• سال جهش تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: ملت ایران مطمئن باشند که تلخی‌ها خواهد گذشت و مشکلات اقتصادی قطعاً تمام خواهد شد            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
گردهمایی مدیران مؤسسه و خانه های قرآنی در اداره تبلیغات اسلامی پاکدشت تاریخ:1398/9/9

گردهمایی مدیران مؤسسه و خانه های قرآنی در اداره تبلیغات اسلامی پاکدشت با حضور حجت‌الاسلام فرجی،رئیس این اداره برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، موسوی، مسئول روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی پاکدشت ازبرگزاری نشست هم اندیشی مدیران مؤسسات و خانه های قرآنی طی روز چهارشنبه ۶ آذر ماه جاری در این اداره خبر داد.

جلسه به منظور بررسی راهکارهای مناسب درجهت آموزش قرآن کریم، ارزیابی مشکلات و موانع پیش رو مراکز قرآنی شهرستان و معرفی حجت‌الاسلام آرامی به‌عنوان کارشناس امور قرآنی با حضور حجت‌الاسلام فرجی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان و جمعی از مدیران مؤسسات و خانه های قرآنی در سالن اجتماعات این اداره برگزار شد.

حجت‌الاسلام فرجی در سخنانی رویکرد قرآنی را نیاز اساسی جامعه کنونی برشمرد و گسترش فعالیت های این حوزه در کشور را وظیفه همه مسئولان و دست اندرکاران نظام دانست و در این بین نقش فعالان قرآنی را سرنوشت ساز و پر رنگ تر خواند.

وی، به نقش مؤسسات قرآنی در تقویت فرهنگ دینی و اسلامی اشاره و تصریح کرد: نقش فعالان قرآنی در رشد و بالندگی فرهنگ اسلامی بر کسی پنهان نیست و باید توجه بیشتری به این مقوله از طریق برگزاری همایش های مختلف قرآنی صورت گیرد.

در ادامه حجت‌الاسلام آرامی، با اشاره به اینکه جامعه آرمانی بدون توجه به عموم مردم به ارزش های دینی امکان پذیر نیست، گفت: تمامی نهادها و موسسات قرآنی باید در راستای نهادینه کردن فرهنگ دینی و قرآنی در جامعه تلاش کنند تا این فرهنگ اصیل و غنی به خوبی در جامعه نهادینه شود.

وی در ادامه پیرامون دستورالعمل ها و ضوابط و قوانین جدید دارالقرآن مطالبی را عنوان کرد و در پایان جلسه مدیران مؤسسات و خانه های قرآنی به بیان گزارش‌ها و عملکرد مؤسسه های خود پرداختند.

سخن روز
کار و تلاش
” هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، کار و تلاش مستمر است. „

تصویر هفته
دفاع مقدس
مقاله
ضرورت تحول در مهندسی فرهنگی
دگرگونی در فرهنگ و زیر ساخت های فرهنگی، مستلزم تدوین منابع مبنایی و علمی معتبر و مستند با در نظر گرفتن دیدگاه های اسلامی در مبانی و مسائل آن است.
حدیث
پیامبر اکرم(ص):
اِنَّ لِقَتْلِ الْحُسَیْنِ علیه السّلام حَرارَةً فى قُلُوبِ الْمُؤ منینَ لا تَبْرَدُ اَبَداً.
براى شهادت حسین علیه السلام ، حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمى شود
( کتاب جامع احادیث الشیعه ، ج 12، ص 556)
یادداشت
جنگ بیولوژیک در جنگ تحمیلی
جنگ دو حالت دارد؛ یکی جنگ فیزیکی که شامل درگیری و رویارویی فیزیکی نیروهای نظامی دو طرف است و معمولاً در چند منطقه مشخص اتفاق می افتد. جنگ دیگر، جنگ بیولوژیک است که فراتر عمل می کند و به جای اینکه در م ...
نظرسنجی
به نظر شما نحوه خدمات رسانی سازمان تبلیغات اسلامی در کدامیک از موارد زیر موفق تر بوده است؟