• سال رونق تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند            • تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی میتواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
گردهمایی مدیران مؤسسه و خانه های قرآنی در اداره تبلیغات اسلامی پاکدشت تاریخ:1398/9/9

گردهمایی مدیران مؤسسه و خانه های قرآنی در اداره تبلیغات اسلامی پاکدشت با حضور حجت‌الاسلام فرجی،رئیس این اداره برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، موسوی، مسئول روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی پاکدشت ازبرگزاری نشست هم اندیشی مدیران مؤسسات و خانه های قرآنی طی روز چهارشنبه ۶ آذر ماه جاری در این اداره خبر داد.

جلسه به منظور بررسی راهکارهای مناسب درجهت آموزش قرآن کریم، ارزیابی مشکلات و موانع پیش رو مراکز قرآنی شهرستان و معرفی حجت‌الاسلام آرامی به‌عنوان کارشناس امور قرآنی با حضور حجت‌الاسلام فرجی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان و جمعی از مدیران مؤسسات و خانه های قرآنی در سالن اجتماعات این اداره برگزار شد.

حجت‌الاسلام فرجی در سخنانی رویکرد قرآنی را نیاز اساسی جامعه کنونی برشمرد و گسترش فعالیت های این حوزه در کشور را وظیفه همه مسئولان و دست اندرکاران نظام دانست و در این بین نقش فعالان قرآنی را سرنوشت ساز و پر رنگ تر خواند.

وی، به نقش مؤسسات قرآنی در تقویت فرهنگ دینی و اسلامی اشاره و تصریح کرد: نقش فعالان قرآنی در رشد و بالندگی فرهنگ اسلامی بر کسی پنهان نیست و باید توجه بیشتری به این مقوله از طریق برگزاری همایش های مختلف قرآنی صورت گیرد.

در ادامه حجت‌الاسلام آرامی، با اشاره به اینکه جامعه آرمانی بدون توجه به عموم مردم به ارزش های دینی امکان پذیر نیست، گفت: تمامی نهادها و موسسات قرآنی باید در راستای نهادینه کردن فرهنگ دینی و قرآنی در جامعه تلاش کنند تا این فرهنگ اصیل و غنی به خوبی در جامعه نهادینه شود.

وی در ادامه پیرامون دستورالعمل ها و ضوابط و قوانین جدید دارالقرآن مطالبی را عنوان کرد و در پایان جلسه مدیران مؤسسات و خانه های قرآنی به بیان گزارش‌ها و عملکرد مؤسسه های خود پرداختند.

سخن روز
کار و تلاش
” هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، کار و تلاش مستمر است. „

تصویر هفته
امام حسن عسکری
مقاله
نکاتی درباره رونق اشتغال و تولید
اجرای اقتصاد مقاومتی و رونق تولید و اشتغال به الزامات و بسترهایی نیاز دارد. الزاماتی که باید مورد توجه تمام نهادها، ارگان‌ها و تک تک افراد جامعه باشد.
حدیث
امام هادی (علیه السلام)
الْعُقُوقُ‏ يُعْقِبُ الْقِلَّةَ وَ يُؤَدِّي إِلَى الذِّلَّةِ
نارضایتی پدر و مادر، کمی روزی را به دنبال دارد و آدمی را به ذلت می کشاند.
بحارالانوار، ج75، ص318
یادداشت
دورویی ؛ راه علاج و فرار از آن
منافق كسي است كه ظاهرش را با ايمان و تقوا و اخلاص آراسته، ولي در باطن جز ظلمت كفر و شرك چيزي ندارد، لذا بايد بداند كه در رفتارش سودي نكرده و جز به خودش به كسي زياني نرسانده است.
نظرسنجی
بنظر شما، اینک در چهل سالگی انقلاب اسلامی، کدام مورد از سایر گزینه ها مهم تر است؟