• سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» گرامی باد.            • باید اقتصادمان را جوری تنظیم و برنامه‌ریزی کنیم که با وجود تحریم هم بتوانیم کشور را بخوبی اداره کنیم            • قوی شدن کشور جزو هدفهای ما است(مقام معظم رهبری)           
راه‌اندازی پویش «اهدای خون» توسط کانون‌ فرهنگی تبلیغی عقل مهذب شهریار تاریخ:1399/2/17

کارشناس تشکل‌های دینی تبلیغات اسلامی شهریار گفت: پویش «اهدای خون» توسط کانون فرهنگی تبیلغی مهذب شهریار انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، مرتضی نثاری کارشناس تشکل‌های دینی اداره تبلیغات اسلامی شهریار در گفتگو با خبرنگار این سازمان عنوان کرد: پویش «اهدای خون» توسط کانون‌ فرهنگی تبلیغی عقل مهذب با حمایت اداره تبلیغات اسلامی شهریار انجام شد.

نثاری، گفت: بر اساس هماهنگی انجام شده توسط اداره تبلیغات اسلامی شهریار با پایگاه انتقال خون این شهرستان، پس از اطلاع‌رسانی توسط کانون فرهنگی تبلیغی عقل مهذب، یک تیم پزشکی از پایگاه انتقال خون در مسجد خاتم النبیین(ص) مستقر شد و عملیات اهدای خون توسط همشهریان را انجام داد.

وی با اشاره به هماهنگی انجام شده، این پویش در شب‌های ماه مبارک رمضان و به صورت هفتگی در شهرهای مختلف شهرستان اجرا می‌شود، افزود: کانون‌‌ها و تشکل‌های دینی تحت پوشش این اداره، با راه‌اندازی پویش اهدای خون در راستای این فرهنگ حسنه با توجه به نیاز شهرستان اقدام می‌کنند.

این کارشناس تصریح کرد: همچنین اعضای این کانون‌، در کنار بهره‌گیری از ظرفیت گروه‌های جهادی، اقدامات فرهنگی اجتماعی دیگری از جمله تشکیل موکب‌های سلامت و توزیع بسته‌های معیشتی و اقلام بهداشتی در مناطق محروم در دوران شیوع کرونا را نیز انجام داده‌اند.

گفتنی است، کانون فرهنگی تبلیغی عقل مهذب از جمله مراکز فرهنگی و دینی فعال و تحت پوشش این اداره است که با استفاده از ظرفیت جوانان و نوجوانان در حوزه‌های مختلف اجتماعی و امدادی نیز رسالت خود را انجام می‌دهد.

سخن روز
تعظیم:
” وقتی خوشحالید، دنیا به شما لبخند میزند، اما وقتی دیگران را خوشحال می کنید، دنیا به شما تعظیم می کند. „

تصویر هفته
عید غدیر
مقاله
فرهنگ ما محور در تضاد با فرهنگ مردم محور
«اولویت محوری» و «عدالت محوری» هم از مهمترین عناوین اصول ده گانه کار فرهنگی هستند. فعالان فرهنگی معمولا ایده های خوب و زیادی دارند اما این کارها را که نمی توان به صورت همزمان انجام داد.
حدیث
امام محمد تقی علیه السلام
الْمُؤ مِنُ یَحْتاجُ إ لى ثَلاثِ خِصالٍ: تَوْفیقٍ مِنَ اللّهِ عَزَّ وَ جَلَّ، وَ واعِظٍ مِنْ نَفْسِهِ، وَقَبُولٍ مِمَّنْ یَنْصَحُهُ.
مؤمن در هر حال نیازمند به سه خصلت است: توفیق از طرف خداوند متعال ، واعظى از درون خود، قبول و پذیرش نصیحت کسى که او را نصیحت نماید.
تحف العقول، ص 457- محدثی، جواد، حکمت های تقوی
یادداشت
فرهنگ ما محور در تضاد با فرهنگ مردم محور
«اولویت محوری» و «عدالت محوری» هم از مهمترین عناوین اصول ده گانه کار فرهنگی هستند. فعالان فرهنگی معمولا ایده های خوب و زیادی دارند اما این کارها را که نمی توان به صورت همزمان انجام داد.
نظرسنجی
به نظر شما سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران در یک سال گذشته تا چه میزان در اجرای ماموریت های خود موفق بوده است؟