• سال جهش تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: ملت ایران مطمئن باشند که تلخی‌ها خواهد گذشت و مشکلات اقتصادی قطعاً تمام خواهد شد            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
مشارکت ۷۵ مرکز قرآنی و مذهبی در ویژه برنامه‌های ولادت حضرت عبدالعظیم(ع) تاریخ:1398/9/11

کارشناس تشکل‌های دینی اداره تبلیغات اسلامی شهریار، از مشارکت ۷۵ مرکز و مؤسسه قرآنی و مذهبی تحت پوشش، در برگزاری ویژه برنامه های ولادت حضرت عبدالعظیم(ع) این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی تهران، مرتضی نثاری، کارشناس تشکل‌های دینی اداره تبلیغات اسلامی شهریار، دوشنبه ۱۱ آذرماه جاری، از مشارکت ۷۵ مرکز و مؤسسه قرآنی و مذهبی در برگزاری ویژه برنامه های جشن ولادت حضرت عبدالعظیم(ع) در این شهرستان خبر داد.

نثاری، گفت: ۷۵ مرکز فرهنگی، مذهبی و قرآنی در شهرهای شهریار، اندیشه، باغستان، فردوسیه، صباشهر، شاهدشهر و وحیدیه در جشن سالروز ولادت حضرت عبدالعظیم(ع) مشارکت دارند.

وی، افزود: ایام و مناسبت های مذهبی فرصت مناسبی برای جذب جوانان به محافل دینی و مذهبی است و باید از این ظرفیت دینی به نحو شایسته استفاده کرد و نظر به درخواست برخی از مسئولین هیئات مذهبی و حسینیه‌های برگزار کننده مراسم ولادت حضرت عبدالعظیم(ع)، ۱۵ مبلّغ و مبلّغه به همین مناسبت از سوی این اداره اعزام شدند و این در حالی است که حضور مبلّغین و مبلّغات بومی و غیربومی، مداحان و ستایشگران اهل بیت (ع)، نقش تعیین کننده ای را در مجالس اهل‌بیت(ع) در حسینیه ها و تکایای مذهبی ایفا می‌کند.

این کارشناس، در خاتمه متذکر شد: بیان ابعاد شخصیتی حضرت عبدالعظیم(ع)، تشریح و تبیین نقش آن امام بزرگوار در پیشبرد اهداف شیعه از مهم‌ ترین مباحث مورد توجه از سوی سخنرانان در این مجالس است و مراکز قرآنی و فرهنگی از جمله کانون‌های جمعیتی بوده که می‌توانند به تقویت و توسعه باورهای دینی نسل جوان کمک کنند.

سخن روز
کار و تلاش
” هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، کار و تلاش مستمر است. „

تصویر هفته
دفاع مقدس
مقاله
ضرورت تحول در مهندسی فرهنگی
دگرگونی در فرهنگ و زیر ساخت های فرهنگی، مستلزم تدوین منابع مبنایی و علمی معتبر و مستند با در نظر گرفتن دیدگاه های اسلامی در مبانی و مسائل آن است.
حدیث
پیامبر اکرم(ص):
اِنَّ لِقَتْلِ الْحُسَیْنِ علیه السّلام حَرارَةً فى قُلُوبِ الْمُؤ منینَ لا تَبْرَدُ اَبَداً.
براى شهادت حسین علیه السلام ، حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمى شود
( کتاب جامع احادیث الشیعه ، ج 12، ص 556)
یادداشت
جنگ بیولوژیک در جنگ تحمیلی
جنگ دو حالت دارد؛ یکی جنگ فیزیکی که شامل درگیری و رویارویی فیزیکی نیروهای نظامی دو طرف است و معمولاً در چند منطقه مشخص اتفاق می افتد. جنگ دیگر، جنگ بیولوژیک است که فراتر عمل می کند و به جای اینکه در م ...
نظرسنجی
به نظر شما نحوه خدمات رسانی سازمان تبلیغات اسلامی در کدامیک از موارد زیر موفق تر بوده است؟