• سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» گرامی باد.            • باید اقتصادمان را جوری تنظیم و برنامه‌ریزی کنیم که با وجود تحریم هم بتوانیم کشور را بخوبی اداره کنیم            • قوی شدن کشور جزو هدفهای ما است(مقام معظم رهبری)           
طرح کمک مومنانه مؤسسات و خانه های قرآنی شهر ری تاریخ:1399/2/22

کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی ری از مشارکت مؤسسات و خانه های قرآنی شهرستان ری در طرح کمک مومنانه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران،آسیه محمدخانی کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی ری با اشاره به تعطیلی مباحث آموزش حضوری مؤسسات و خانه‌های قرآنی در ایام شیوع ویروس کرونا گفت: مؤسسات و خانه‌های قرآنی شهرستان ری در این ایام آموزش‌های غیرحضوری قرآنی خود را تعطیل نکرده و در کنار آن طرح مواسات، کمک مومنانه و دیگر فعالیت‌های قرآنی را جزء برنامه‌های کاری خود قرار دادند.

محمدخانی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی غیرحضوری مؤسسات و خانه های قرآنی افزود: برگزاری جلسات آموزش قرائت و حفظ به صورت آنلاین، مجازی و تلفنی، مسابقات ترجمه، مفاهیم قرآن، مسابقات فرهنگی در قالب نقاشی، طراحی، شعر و... از فعالیت‌های مؤسسات و خانه های قرآنی در این ایام است.

وی، به اقدامات بهداشتی مؤسسات و خانه های قرآنی اشاره کرد و گفت: ایجاد کارگاه‌های خیاطی در مؤسسات برای تهیه، دوخت و توزیع ماسک و تهیه ملزومات بهداشتی و مواد ضدعفونی کننده از دیگر فعالیت‌های جهادی در این ایام است.

محمدخانی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص طرح مواسات گفت: جمع آوری کمک‌های نقدی، تهیه بسته‌های حمایتی و مواد غذایی برای توزیع بین نیازمندان و اقشار مختلف جامعه از دیگر اقدامات مؤسسات و خانه های قرآنی است.

سخن روز
تعظیم:
” وقتی خوشحالید، دنیا به شما لبخند میزند، اما وقتی دیگران را خوشحال می کنید، دنیا به شما تعظیم می کند. „

تصویر هفته
عید غدیر
مقاله
فرهنگ ما محور در تضاد با فرهنگ مردم محور
«اولویت محوری» و «عدالت محوری» هم از مهمترین عناوین اصول ده گانه کار فرهنگی هستند. فعالان فرهنگی معمولا ایده های خوب و زیادی دارند اما این کارها را که نمی توان به صورت همزمان انجام داد.
حدیث
امام محمد تقی علیه السلام
الْمُؤ مِنُ یَحْتاجُ إ لى ثَلاثِ خِصالٍ: تَوْفیقٍ مِنَ اللّهِ عَزَّ وَ جَلَّ، وَ واعِظٍ مِنْ نَفْسِهِ، وَقَبُولٍ مِمَّنْ یَنْصَحُهُ.
مؤمن در هر حال نیازمند به سه خصلت است: توفیق از طرف خداوند متعال ، واعظى از درون خود، قبول و پذیرش نصیحت کسى که او را نصیحت نماید.
تحف العقول، ص 457- محدثی، جواد، حکمت های تقوی
یادداشت
فرهنگ ما محور در تضاد با فرهنگ مردم محور
«اولویت محوری» و «عدالت محوری» هم از مهمترین عناوین اصول ده گانه کار فرهنگی هستند. فعالان فرهنگی معمولا ایده های خوب و زیادی دارند اما این کارها را که نمی توان به صورت همزمان انجام داد.
نظرسنجی
به نظر شما سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران در یک سال گذشته تا چه میزان در اجرای ماموریت های خود موفق بوده است؟