• سال جهش تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: ملت ایران مطمئن باشند که تلخی‌ها خواهد گذشت و مشکلات اقتصادی قطعاً تمام خواهد شد            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
درمسیر حق وحقیقت نباید توقف ویاحتی سرعت حرکت راکم کنیم تاریخ:1398/10/9

حجت‌الاسلام سهرابی در مراسم بزرگداشت حماسه ۹دی، شهرستان پیشوا گفت:درمسیر حق وحقیقت نباید توقف ویاحتی سرعت حرکت راکم کنیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام علی اصغر سهرابی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران، در خصوص فتنه گران و مشکلاتی که برای مردم و نظام اسلامی به وجود آوردند گفت: قشر حزب اللهی و مذهبی همیشه پای کار رهبری و نظام هستند لذا در قرآن دو دسته آیات با موضوع یک مفهوم وجود دارد. به نام مفهوم تکذیب. کفار را خداوند تهدید به عذاب می‌کند به خاطر اینکه قرآن و روز حساب را تکذیب کردند پیامبران را تکذیب کردند و آیات فراوانی در این مورد نیز وجود دارد. اما دسته‌ای دیگر از آیات هست که روی صحبت آن با مومنین است مومنینی که دچار تکذیب می شوند و آیات خدا را تکذیب می‌کنند.

حجت‌الاسلام سهرابی، ضمن تفسیر و تبیین آیات سوره اعراف در خصوص تکذیب آیات قرآن کریم گفت: امروز ما کسانی را می بینیم که انقلابی بودند و تا پای شهادت پیش رفتند ولی به بیت المال و نظام خیانت می‌کنند. لذا این آیات اشاره‌ به این افراد می‌کند که اگر راه و مسیر را به شما نشان می دهیم آن را تکذیب نکنید. در این راه این پرچمی به دست شما سپرده شده است که باید آن را به مقصد نهایی برسانیم پس آن را نباید زمین بگذاریم و در مقابل این کار مسئول هستیم.

وی، اشاره‌ای به صحبت‌های مقام معظم رهبری در خصوص جنگ احزاب و تجربیات موفقی که در این راه به دست آورده‌ایم کرد و افزود: باید به دل هایمان رجوع کنیم و به راهی که می رویم ایمان داشته باشیم و پرشتاب تر و با ایمان آن راه را ادامه دهیم. امروز ما در جنگ احزاب و در آخرین مرحله های این جنگ هستیم. دشمن امروز احساس ضعف می‌کند و شکست خورده است و در موضع ضعف قرار دارد لذا دستگاه محاسباتی ما صحنه را اینطور تحلیل می‌کند که ما در اوج قدرت هستیم لذا باید مراقب باشیم که دشمن این دستگاه محاسباتی را به هم نریزد چون این تنها جایی است که دشمن می تواند به ما آسیب بزند لذا نباید اجازه این کار داده شود. از مشکلات زندگی آه و ناله نکنیم. باید با صبر و حوصله دیگران را به صبر دعوت کرده و امید و ایمان را بروز دهیم و راهی که به آن ایمان داریم را ادامه دهیم.

سخن روز
کار و تلاش
” هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، کار و تلاش مستمر است. „

تصویر هفته
من ماسک میزنم
مقاله
نکاتی درباره خواندن نماز مودبانه
مهمترین بهره ما از نماز، با مهمترین تأثیری که ابتدا باید از نماز بپذیریم، «درک عظمت خداوند» است و مهم ترین مانع درک عظمت خدا هم «تکبر» و کبریایی خودمان است.
حدیث
امام حسین (علیه السلام) :
خَمْسٌ مَنْ لَمْ تَكُنْ فِيهِ، لَمْ يَكُنْ فِيهِ كَثيرُ مُسْتَمْتَعٍ: اَلْعَقْلُ، وَ الدّينُ وَ الْأَدَبُ، وَ الْحَياءُ، وَ حُسْنُ الْخُلْقِ؛
پنـج چيز است اگر در انسـان نباشد، بهـره زيادى در او نخـواهد بود: ۱ـ عقل ۲ـ دين ۳ـ ادب ۴ـ حيا ۵ـخوش ‏اخلاقى.
حياة الامام الحسين عليه ‏السلام: ج ۱، ص ۱۸۱
یادداشت
جنگ بیولوژیک در جنگ تحمیلی
جنگ دو حالت دارد؛ یکی جنگ فیزیکی که شامل درگیری و رویارویی فیزیکی نیروهای نظامی دو طرف است و معمولاً در چند منطقه مشخص اتفاق می افتد. جنگ دیگر، جنگ بیولوژیک است که فراتر عمل می کند و به جای اینکه در م ...
نظرسنجی
به نظر شما نحوه خدمات رسانی سازمان تبلیغات اسلامی در کدامیک از موارد زیر موفق تر بوده است؟