• سال جهش تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: ملت ایران مطمئن باشند که تلخی‌ها خواهد گذشت و مشکلات اقتصادی قطعاً تمام خواهد شد            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
طرح کمک مومنانه مؤسسات و خانه های قرآنی شهر ری تاریخ:1399/2/22

کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی ری از مشارکت مؤسسات و خانه های قرآنی شهرستان ری در طرح کمک مومنانه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران،آسیه محمدخانی کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی ری با اشاره به تعطیلی مباحث آموزش حضوری مؤسسات و خانه‌های قرآنی در ایام شیوع ویروس کرونا گفت: مؤسسات و خانه‌های قرآنی شهرستان ری در این ایام آموزش‌های غیرحضوری قرآنی خود را تعطیل نکرده و در کنار آن طرح مواسات، کمک مومنانه و دیگر فعالیت‌های قرآنی را جزء برنامه‌های کاری خود قرار دادند.

محمدخانی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی غیرحضوری مؤسسات و خانه های قرآنی افزود: برگزاری جلسات آموزش قرائت و حفظ به صورت آنلاین، مجازی و تلفنی، مسابقات ترجمه، مفاهیم قرآن، مسابقات فرهنگی در قالب نقاشی، طراحی، شعر و... از فعالیت‌های مؤسسات و خانه های قرآنی در این ایام است.

وی، به اقدامات بهداشتی مؤسسات و خانه های قرآنی اشاره کرد و گفت: ایجاد کارگاه‌های خیاطی در مؤسسات برای تهیه، دوخت و توزیع ماسک و تهیه ملزومات بهداشتی و مواد ضدعفونی کننده از دیگر فعالیت‌های جهادی در این ایام است.

محمدخانی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص طرح مواسات گفت: جمع آوری کمک‌های نقدی، تهیه بسته‌های حمایتی و مواد غذایی برای توزیع بین نیازمندان و اقشار مختلف جامعه از دیگر اقدامات مؤسسات و خانه های قرآنی است.

سخن روز
کار و تلاش
” هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، کار و تلاش مستمر است. „

تصویر هفته
دهه کرامت
مقاله
نکاتی درباره خواندن نماز مودبانه
مهمترین بهره ما از نماز، با مهمترین تأثیری که ابتدا باید از نماز بپذیریم، «درک عظمت خداوند» است و مهم ترین مانع درک عظمت خدا هم «تکبر» و کبریایی خودمان است.
حدیث
امام حسین (علیه السلام) :
خَمْسٌ مَنْ لَمْ تَكُنْ فِيهِ، لَمْ يَكُنْ فِيهِ كَثيرُ مُسْتَمْتَعٍ: اَلْعَقْلُ، وَ الدّينُ وَ الْأَدَبُ، وَ الْحَياءُ، وَ حُسْنُ الْخُلْقِ؛
پنـج چيز است اگر در انسـان نباشد، بهـره زيادى در او نخـواهد بود: ۱ـ عقل ۲ـ دين ۳ـ ادب ۴ـ حيا ۵ـخوش ‏اخلاقى.
حياة الامام الحسين عليه ‏السلام: ج ۱، ص ۱۸۱
یادداشت
جنگ بیولوژیک در جنگ تحمیلی
جنگ دو حالت دارد؛ یکی جنگ فیزیکی که شامل درگیری و رویارویی فیزیکی نیروهای نظامی دو طرف است و معمولاً در چند منطقه مشخص اتفاق می افتد. جنگ دیگر، جنگ بیولوژیک است که فراتر عمل می کند و به جای اینکه در م ...
نظرسنجی
به نظر شما نحوه خدمات رسانی سازمان تبلیغات اسلامی در کدامیک از موارد زیر موفق تر بوده است؟