• سال جهش تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: ملت ایران مطمئن باشند که تلخی‌ها خواهد گذشت و مشکلات اقتصادی قطعاً تمام خواهد شد            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
هماهنگی اجرای رزمایش مواسات در شهرستان شهریار تاریخ:1399/2/10

جلسه شورای هیات مذهبی شهرستان شهریار با موضوع هماهنگی اجرایی برگزاری رزمایش مواسات و کمک مومنانه در سطح تشکل‌های دینی و مذهبی این شهرستان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، مرتضی نثاری، کارشناس تشکل‌های دینی اداره تبلیغات اسلامی شهریار، ۹ اردیبهشت‌ماه ۹۹، از تشکیل جلسه شورای هیات مذهبی این شهرستان با موضوع رزمایش مواسات و کمک مومنانه، خبر داد.

نثاری، افزود: در این جلسه که به ریاست حجت‌الاسلام صدقعلی جلیل‌زاده، رئیس تبلیغات اسلامی شهریار و با حضور اعضای شورای هیات مذهبی این شهرستان تشکیل شد، در رابطه با هدایت و ساماندهی‌ هیات مذهبی برای مشارکت فعالانه در رزمایش مواسات و کمک مومنانه در خصوص آسیب دیدگان کرونا، بحث و تبادل نظر شد.

جلیل‌زاده، با بیان این که حفظ کرامت مومنین یکی از مهمترین اصولی است که باید در رزمایش مواسات مورد توجه قرار گیرد، گفت: عوامل اجرایی رزمایش کمک مومنانه باید به نحوی برنامه‌ریزی کنند که نیازمندان کمک‌ها را هدیه الهی بدانند و کرامت انسانی آنها خدشه‌دار نشود.

اکبری‌نژاد، رئیس شورای هیات مذهبی شهرستان شهریار نیز ضمن اعلام اینکه ۲۵ تشکل‌مذهبی محوری برای مشارکت فعال در این رزمایش هماهنگ شده‌اند، گفت: شیوع بیماری کرونا در کشور و جهان ضربه‌ای بود که اگرچه اقتصاد و معیشت را به سختی انداخت، اما به واسطه آن موقعیت بسیار خوبی ایجاد شد تا افراد به مباحث فرهنگی و اجتماعی بیشتر توجه کنند و در این بین تشکل‌های مذهبی ظرفیت بسیار خوبی برای این موضوع دینی، امدادی و اجتماعی دارند.

در این جلسه همچنین مقرر شد با استفاده از ظرفیت شورای هیات مذهبی، از خیرین و افرادی که در زمینه رزمایش مواسات کمک کرده‌اند قدردانی شود.

سخن روز
کار و تلاش
” هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، کار و تلاش مستمر است. „

تصویر هفته
دهه کرامت
مقاله
نکاتی درباره خواندن نماز مودبانه
مهمترین بهره ما از نماز، با مهمترین تأثیری که ابتدا باید از نماز بپذیریم، «درک عظمت خداوند» است و مهم ترین مانع درک عظمت خدا هم «تکبر» و کبریایی خودمان است.
حدیث
امام حسین (علیه السلام) :
خَمْسٌ مَنْ لَمْ تَكُنْ فِيهِ، لَمْ يَكُنْ فِيهِ كَثيرُ مُسْتَمْتَعٍ: اَلْعَقْلُ، وَ الدّينُ وَ الْأَدَبُ، وَ الْحَياءُ، وَ حُسْنُ الْخُلْقِ؛
پنـج چيز است اگر در انسـان نباشد، بهـره زيادى در او نخـواهد بود: ۱ـ عقل ۲ـ دين ۳ـ ادب ۴ـ حيا ۵ـخوش ‏اخلاقى.
حياة الامام الحسين عليه ‏السلام: ج ۱، ص ۱۸۱
یادداشت
جنگ بیولوژیک در جنگ تحمیلی
جنگ دو حالت دارد؛ یکی جنگ فیزیکی که شامل درگیری و رویارویی فیزیکی نیروهای نظامی دو طرف است و معمولاً در چند منطقه مشخص اتفاق می افتد. جنگ دیگر، جنگ بیولوژیک است که فراتر عمل می کند و به جای اینکه در م ...
نظرسنجی
به نظر شما نحوه خدمات رسانی سازمان تبلیغات اسلامی در کدامیک از موارد زیر موفق تر بوده است؟