• سال رونق تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند            • تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی میتواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
چشمه و پایگاه قدرت یک ملت، شهدا هستند تاریخ:1398/10/18

حجت‌الاسلام سهرابی، در مراسم گرامیداشت سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی، و شهدای مقاومت گفت: چشمه و پایگاه قدرت یک ملت شهدا هستند و امت اسلامی با هر شهیدی که از دست می‌دهد قوی‌تر می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، مراسم گرامیداشت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت، با حضور دکتر سعد جواد قندیل، سفیر عراق در ایران و حجج اسلام سهرابی، کنگرلو، دیبازر، صادقی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران، رئیس اداره تبلیغات اسلامی ری، مسئول تشکل های دینی و رئیس اداره اوقاف شهرستان، دکتر توکلی سرپرست فرمانداری ری و محمدرضا حبیبیان رئیس شورای هیئات مذهبی استان تهران در حسینیه امیرالمومنین (ع) شهر ری طی ۱۷ دی ماه جاری برگزار شد.

حجت‌الاسلام علی اصغر سهرابی، در مراسم گرامیداشت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت طی سخنانی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری(مدظله العالی) که فرموده اند؛ مظهر قدرت ایران شهدا هستند اظهار داشت: چشمه و پایگاه قدرت یک ملت شهدا هستند و امت اسلامی هر شهیدی که از دست می‌دهد قوی‌تر می‌شود و آن شهید به هر میزانی که مجاهدت داشته قدرت بیشتری خواهد داشت.

حجت‌الاسلام سهرابی، در وصف شهدا گفت: کسی که تمام سرمایه و جانش را در راه آرمانش فدا می‌کند بعد از شهادت وارد میدان جدیدی می‌شود و اراده و عزم و ایمان شهید بدون محدودیت در اختیار حیات قرار می‌گیرد. لذا شهدا فقط از لحاظ فیزیکی از پیش ما می‌روند.

وی، با بیان اینکه شهادت سپهبد باور عمومی را به همه بازگرداند که می‌توانیم ابرقدرت پوشالی را از منطقه بیرون برانیم عنوان داشت: این جوشش خون در رگ‌های امت است، شهید سلیمانی خود را سرباز امت اسلام می‌دید و برای آنان فکر می‌کرد و نگاهش به هر کجا که شیعیان وجود داشت دوخته می‌شد و محدوده ماموریتش آن نقطه می‌شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران، اظهار داشت: امروز در وضعیتی هستیم که تقابل باطل با امت اسلام وجود دارد و یکی از زوایای شکل شهادت سردار همراهی ایشان با ابومهدی المهندس بود و این عملیات ناجوان مردانه دستوری بوده که موشک‌ها ماشین شهدا را هدف گرفته و شهیدان را تکه تکه کردند که همین شکل شهادت یک سمبل و نماد است چرا که در روزهایی که تلاش می‌کردند باب ایران و عراق را باز کنند شهادت ابومهدی المهندس کنار سردار مقاومت، نمادی از وحدت ۲ کشور شد.

سخن روز
کار و تلاش
” هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، کار و تلاش مستمر است. „

تصویر هفته
حضرت رهرا(س)
مقاله
نکاتی درباره رونق اشتغال و تولید
اجرای اقتصاد مقاومتی و رونق تولید و اشتغال به الزامات و بسترهایی نیاز دارد. الزاماتی که باید مورد توجه تمام نهادها، ارگان‌ها و تک تک افراد جامعه باشد.
حدیث
امام هادی (علیه السلام)
الْعُقُوقُ‏ يُعْقِبُ الْقِلَّةَ وَ يُؤَدِّي إِلَى الذِّلَّةِ
نارضایتی پدر و مادر، کمی روزی را به دنبال دارد و آدمی را به ذلت می کشاند.
بحارالانوار، ج75، ص318
یادداشت
دورویی ؛ راه علاج و فرار از آن
منافق كسي است كه ظاهرش را با ايمان و تقوا و اخلاص آراسته، ولي در باطن جز ظلمت كفر و شرك چيزي ندارد، لذا بايد بداند كه در رفتارش سودي نكرده و جز به خودش به كسي زياني نرسانده است.
نظرسنجی
بنظر شما، اینک در چهل سالگی انقلاب اسلامی، کدام مورد از سایر گزینه ها مهم تر است؟