• سال جهش تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: ملت ایران مطمئن باشند که تلخی‌ها خواهد گذشت و مشکلات اقتصادی قطعاً تمام خواهد شد            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
برگزاری مراسم احیای شب ۲۱ ماه مبارک رمضان درشهرستان شمیرانات تاریخ:1399/2/27

مراسم شب احیای ۲۱ ماه مبارک رمضان و عزاداری شهادت حضرت علی (ع) با حضور مردم مومن و خداجوی شمیرانات با رعایت طرح فاصله گذاری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام اکبر زوبین، سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شمیرانات، در گفتگو با خبرنگار سازمان، از برگزاری مراسم احیای شب بیست ویکم ماه مبارک رمضان باحضور حجت‌الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در هیئت ریحانه النبی(ص) تجریش خبر داد.

زوبین، افزود: دراین مراسم معنوی که توام با عزاداری و سوگواری مولای متقیان، امیرمومنان، حضرت علی (ع) بود، ابتدا دعای جوشن کبیر قرائت، و مداحان اهل بیت عصمت وطهارت (علیهم السلام) به ذکر مصائب آن امام همام پرداختند و در ادامه برنامه، حجت‌الاسلام مسعود عالی، در خصوص فضائل شب قدر و نیز سجایای اخلاقی و مناقب حضرت علی(ع) مباحت مبسوطی را ارائه و پس از آن، مراسم پرفیض احیای شب قدر برگزار شد.

این مقام فرهنگی خاطر نشان کرد: حال و هوای شب‌ های قدر امسال، همانند سال‌های دیگر نیست چرا که ورود میهمان ناخوانده‌ کرونا موجب شد، این مراسم پرشور نیز که پیش از این بصورت جمعی و با آیین‌های با شکوه برگزار می‌شد، تحت الشعاع این ویروس منحوس قرار گیرد اما دلباختگان آکنده از معنویت و عشق، دراین نوع مراسم، دست های التماس خود را به سوی آسمان بالا می برند، تا شاید رحمت بیکران الهی شامل حالشان شود و از خدای خود خواستار شفای همه بیماران و از بین رفتن این ویروس هستند.

گفتنی است، مراسم احیای لیالی قدر در شمیرانات با رعایت نکات بهداشتی و طرح فاصله گذاری اجتماعی، تاکنون در ۱۳۳ مسجد و حسینیه این شهرستان و دو بخش لواسان و رودبار قصران برگزار شده است.

سخن روز
کار و تلاش
” هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، کار و تلاش مستمر است. „

تصویر هفته
دفاع مقدس
مقاله
ضرورت تحول در مهندسی فرهنگی
دگرگونی در فرهنگ و زیر ساخت های فرهنگی، مستلزم تدوین منابع مبنایی و علمی معتبر و مستند با در نظر گرفتن دیدگاه های اسلامی در مبانی و مسائل آن است.
حدیث
پیامبر اکرم(ص):
اِنَّ لِقَتْلِ الْحُسَیْنِ علیه السّلام حَرارَةً فى قُلُوبِ الْمُؤ منینَ لا تَبْرَدُ اَبَداً.
براى شهادت حسین علیه السلام ، حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمى شود
( کتاب جامع احادیث الشیعه ، ج 12، ص 556)
یادداشت
جنگ بیولوژیک در جنگ تحمیلی
جنگ دو حالت دارد؛ یکی جنگ فیزیکی که شامل درگیری و رویارویی فیزیکی نیروهای نظامی دو طرف است و معمولاً در چند منطقه مشخص اتفاق می افتد. جنگ دیگر، جنگ بیولوژیک است که فراتر عمل می کند و به جای اینکه در م ...
نظرسنجی
به نظر شما نحوه خدمات رسانی سازمان تبلیغات اسلامی در کدامیک از موارد زیر موفق تر بوده است؟