• سال جهش تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: ملت ایران مطمئن باشند که تلخی‌ها خواهد گذشت و مشکلات اقتصادی قطعاً تمام خواهد شد            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
فعالیت‌ مجازی مؤسسات و خانه های قرآن رباط کریم در ماه مبارک رمضان تاریخ:1399/2/31

مسئول روابط عمومی تبلیغات اسلامی رباط کریم، فعالیت‌های مجازی مؤسسات و خانه های قرآنی این شهرستان را در ماه مبارک رمضان شرح داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، منوچهر جلیلی،‌ مسئول روابط عمومی تبلیغات اسلامی رباط کریم، ۳۱ اردیبهشت۹۹ در گفتگو با خبرنگار سازمان، فعالیت‌های مجازی مؤسسات و خانه های قرآنی این شهرستان را در ماه مبارک رمضان شرح داد.

جلیلی، گفت: با توجه به وضعیت به وجود آمده و محدودیت رفت و آمدها و با در نظر گرفتن قرنطینه خانگی و شرایط کرونا، مؤسسات و خانه های قرآنی تحت پوشش این اداره به صورت مجازی ادامه فعالیت دادند.

این مسئول، با بیان این که این فعالیت ها از ابتدای ماه رمضان آغاز و به صورت آموزش مجازی از طریق شبکه های اجتماعی انجام شد، افزود: آموزش مجازی قرآن کریم در رشته‌های روخوانی، روان خوانی، تجوید، صوت و لحن، مفاهیم و حفظ با استفاده از اساتید مراکز قرآنی انجام می‌شود که فایل صوتی و تصویری این آموزش ها در کانال برای استفاده قرآن آموزان به صورت روزانه بارگذاری و شرکت‌کنندگان در صورتی که نسبت به محتوای درس سوالی داشتند، از طریق ادمین ارسال و پاسخ را دریافت می‌کنند.

گفتنی است: برگزاری مراسم جزء‌خوانی، توزیع بسته‌های معیشتی بین نیازمندان، تولید ماسک و اجرای مراسم های مناسبتی به صورت مجازی از برنامه های مراکز قرآنی این اداره بود که در ماه رمضان اجرا شد.

علاقه‌مندان برای بهره‌مندی از برنامه و فعالیت های این اداره می توانند به صفحه اینستاگرام و شبکه های مجازی به نشانی nehzat_robatkarim@ مراجعه کنند.

سخن روز
کار و تلاش
” هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، کار و تلاش مستمر است. „

تصویر هفته
دفاع مقدس
مقاله
ضرورت تحول در مهندسی فرهنگی
دگرگونی در فرهنگ و زیر ساخت های فرهنگی، مستلزم تدوین منابع مبنایی و علمی معتبر و مستند با در نظر گرفتن دیدگاه های اسلامی در مبانی و مسائل آن است.
حدیث
پیامبر اکرم(ص):
اِنَّ لِقَتْلِ الْحُسَیْنِ علیه السّلام حَرارَةً فى قُلُوبِ الْمُؤ منینَ لا تَبْرَدُ اَبَداً.
براى شهادت حسین علیه السلام ، حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمى شود
( کتاب جامع احادیث الشیعه ، ج 12، ص 556)
یادداشت
جنگ بیولوژیک در جنگ تحمیلی
جنگ دو حالت دارد؛ یکی جنگ فیزیکی که شامل درگیری و رویارویی فیزیکی نیروهای نظامی دو طرف است و معمولاً در چند منطقه مشخص اتفاق می افتد. جنگ دیگر، جنگ بیولوژیک است که فراتر عمل می کند و به جای اینکه در م ...
نظرسنجی
به نظر شما نحوه خدمات رسانی سازمان تبلیغات اسلامی در کدامیک از موارد زیر موفق تر بوده است؟