• سال جهش تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: ملت ایران مطمئن باشند که تلخی‌ها خواهد گذشت و مشکلات اقتصادی قطعاً تمام خواهد شد            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
استقرار جمعی از طلاب و داوطلبین جهادی برای انجام مراحل غسل و کفن کردن جانباختگان مبتلا به کرونا تاریخ:1399/1/18

حجت‌الاسلام سهرابی، در خصوص استقرار جمعی از طلاب و داوطلبین جهادی برای انجام مراحل غسل و کفن کردن جانباختگان مبتلا به کرونا، مصاحبه کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام سهرابی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران، در مصاحبه خبری در خصوص استقرار جمعی از طلاب و داوطلبین جهادی برای انجام مراحل غسل و کفن کردن جانباختگان مبتلا به کرونا، گفت: ملت عزیز ومردم مومن ما بدانند که جانباختگان و مرحومینشان برای ما احترام دارند لذا در فرهنگ دینی امواتشان برایشان محترم است.
حجت‌الاسلام سهرابی، افزود: در روزهای اول یک نگاه و ترسی از پیکرهای جانباخته این عزیزان بوجود آمده بود و گاهی کلیپ هایی را در این خصوص مشاهده می کردیم که یک حس ترس و رعب و وحشتی را برای جامعه ایجاد می کرد. امروز جوانان ما درغسالخانه تهران مشغول به تغسیل این اموات کرونایی هستند. کاری که پر خطر و پر ریسک است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران، اشاره کرد: ما تعداد زیادی مرحوم داریم که ارتباطی هم با کرونا ندارند که عدد بالایی هم هست که در غسالخانه ها تقسیم می شوند لذا در شهر تهران این زمینه و ظرفیت وجود ندارد که اموات کرونایی با توجه به مشکلات و محدودیت های بهداشتی که وجود دارد در آن زمان ها تغسیل داده شوند به همین خاطر جوانان ما در ساعات شب و نیمه شب به این شکل مشغول به تغسیل دادن پیکر جانباخته این عزیزان می شوند و چون کادر رسمی تطهیرخانه ها و جایی که اموات، تطهیر و تقسیم می شوند تا بعد از ظهر مشغول به کار هستند زمان های غروب، شب تا نیمه شب، فرصت برای ما باقی می ماند و ما شاهد این هستیم که با این شرایط جوان هایی با التماس درخواست می‌کنند که اجازه بگیرند و با نیت جهت انجام این کار پر خطر و پر ریسک، میدان داری و به مردم خدمت رسانی کنند و دغدغه دارند که باید به مردم و پیکر بی جان محترم آنها خدمت شود و پای کار ایستاده اند و بار جامعه را بدون هیچ چشم داشتی به دوش می کشند.

گفتنی است: این مصاحبه به صورت اجرای زنده و در شبکه قرآن صدا و سیما پخش شد.

سخن روز
کار و تلاش
” هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، کار و تلاش مستمر است. „

تصویر هفته
کرونا
مقاله
نکاتی درباره خواندن نماز مودبانه
مهمترین بهره ما از نماز، با مهمترین تأثیری که ابتدا باید از نماز بپذیریم، «درک عظمت خداوند» است و مهم ترین مانع درک عظمت خدا هم «تکبر» و کبریایی خودمان است.
حدیث
قال الصادق (ع) :
یوم غدیر بین الفطر والاضحى و یوم الجمعة کالقمر بین الکوکب .
روز غدیر خم در میان روز هاى عید فطر و قربان و جمعه همانند ماه در میان ستارگان است .
( اقبال سید بن طاووس : .466 )
یادداشت
جنگ بیولوژیک در جنگ تحمیلی
جنگ دو حالت دارد؛ یکی جنگ فیزیکی که شامل درگیری و رویارویی فیزیکی نیروهای نظامی دو طرف است و معمولاً در چند منطقه مشخص اتفاق می افتد. جنگ دیگر، جنگ بیولوژیک است که فراتر عمل می کند و به جای اینکه در م ...
نظرسنجی
به نظر شما نحوه خدمات رسانی سازمان تبلیغات اسلامی در کدامیک از موارد زیر موفق تر بوده است؟