• سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» گرامی باد.            • باید اقتصادمان را جوری تنظیم و برنامه‌ریزی کنیم که با وجود تحریم هم بتوانیم کشور را بخوبی اداره کنیم            • قوی شدن کشور جزو هدفهای ما است(مقام معظم رهبری)           
هماهنگی اجرای رزمایش مواسات در شهرستان شهریار تاریخ:1399/2/10

جلسه شورای هیات مذهبی شهرستان شهریار با موضوع هماهنگی اجرایی برگزاری رزمایش مواسات و کمک مومنانه در سطح تشکل‌های دینی و مذهبی این شهرستان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، مرتضی نثاری، کارشناس تشکل‌های دینی اداره تبلیغات اسلامی شهریار، ۹ اردیبهشت‌ماه ۹۹، از تشکیل جلسه شورای هیات مذهبی این شهرستان با موضوع رزمایش مواسات و کمک مومنانه، خبر داد.

نثاری، افزود: در این جلسه که به ریاست حجت‌الاسلام صدقعلی جلیل‌زاده، رئیس تبلیغات اسلامی شهریار و با حضور اعضای شورای هیات مذهبی این شهرستان تشکیل شد، در رابطه با هدایت و ساماندهی‌ هیات مذهبی برای مشارکت فعالانه در رزمایش مواسات و کمک مومنانه در خصوص آسیب دیدگان کرونا، بحث و تبادل نظر شد.

جلیل‌زاده، با بیان این که حفظ کرامت مومنین یکی از مهمترین اصولی است که باید در رزمایش مواسات مورد توجه قرار گیرد، گفت: عوامل اجرایی رزمایش کمک مومنانه باید به نحوی برنامه‌ریزی کنند که نیازمندان کمک‌ها را هدیه الهی بدانند و کرامت انسانی آنها خدشه‌دار نشود.

اکبری‌نژاد، رئیس شورای هیات مذهبی شهرستان شهریار نیز ضمن اعلام اینکه ۲۵ تشکل‌مذهبی محوری برای مشارکت فعال در این رزمایش هماهنگ شده‌اند، گفت: شیوع بیماری کرونا در کشور و جهان ضربه‌ای بود که اگرچه اقتصاد و معیشت را به سختی انداخت، اما به واسطه آن موقعیت بسیار خوبی ایجاد شد تا افراد به مباحث فرهنگی و اجتماعی بیشتر توجه کنند و در این بین تشکل‌های مذهبی ظرفیت بسیار خوبی برای این موضوع دینی، امدادی و اجتماعی دارند.

در این جلسه همچنین مقرر شد با استفاده از ظرفیت شورای هیات مذهبی، از خیرین و افرادی که در زمینه رزمایش مواسات کمک کرده‌اند قدردانی شود.

سخن روز
تعظیم:
” وقتی خوشحالید، دنیا به شما لبخند میزند، اما وقتی دیگران را خوشحال می کنید، دنیا به شما تعظیم می کند. „

تصویر هفته
عید غدیر
مقاله
فرهنگ ما محور در تضاد با فرهنگ مردم محور
«اولویت محوری» و «عدالت محوری» هم از مهمترین عناوین اصول ده گانه کار فرهنگی هستند. فعالان فرهنگی معمولا ایده های خوب و زیادی دارند اما این کارها را که نمی توان به صورت همزمان انجام داد.
حدیث
امام محمد تقی علیه السلام
الْمُؤ مِنُ یَحْتاجُ إ لى ثَلاثِ خِصالٍ: تَوْفیقٍ مِنَ اللّهِ عَزَّ وَ جَلَّ، وَ واعِظٍ مِنْ نَفْسِهِ، وَقَبُولٍ مِمَّنْ یَنْصَحُهُ.
مؤمن در هر حال نیازمند به سه خصلت است: توفیق از طرف خداوند متعال ، واعظى از درون خود، قبول و پذیرش نصیحت کسى که او را نصیحت نماید.
تحف العقول، ص 457- محدثی، جواد، حکمت های تقوی
یادداشت
فرهنگ ما محور در تضاد با فرهنگ مردم محور
«اولویت محوری» و «عدالت محوری» هم از مهمترین عناوین اصول ده گانه کار فرهنگی هستند. فعالان فرهنگی معمولا ایده های خوب و زیادی دارند اما این کارها را که نمی توان به صورت همزمان انجام داد.
نظرسنجی
به نظر شما سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران در یک سال گذشته تا چه میزان در اجرای ماموریت های خود موفق بوده است؟