• سال جهش تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: ملت ایران مطمئن باشند که تلخی‌ها خواهد گذشت و مشکلات اقتصادی قطعاً تمام خواهد شد            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
همه ما مدیون مجاهدت تبلیغی حضرت زینب(س) هستیم تاریخ:1398/10/11

همایش رهبران نهضت، گردهمایی بزرگ مبلغات استان تهران، با حضور و سخنرانی آیت الله تحریری، حجت‌الاسلام و المسلمین قمی و حجت‌الاسلام سهرابی در تالار شیخ صدوق برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، همایش رهبران نهضت، گردهمایی بزرگ مبلغات استان تهران، به بهانه سالروز ولادت حضرت زینب کبری(س) با حضور و سخنرانی آیت الله تحریری، تولیت حوزه علمیه مروی، حجت‌الاسلام و المسلمین قمی، رئیس سازمان تبلیغات و حجت‌الاسلام سهرابی، مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران، در تالار شیخ صدوق آستان حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار شد.

آیت الله تحریری، تولیت حوزه علمیه مروی در این همایش با اشاره به عرصه های مختلف امر تبلیغ از سخنرانی، بحث های علمی تا مشاوره هایی که انسان به دیگری می دهد، همه را موقعی موفق دانستند که همراه با تبلیغ عملی باشد.

وی، افزود اساسا محور تبلیغ منحصر به مردان نیست؛ همانگونه که سایر عرصه های کمالات انسانی به مردان و اشخاص، منحصر و محدود نمی شود. این جایگاه خلیفه الله و جانشینی خدا حق همه انسان هاست و مرد و زن نمی شناسد.

آیت الله تحریری ادامه داد: برای امر تبلیغ دو محور اساسی باید مد نظر قرار گیرد؛ تبلیغ رسالات الهی و خشیت از ذات اقدس خداوند. انجام دادن رسالت الهی فقط یک راه دارد و آن راه صراط مستقیم است و لازمه رسیدن به آن یک التزام عملی است. خشیت از ذات اقدس الهی نیز به درک عظمت دین خداوند نیاز دارد و هرچه قدر معرفت انسان مبلغ به خدا بیشتر باشد، این حالت خشیت نسبت به خدا نیز بیشتر خواهد شد. انسان مبلغ باید به بلوغ فکری و روحی رسیده باشد تا درک درستی از آیات خدا داشته و به طور درست آن ها را به دست انسان های دیگر برساند.

حجت‌الاسلام و المسلمین قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی نیز با حضور در این مراسم گفت: ذهنیت جامعه درباره زن، با تفکرات اصیل اسلامی که نزد امام و رهبری می یابیم، فاصله بسیاری دارد. دشمن سرمایه گزاری عظیمی برای بهره مندی و سواستفاده از زنان جامعه به‌عنوان عاملی قدرتمند، کرده است و به همین جهت مسئولیت عالمان فاضله و مبلغات بیش از گذشته است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی خطاب به مبلغات جلسه افزود: همه مبلغین و مبلغات باید با انس و صمیمیتی که با مخاطبان خود برقرار می‌کنند، درد و مساله واقعی آن ها را شناسایی کرده و در رفع آن کوشا باشند. استقامت و صبر بر اساس آیات قرآن دو رکن اساسی در تبلیغ است که مبلغات باید به این دو اصل توجه کنند.

وی، در ادامه گفت: همه ما مدیون مجاهدت تبلیغی حضرت زینب(س) هستیم و ما به‌عنوان سازمان تبلیغات اسلامی وظیفه خودمان می دانیم که حامی و خادمی کوچک برای شما عزیزان باشیم.

حجت‌الاسلام سهرابی، مدیر کل اداره تبلیغات اسلامی استان تهران نیز در این همایش گفت: عنوان رهبران نهضت در بیانات امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری مدام مورد تاکید قرار گرفته است. این جملات مبانی هستی شناسانه دارد و بر اساس باورعای عمیق دینی بیان شده است. باور بنده بر این است که ما همچنان به شکل مناسبی نتوانسته ایم این جملات را محقق کنیم. ما امیدواریم این همایش طلیعه محقق کردن این باور در صحنه عمل باشد. آنچه ما از مکتب امام (ره) فهمیده ایم، این است که بانوان قلب جامعه هستند.

وی افزود: اگر بانوان جامعه آرمانی را انتخاب کردند، آن آرمان در جامعه فراگیر می‌شود و جامعه به سمت آن حرکت می‌کند. به‌عنوان مثال اگر شما در شرایط اقتصادی فعلی صبر کردید، جامعه نیز صبور خواهد بود. رهبری بانوان در جامعه اسلامی، رهبری عواطف است. شما هستید که عواطف و تمایلات را به سوی هدف بالایی هدایت می‌کنید.

در انتهای همایش، از سه کتاب آیت الله تحریری ( طریق سعادت، گام های آغازین سلوک و منشور بزرگ) با حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی رونمایی شد.

سخن روز
کار و تلاش
” هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، کار و تلاش مستمر است. „

تصویر هفته
آبشار شوی دزفول
مقاله
نکاتی درباره خواندن نماز مودبانه
مهمترین بهره ما از نماز، با مهمترین تأثیری که ابتدا باید از نماز بپذیریم، «درک عظمت خداوند» است و مهم ترین مانع درک عظمت خدا هم «تکبر» و کبریایی خودمان است.
حدیث
امام حسین (علیه السلام) :
خَمْسٌ مَنْ لَمْ تَكُنْ فِيهِ، لَمْ يَكُنْ فِيهِ كَثيرُ مُسْتَمْتَعٍ: اَلْعَقْلُ، وَ الدّينُ وَ الْأَدَبُ، وَ الْحَياءُ، وَ حُسْنُ الْخُلْقِ؛
پنـج چيز است اگر در انسـان نباشد، بهـره زيادى در او نخـواهد بود: ۱ـ عقل ۲ـ دين ۳ـ ادب ۴ـ حيا ۵ـخوش ‏اخلاقى.
حياة الامام الحسين عليه ‏السلام: ج ۱، ص ۱۸۱
یادداشت
جنگ بیولوژیک در جنگ تحمیلی
جنگ دو حالت دارد؛ یکی جنگ فیزیکی که شامل درگیری و رویارویی فیزیکی نیروهای نظامی دو طرف است و معمولاً در چند منطقه مشخص اتفاق می افتد. جنگ دیگر، جنگ بیولوژیک است که فراتر عمل می کند و به جای اینکه در م ...
نظرسنجی
به نظر شما نحوه خدمات رسانی سازمان تبلیغات اسلامی در کدامیک از موارد زیر موفق تر بوده است؟