• سال جهش تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: ملت ایران مطمئن باشند که تلخی‌ها خواهد گذشت و مشکلات اقتصادی قطعاً تمام خواهد شد            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
چشمه و پایگاه قدرت یک ملت، شهدا هستند تاریخ:1398/10/18

حجت‌الاسلام سهرابی، در مراسم گرامیداشت سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی، و شهدای مقاومت گفت: چشمه و پایگاه قدرت یک ملت شهدا هستند و امت اسلامی با هر شهیدی که از دست می‌دهد قوی‌تر می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، مراسم گرامیداشت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت، با حضور دکتر سعد جواد قندیل، سفیر عراق در ایران و حجج اسلام سهرابی، کنگرلو، دیبازر، صادقی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران، رئیس اداره تبلیغات اسلامی ری، مسئول تشکل های دینی و رئیس اداره اوقاف شهرستان، دکتر توکلی سرپرست فرمانداری ری و محمدرضا حبیبیان رئیس شورای هیئات مذهبی استان تهران در حسینیه امیرالمومنین (ع) شهر ری طی ۱۷ دی ماه جاری برگزار شد.

حجت‌الاسلام علی اصغر سهرابی، در مراسم گرامیداشت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت طی سخنانی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری(مدظله العالی) که فرموده اند؛ مظهر قدرت ایران شهدا هستند اظهار داشت: چشمه و پایگاه قدرت یک ملت شهدا هستند و امت اسلامی هر شهیدی که از دست می‌دهد قوی‌تر می‌شود و آن شهید به هر میزانی که مجاهدت داشته قدرت بیشتری خواهد داشت.

حجت‌الاسلام سهرابی، در وصف شهدا گفت: کسی که تمام سرمایه و جانش را در راه آرمانش فدا می‌کند بعد از شهادت وارد میدان جدیدی می‌شود و اراده و عزم و ایمان شهید بدون محدودیت در اختیار حیات قرار می‌گیرد. لذا شهدا فقط از لحاظ فیزیکی از پیش ما می‌روند.

وی، با بیان اینکه شهادت سپهبد باور عمومی را به همه بازگرداند که می‌توانیم ابرقدرت پوشالی را از منطقه بیرون برانیم عنوان داشت: این جوشش خون در رگ‌های امت است، شهید سلیمانی خود را سرباز امت اسلام می‌دید و برای آنان فکر می‌کرد و نگاهش به هر کجا که شیعیان وجود داشت دوخته می‌شد و محدوده ماموریتش آن نقطه می‌شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران، اظهار داشت: امروز در وضعیتی هستیم که تقابل باطل با امت اسلام وجود دارد و یکی از زوایای شکل شهادت سردار همراهی ایشان با ابومهدی المهندس بود و این عملیات ناجوان مردانه دستوری بوده که موشک‌ها ماشین شهدا را هدف گرفته و شهیدان را تکه تکه کردند که همین شکل شهادت یک سمبل و نماد است چرا که در روزهایی که تلاش می‌کردند باب ایران و عراق را باز کنند شهادت ابومهدی المهندس کنار سردار مقاومت، نمادی از وحدت ۲ کشور شد.

سخن روز
کار و تلاش
” هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، کار و تلاش مستمر است. „

تصویر هفته
آبشار شوی دزفول
مقاله
نکاتی درباره خواندن نماز مودبانه
مهمترین بهره ما از نماز، با مهمترین تأثیری که ابتدا باید از نماز بپذیریم، «درک عظمت خداوند» است و مهم ترین مانع درک عظمت خدا هم «تکبر» و کبریایی خودمان است.
حدیث
امام حسین (علیه السلام) :
خَمْسٌ مَنْ لَمْ تَكُنْ فِيهِ، لَمْ يَكُنْ فِيهِ كَثيرُ مُسْتَمْتَعٍ: اَلْعَقْلُ، وَ الدّينُ وَ الْأَدَبُ، وَ الْحَياءُ، وَ حُسْنُ الْخُلْقِ؛
پنـج چيز است اگر در انسـان نباشد، بهـره زيادى در او نخـواهد بود: ۱ـ عقل ۲ـ دين ۳ـ ادب ۴ـ حيا ۵ـخوش ‏اخلاقى.
حياة الامام الحسين عليه ‏السلام: ج ۱، ص ۱۸۱
یادداشت
جنگ بیولوژیک در جنگ تحمیلی
جنگ دو حالت دارد؛ یکی جنگ فیزیکی که شامل درگیری و رویارویی فیزیکی نیروهای نظامی دو طرف است و معمولاً در چند منطقه مشخص اتفاق می افتد. جنگ دیگر، جنگ بیولوژیک است که فراتر عمل می کند و به جای اینکه در م ...
نظرسنجی
به نظر شما نحوه خدمات رسانی سازمان تبلیغات اسلامی در کدامیک از موارد زیر موفق تر بوده است؟