• سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» گرامی باد.            • باید اقتصادمان را جوری تنظیم و برنامه‌ریزی کنیم که با وجود تحریم هم بتوانیم کشور را بخوبی اداره کنیم            • قوی شدن کشور جزو هدفهای ما است(مقام معظم رهبری)           
نشست هیئات مذهبی فعال و محوری رباط کریم در اجرای رزمایش همدلی و کمک های مؤمنانه تاریخ:1399/2/27

نشست هیئات مذهبی فعال و محوری رباط کریم در راستای اجرای رزمایش همدلی و کمک‌ مؤمنانه به همت تبلیغات اسلامی و شورای هئیت های مذهبی شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، منوچهر جلیلی،‌ مسئول روابط عمومی تبلیغات اسلامی رباط کریم، ۲۷ اردیبهشت ماه جاری، از برگزاری نشست هیئات مذهبی فعال و محوری رباط کریم در راستای اجرای رزمایش همدلی و کمک‌ مؤمنانه، با حضور حجج اسلام حسن ترابی، امام جمعه و حسین رواز، رئیس تبلیغات اسلامی، مسئولین هیئات مذهبی فعال و محوری شهرستان به منظور هماهنگی و اجرای بهتر مرحله دوم و سوم رزمایش همدلی و کمک‌ مؤمنانه و ارائه پیشنهادها به همت تبلیغات اسلامی و شورای هئیت های مذهبی در مسجد حضرت علی اکبر(ع) شهرستان خبر داد.

در این مراسم، امام جمعه رباط کریم ضمن قدردانی از مشارکت بسیار خوب مردم فهیم و خیرین شهرستان در اجرای مرحله اول رزمایش کمک مؤمنانه، عنوان کرد: اگر شاهد این مهم هستیم که مردم عزیز در حوادث طبیعی و غیر طبیعی به طور گسترده به یاری هموطنان خود می روند و یا این طور با اشتیاق در رزمایش کمک مؤمنانه مشارکت می‌کنند از برکات اسلام، ولایت و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) است.

در ادامه حجت‌الاسلام رواز، با ارائه گزارشی از عملکرد خود در زمینه رزمایش همدلی و کمک مؤمنانه، اضافه کرد: هیئات مذهبی، مؤسسات و خانه های قرآنی، کانون های فرهنگی و تبلیغی و روحانیون مستقر و شبکه های میانی تحت پوشش این اداره نیز در حد توان خود توانستند در این رزمایش به کمک افراد نیازمند و آسیب دیده از کرونا بیایند که تا به امروز ۳۰۰۰ بسته معیشتی و طبخ هر روزه غذای گرم با همت خانه قرآنی فاطمه الزهرا(س) و کانون فرهنگی و تبلیغی کوثر، صورت پذیرفت که در مناطق روستایی بین افراد نیازمند توزیع شد.

سخن روز
تعظیم:
” وقتی خوشحالید، دنیا به شما لبخند میزند، اما وقتی دیگران را خوشحال می کنید، دنیا به شما تعظیم می کند. „

تصویر هفته
عید غدیر
مقاله
فرهنگ ما محور در تضاد با فرهنگ مردم محور
«اولویت محوری» و «عدالت محوری» هم از مهمترین عناوین اصول ده گانه کار فرهنگی هستند. فعالان فرهنگی معمولا ایده های خوب و زیادی دارند اما این کارها را که نمی توان به صورت همزمان انجام داد.
حدیث
امام محمد تقی علیه السلام
الْمُؤ مِنُ یَحْتاجُ إ لى ثَلاثِ خِصالٍ: تَوْفیقٍ مِنَ اللّهِ عَزَّ وَ جَلَّ، وَ واعِظٍ مِنْ نَفْسِهِ، وَقَبُولٍ مِمَّنْ یَنْصَحُهُ.
مؤمن در هر حال نیازمند به سه خصلت است: توفیق از طرف خداوند متعال ، واعظى از درون خود، قبول و پذیرش نصیحت کسى که او را نصیحت نماید.
تحف العقول، ص 457- محدثی، جواد، حکمت های تقوی
یادداشت
فرهنگ ما محور در تضاد با فرهنگ مردم محور
«اولویت محوری» و «عدالت محوری» هم از مهمترین عناوین اصول ده گانه کار فرهنگی هستند. فعالان فرهنگی معمولا ایده های خوب و زیادی دارند اما این کارها را که نمی توان به صورت همزمان انجام داد.
نظرسنجی
به نظر شما سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران در یک سال گذشته تا چه میزان در اجرای ماموریت های خود موفق بوده است؟