• سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» گرامی باد.            • باید اقتصادمان را جوری تنظیم و برنامه‌ریزی کنیم که با وجود تحریم هم بتوانیم کشور را بخوبی اداره کنیم            • قوی شدن کشور جزو هدفهای ما است(مقام معظم رهبری)           
برگزاری مراسم شب قدر در شهرستان شهریار با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاریخ:1399/2/27

رئیس تبلیغات اسلامی شهریار از برگزاری مراسم شب‌های قدر در بقاع متبرکه و مصلی‌های نماز جمعه این شهرستان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام صدقعلی جلیل‌زاده، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهریار، ۲۷ اردیبهشت ۹۹ و در گفتگو با خبرنگار این سازمان، از برگزاری مراسم شب‌های قدر در بقاع متبرکه و مصلی‌های نماز جمعه این شهرستان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، خبر داد.

جلیل‌زاده، گفت: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا، مراسم شب‌های قدر در بقاع متبرکه و مصلی‌های نماز جمعه و مساجد محوری با رعایت شرایط و ضوابط اعلام شده در پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد.

وی، تصریح کرد: برگزاری مراسم دعا، نیایش و مناجات در این شب‌ها یکی از نیازهای مردم برای استغاثه به درگاه خداوند متعال است اما با توجه به شرایط موجود سلامت مردم در اولویت قرار دارد که بر همین اساس تمهیدات بهداشتی مدنظر قرار گرفت.

این مسئول فرهنگی، ادامه داد: با هماهنگی به عمل آمده با مرکز رسیدگی به امور مساجد شهرستان، طوری برنامه‌ریزی شد که اگر مساجد بزرگ‌تر و محل‌های دیگری برای برگزاری این مراسم ها مناسب تر باشند، برای اطلاع عموم مردم مؤمن و روزه‌دار شهرستان شهریار و از طریق رسانه‌های محلی اعلام شود.

رئیس تبلیغات اسلامی شهریار، متذکر شد: مراسم شب‌های احیا با رعایت فاصله حداقل یک متری، استفاده از ماسک و دستکش، سجاده، مهر، قرآن، مفاتیح و چادر نماز شخصی برگزار می‌شود.

سخن روز
تعظیم:
” وقتی خوشحالید، دنیا به شما لبخند میزند، اما وقتی دیگران را خوشحال می کنید، دنیا به شما تعظیم می کند. „

تصویر هفته
عید غدیر
مقاله
فرهنگ ما محور در تضاد با فرهنگ مردم محور
«اولویت محوری» و «عدالت محوری» هم از مهمترین عناوین اصول ده گانه کار فرهنگی هستند. فعالان فرهنگی معمولا ایده های خوب و زیادی دارند اما این کارها را که نمی توان به صورت همزمان انجام داد.
حدیث
امام محمد تقی علیه السلام
الْمُؤ مِنُ یَحْتاجُ إ لى ثَلاثِ خِصالٍ: تَوْفیقٍ مِنَ اللّهِ عَزَّ وَ جَلَّ، وَ واعِظٍ مِنْ نَفْسِهِ، وَقَبُولٍ مِمَّنْ یَنْصَحُهُ.
مؤمن در هر حال نیازمند به سه خصلت است: توفیق از طرف خداوند متعال ، واعظى از درون خود، قبول و پذیرش نصیحت کسى که او را نصیحت نماید.
تحف العقول، ص 457- محدثی، جواد، حکمت های تقوی
یادداشت
فرهنگ ما محور در تضاد با فرهنگ مردم محور
«اولویت محوری» و «عدالت محوری» هم از مهمترین عناوین اصول ده گانه کار فرهنگی هستند. فعالان فرهنگی معمولا ایده های خوب و زیادی دارند اما این کارها را که نمی توان به صورت همزمان انجام داد.
نظرسنجی
به نظر شما سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران در یک سال گذشته تا چه میزان در اجرای ماموریت های خود موفق بوده است؟