• سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» گرامی باد.            • باید اقتصادمان را جوری تنظیم و برنامه‌ریزی کنیم که با وجود تحریم هم بتوانیم کشور را بخوبی اداره کنیم            • قوی شدن کشور جزو هدفهای ما است(مقام معظم رهبری)           
برگزاری ۲۵ منبر ویژه رمضان در فضای مجازی توسط مبلغان شهرستان شهریار تاریخ:1399/2/24

رئیس تبلیغات اسلامی شهریار از برگزاری ۲۵ منبر مجازی و جلسات سخنرانی ویژه ماه رمضان در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام صدقعلی جلیل‌زاده، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهریار، در گفتگو با خبرنگار این سازمان از اجرای ۲۵ برنامه توسط مبلغان دینی تحت پوشش به مناسبت ماه مبارک رمضان در فضای مجازی و با موضوع بیان احکام و سخنرانی مذهبی در ۲۳ اردیبهشت ۹۹ خبر داد.

جلیل‌زاده، استفاده از ظرفیت رسانه و فضای مجازی را از اولویت‌های اساسی در برنامه‌های ماه رمضان برشمرد و اظهار داشت: در شرایط کنونی و با توجه به شیوع ویروس کرونا و ایجاد برخی محدودیت‌ها و ضرورت فاصله‌گذاری اجتماعی، برنامه‌های تبلیغی ماه رمضان از رسانه‌های جمعی و فضای مجازی پخش می‌شود تا مخاطبین از فیوضات ارزشمند ماه رمضان بهره ببرند.

وی، افزود: گستردگی فضای ارتباطی مدرن در جامعه امروزی و اثرگذاری کلان آن باعث شده تا برای نشر و ترویج شعائر دینی و انعکاس فراگیر، باقدرت در این عرصه حضور داشته باشیم.

گفتنی است: از ابتدای ماه مبارک رمضان مبلغان شهرستان شهریار در فضای مجازی به بیان و شرح موضوعاتی از قبیل احکام شرعی، بیان فضایل اهل‌بیت(ع)، ویژگی‌ها و ابعاد شخصیتی امام علی(ع)، ترویج مواسات و کمک همدلانه پرداخته‌اند.

سخن روز
تعظیم:
” وقتی خوشحالید، دنیا به شما لبخند میزند، اما وقتی دیگران را خوشحال می کنید، دنیا به شما تعظیم می کند. „

تصویر هفته
عید غدیر
مقاله
فرهنگ ما محور در تضاد با فرهنگ مردم محور
«اولویت محوری» و «عدالت محوری» هم از مهمترین عناوین اصول ده گانه کار فرهنگی هستند. فعالان فرهنگی معمولا ایده های خوب و زیادی دارند اما این کارها را که نمی توان به صورت همزمان انجام داد.
حدیث
امام محمد تقی علیه السلام
الْمُؤ مِنُ یَحْتاجُ إ لى ثَلاثِ خِصالٍ: تَوْفیقٍ مِنَ اللّهِ عَزَّ وَ جَلَّ، وَ واعِظٍ مِنْ نَفْسِهِ، وَقَبُولٍ مِمَّنْ یَنْصَحُهُ.
مؤمن در هر حال نیازمند به سه خصلت است: توفیق از طرف خداوند متعال ، واعظى از درون خود، قبول و پذیرش نصیحت کسى که او را نصیحت نماید.
تحف العقول، ص 457- محدثی، جواد، حکمت های تقوی
یادداشت
فرهنگ ما محور در تضاد با فرهنگ مردم محور
«اولویت محوری» و «عدالت محوری» هم از مهمترین عناوین اصول ده گانه کار فرهنگی هستند. فعالان فرهنگی معمولا ایده های خوب و زیادی دارند اما این کارها را که نمی توان به صورت همزمان انجام داد.
نظرسنجی
به نظر شما سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران در یک سال گذشته تا چه میزان در اجرای ماموریت های خود موفق بوده است؟