• سال رونق تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند            • تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی میتواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
مشارکت ۷۵ مرکز قرآنی و مذهبی در ویژه برنامه‌های ولادت حضرت عبدالعظیم(ع) تاریخ:1398/9/11

کارشناس تشکل‌های دینی اداره تبلیغات اسلامی شهریار، از مشارکت ۷۵ مرکز و مؤسسه قرآنی و مذهبی تحت پوشش، در برگزاری ویژه برنامه های ولادت حضرت عبدالعظیم(ع) این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی تهران، مرتضی نثاری، کارشناس تشکل‌های دینی اداره تبلیغات اسلامی شهریار، دوشنبه ۱۱ آذرماه جاری، از مشارکت ۷۵ مرکز و مؤسسه قرآنی و مذهبی در برگزاری ویژه برنامه های جشن ولادت حضرت عبدالعظیم(ع) در این شهرستان خبر داد.

نثاری، گفت: ۷۵ مرکز فرهنگی، مذهبی و قرآنی در شهرهای شهریار، اندیشه، باغستان، فردوسیه، صباشهر، شاهدشهر و وحیدیه در جشن سالروز ولادت حضرت عبدالعظیم(ع) مشارکت دارند.

وی، افزود: ایام و مناسبت های مذهبی فرصت مناسبی برای جذب جوانان به محافل دینی و مذهبی است و باید از این ظرفیت دینی به نحو شایسته استفاده کرد و نظر به درخواست برخی از مسئولین هیئات مذهبی و حسینیه‌های برگزار کننده مراسم ولادت حضرت عبدالعظیم(ع)، ۱۵ مبلّغ و مبلّغه به همین مناسبت از سوی این اداره اعزام شدند و این در حالی است که حضور مبلّغین و مبلّغات بومی و غیربومی، مداحان و ستایشگران اهل بیت (ع)، نقش تعیین کننده ای را در مجالس اهل‌بیت(ع) در حسینیه ها و تکایای مذهبی ایفا می‌کند.

این کارشناس، در خاتمه متذکر شد: بیان ابعاد شخصیتی حضرت عبدالعظیم(ع)، تشریح و تبیین نقش آن امام بزرگوار در پیشبرد اهداف شیعه از مهم‌ ترین مباحث مورد توجه از سوی سخنرانان در این مجالس است و مراکز قرآنی و فرهنگی از جمله کانون‌های جمعیتی بوده که می‌توانند به تقویت و توسعه باورهای دینی نسل جوان کمک کنند.

سخن روز
کار و تلاش
” هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، کار و تلاش مستمر است. „

تصویر هفته
امام حسن عسکری
مقاله
نکاتی درباره رونق اشتغال و تولید
اجرای اقتصاد مقاومتی و رونق تولید و اشتغال به الزامات و بسترهایی نیاز دارد. الزاماتی که باید مورد توجه تمام نهادها، ارگان‌ها و تک تک افراد جامعه باشد.
حدیث
امام هادی (علیه السلام)
الْعُقُوقُ‏ يُعْقِبُ الْقِلَّةَ وَ يُؤَدِّي إِلَى الذِّلَّةِ
نارضایتی پدر و مادر، کمی روزی را به دنبال دارد و آدمی را به ذلت می کشاند.
بحارالانوار، ج75، ص318
یادداشت
دورویی ؛ راه علاج و فرار از آن
منافق كسي است كه ظاهرش را با ايمان و تقوا و اخلاص آراسته، ولي در باطن جز ظلمت كفر و شرك چيزي ندارد، لذا بايد بداند كه در رفتارش سودي نكرده و جز به خودش به كسي زياني نرسانده است.
نظرسنجی
بنظر شما، اینک در چهل سالگی انقلاب اسلامی، کدام مورد از سایر گزینه ها مهم تر است؟