• سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» گرامی باد.            • باید اقتصادمان را جوری تنظیم و برنامه‌ریزی کنیم که با وجود تحریم هم بتوانیم کشور را بخوبی اداره کنیم            • قوی شدن کشور جزو هدفهای ما است(مقام معظم رهبری)           
نماز عید سعید فطر در مساجد شهریار برگزار می‌شود تاریخ:1399/2/31

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهریار از اعزام مبلغ برای برگزاری نماز عید سعید فطر در مساجد این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام صدقعلی جلیل‌زاده رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهریار، ۳۱ اردیبهشت ۹۹ و در گفتگو با خبرنگار این سازمان عنوان کرد: نماز عید سعید فطر در مساجد این شهرستان برگزار می‌شود.

جلیل‌زاده، گفت: عید فطر، روزی است که فطرت آدمی به واسطه سی روز اخلاص، شکوفا شده و به معطر کردن فضای زندگی انسان می پردازد و در حقیقت در این روز روزه داران دریافت پاداش یک ماه عبادت و بندگی خالصانه خود را جشن می گیرند.

وی، با بیان اینکه نماز عید سعید فطر امسال، با مراعات کامل ضوابط بهداشتی تدوین شده، صرفاً در مساجد سراسر کشور برگزار می‌شود، افزود: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت موارد بهداشتی، نماز عید در یک محل برگزار نمی‌شود و در مسجد هر محل با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و به امامت مبلّغان بومی، روحانیون مستقر و اعزامی اداره تبلیغات اسلامی اقامه می‌شود.

این مسئول فرهنگی، ضمن تاکید بر اینکه نمازگزاران باید از وسایل شخصی مانند زیرانداز، مهر، کتاب دعا، ماسک و دستکش برای اقامه نماز استفاده کنند، تصریح کرد: بر اساس هماهنگی های انجام شده با مبلّغان مستقر، ائمه جماعات و هیئت امنای مساجد روستایی و شهری نماز عید سعید فطر در ۵۰ مسجد شهری و روستائی با رعایت ضوابط بهداشتی، در شهرستان شهریار برپا می‌شود.

رئیس تبلیغات اسلامی شهریار در خاتمه با تاکید بر ممنوع بودن توزیع نذری و خوراکی، از بیماران مبتلا و دارای زمینه بیماری‌های خاص درخواست کرد تا از حضور در مراسم خودداری کنند.

سخن روز
تعظیم:
” وقتی خوشحالید، دنیا به شما لبخند میزند، اما وقتی دیگران را خوشحال می کنید، دنیا به شما تعظیم می کند. „

تصویر هفته
عید غدیر
مقاله
فرهنگ ما محور در تضاد با فرهنگ مردم محور
«اولویت محوری» و «عدالت محوری» هم از مهمترین عناوین اصول ده گانه کار فرهنگی هستند. فعالان فرهنگی معمولا ایده های خوب و زیادی دارند اما این کارها را که نمی توان به صورت همزمان انجام داد.
حدیث
امام محمد تقی علیه السلام
الْمُؤ مِنُ یَحْتاجُ إ لى ثَلاثِ خِصالٍ: تَوْفیقٍ مِنَ اللّهِ عَزَّ وَ جَلَّ، وَ واعِظٍ مِنْ نَفْسِهِ، وَقَبُولٍ مِمَّنْ یَنْصَحُهُ.
مؤمن در هر حال نیازمند به سه خصلت است: توفیق از طرف خداوند متعال ، واعظى از درون خود، قبول و پذیرش نصیحت کسى که او را نصیحت نماید.
تحف العقول، ص 457- محدثی، جواد، حکمت های تقوی
یادداشت
فرهنگ ما محور در تضاد با فرهنگ مردم محور
«اولویت محوری» و «عدالت محوری» هم از مهمترین عناوین اصول ده گانه کار فرهنگی هستند. فعالان فرهنگی معمولا ایده های خوب و زیادی دارند اما این کارها را که نمی توان به صورت همزمان انجام داد.
نظرسنجی
به نظر شما سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران در یک سال گذشته تا چه میزان در اجرای ماموریت های خود موفق بوده است؟