• سال جهش تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: ملت ایران مطمئن باشند که تلخی‌ها خواهد گذشت و مشکلات اقتصادی قطعاً تمام خواهد شد            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
نماز عید سعید فطر در مساجد شهریار برگزار می‌شود تاریخ:1399/2/31

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهریار از اعزام مبلغ برای برگزاری نماز عید سعید فطر در مساجد این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام صدقعلی جلیل‌زاده رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهریار، ۳۱ اردیبهشت ۹۹ و در گفتگو با خبرنگار این سازمان عنوان کرد: نماز عید سعید فطر در مساجد این شهرستان برگزار می‌شود.

جلیل‌زاده، گفت: عید فطر، روزی است که فطرت آدمی به واسطه سی روز اخلاص، شکوفا شده و به معطر کردن فضای زندگی انسان می پردازد و در حقیقت در این روز روزه داران دریافت پاداش یک ماه عبادت و بندگی خالصانه خود را جشن می گیرند.

وی، با بیان اینکه نماز عید سعید فطر امسال، با مراعات کامل ضوابط بهداشتی تدوین شده، صرفاً در مساجد سراسر کشور برگزار می‌شود، افزود: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت موارد بهداشتی، نماز عید در یک محل برگزار نمی‌شود و در مسجد هر محل با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و به امامت مبلّغان بومی، روحانیون مستقر و اعزامی اداره تبلیغات اسلامی اقامه می‌شود.

این مسئول فرهنگی، ضمن تاکید بر اینکه نمازگزاران باید از وسایل شخصی مانند زیرانداز، مهر، کتاب دعا، ماسک و دستکش برای اقامه نماز استفاده کنند، تصریح کرد: بر اساس هماهنگی های انجام شده با مبلّغان مستقر، ائمه جماعات و هیئت امنای مساجد روستایی و شهری نماز عید سعید فطر در ۵۰ مسجد شهری و روستائی با رعایت ضوابط بهداشتی، در شهرستان شهریار برپا می‌شود.

رئیس تبلیغات اسلامی شهریار در خاتمه با تاکید بر ممنوع بودن توزیع نذری و خوراکی، از بیماران مبتلا و دارای زمینه بیماری‌های خاص درخواست کرد تا از حضور در مراسم خودداری کنند.

سخن روز
کار و تلاش
” هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، کار و تلاش مستمر است. „

تصویر هفته
دفاع مقدس
مقاله
ضرورت تحول در مهندسی فرهنگی
دگرگونی در فرهنگ و زیر ساخت های فرهنگی، مستلزم تدوین منابع مبنایی و علمی معتبر و مستند با در نظر گرفتن دیدگاه های اسلامی در مبانی و مسائل آن است.
حدیث
پیامبر اکرم(ص):
اِنَّ لِقَتْلِ الْحُسَیْنِ علیه السّلام حَرارَةً فى قُلُوبِ الْمُؤ منینَ لا تَبْرَدُ اَبَداً.
براى شهادت حسین علیه السلام ، حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمى شود
( کتاب جامع احادیث الشیعه ، ج 12، ص 556)
یادداشت
جنگ بیولوژیک در جنگ تحمیلی
جنگ دو حالت دارد؛ یکی جنگ فیزیکی که شامل درگیری و رویارویی فیزیکی نیروهای نظامی دو طرف است و معمولاً در چند منطقه مشخص اتفاق می افتد. جنگ دیگر، جنگ بیولوژیک است که فراتر عمل می کند و به جای اینکه در م ...
نظرسنجی
به نظر شما نحوه خدمات رسانی سازمان تبلیغات اسلامی در کدامیک از موارد زیر موفق تر بوده است؟