواست قدرت هایی کرد و خدا نیز به او قدرت های فراوانی داد. خداوند علاوه بر این قدرت ها به شیطان این اجازه را نیز داد که در وجود بنی آدم سکنا گزیند. خداوند با تمام این قدرت هایی که به شیطان داده، فرموده، حیله و مکر او ضعیف است. بزرگان به ما گفته اند که شیطان بیشترین دسترسی که به انسان دارد، در عالم خیال و وهم اوست و بیشتر از این کاری از او برنمی آید. یعنی می تواند در ذهن ما تصویرسازی خوبی انجام دهد. این توانایی را دارد که برای ما چیزهایی را جذاب تر از آنچه هست، به نمایش درآورد. استاد اغراق است؛ ولی به عقل و قلب ما دسترسی ندارد. در رفتار ما هیچ اثر مستقیمی ندارد.

سهرابی، با توجه به فرموده امام خمینی(ره) که « آمریکا شیطان بزرگ است» افزود: مدل سلطه گری و حیله گری آمریکا دربرابر کشورهای دیگر نیز دقیقا مانند شیطان است. اینکه امام خمینی(ره) می فرمایند« آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند» یک شعار و جنگ روانی برای مقابله با دشمن نیست. بلکه حکایت از یک واقعیت در عالم است. چون تمام توانمندی های آمریکا عین شیطان مبتنی بر وهم و خیال است. اینکه صنعت تصویر، رسانه، سینما و تلویزیون اینقدر در تمدن و نظام غرب رشد می‌کند؛ به علت این است که شیطان می تواند به وسیله تصویر، اغراق ایجاد کند. واقعیت مجازی تولید کند. آن چیزی را که نیست، هست و آن چیزی را که واقعیت ندارد، به رنگ واقعیت نشان دهد. تمام قدرت آمریکا مبتنی بر همین اصل است که برای ما تصویرهای غیرواقعی بسازد. امروز شما چه تصوری از قدرت نظامی آمریکا دارید؟ آمریکا یعنی قدرت اتمی، موشکی، زیردریایی، یعنی ماهواره، پهپاد که در روی کاغذ همه قدرتمند و عجیب اند. همین پهپادی که چند ماه پیش ایران ساقط کرد، اطلاعات نظامی آن را که می خواندید، بهت زده می شدید. قدرت تصویربرداری بالا و دقیق، رادارگریز، با چند صد میلیون دلار هزینه ساخت؛ با آن همه هیمنه و قدرتی که در جهان تصویرسازی کرده، ما آن پهپاد را در آسمان زدیم و آمریکا نیز هیچ غلطی نتوانست بکند.

وی، در پایان گفت: قرآن می فرماید«شیطان به سمت شما قدم قدم می آید» او وقتی به سمت شما نزدیک می‌شود، که شما یک قدم به سمت عقب بروید. شیطان وقتی به شما این مطلب را بقبولاند که توان مقابله با او را ندارید، موفق شده که به سمت شما بیاید. به فرموده خدا اگر شما دربرابر او بیاستید، او توان آمدن به جلو را ندارد. ضعیف است. ما در کشور خود چهل سال این را تجربه کرده ایم. روز ۱۳ آبان فقط یک اتفاق نمادین نیست. این که ما در آن روز شعار می دهیم و مرگ بر آمریکا می‌گوییم؛ یعنی کار آمریکا تمام شده است. اینکه شما شعار می دهید یعنی قبل از آن، آمریکا در ذهن شما شکست خورده است و از او گذر کرده اید. قرار نیست بعد از آن ما کاری انجام دهیم؛ مهم این است که این عظمت پوشالی در ذهن ما شکست خورده است. سرمایه مملکت ما این است که جوان های ما به این باور برسند که آمریکا و ابرقدرتان دنیا در برابر اراده آن ها هیچ غلطی نمی توانند بکنند.

سخن روز
مدارا:
” مدارا ، بالاترین درجه قدرت و میل به انتقام، اولین نشانه ضعف است. „

تصویر هفته
صلوات
مقاله
فرهنگ ما محور در تضاد با فرهنگ مردم محور
«اولویت محوری» و «عدالت محوری» هم از مهمترین عناوین اصول ده گانه کار فرهنگی هستند. فعالان فرهنگی معمولا ایده های خوب و زیادی دارند اما این کارها را که نمی توان به صورت همزمان انجام داد.
حدیث
امام حسین (علیه السلام) :
خَمْسٌ مَنْ لَمْ تَكُنْ فِيهِ، لَمْ يَكُنْ فِيهِ كَثيرُ مُسْتَمْتَعٍ: اَلْعَقْلُ، وَ الدّينُ وَ الْأَدَبُ، وَ الْحَياءُ، وَ حُسْنُ الْخُلْقِ؛
پنـج چيز است اگر در انسـان نباشد، بهـره زيادى در او نخـواهد بود: ۱ـ عقل ۲ـ دين ۳ـ ادب ۴ـ حيا ۵ـخوش ‏اخلاقى.
حياة الامام الحسين عليه ‏السلام: ج ۱، ص ۱۸۱
یادداشت
فرهنگ ما محور در تضاد با فرهنگ مردم محور
«اولویت محوری» و «عدالت محوری» هم از مهمترین عناوین اصول ده گانه کار فرهنگی هستند. فعالان فرهنگی معمولا ایده های خوب و زیادی دارند اما این کارها را که نمی توان به صورت همزمان انجام داد.
نظرسنجی
به نظر شما سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران تا چه اندازه در اجرای عملیات شهید حاج قاسم سلیمانی (امدادرسانی و حمایت از گروه های آسیب دیده در موج سوم کرونا) موفق بوده است؟