• سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» گرامی باد.            • باید اقتصادمان را جوری تنظیم و برنامه‌ریزی کنیم که با وجود تحریم هم بتوانیم کشور را بخوبی اداره کنیم            • قوی شدن کشور جزو هدفهای ما است(مقام معظم رهبری)           
فعالیت‌ مجازی مؤسسات و خانه های قرآن رباط کریم در ماه مبارک رمضان تاریخ:1399/2/31

مسئول روابط عمومی تبلیغات اسلامی رباط کریم، فعالیت‌های مجازی مؤسسات و خانه های قرآنی این شهرستان را در ماه مبارک رمضان شرح داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، منوچهر جلیلی،‌ مسئول روابط عمومی تبلیغات اسلامی رباط کریم، ۳۱ اردیبهشت۹۹ در گفتگو با خبرنگار سازمان، فعالیت‌های مجازی مؤسسات و خانه های قرآنی این شهرستان را در ماه مبارک رمضان شرح داد.

جلیلی، گفت: با توجه به وضعیت به وجود آمده و محدودیت رفت و آمدها و با در نظر گرفتن قرنطینه خانگی و شرایط کرونا، مؤسسات و خانه های قرآنی تحت پوشش این اداره به صورت مجازی ادامه فعالیت دادند.

این مسئول، با بیان این که این فعالیت ها از ابتدای ماه رمضان آغاز و به صورت آموزش مجازی از طریق شبکه های اجتماعی انجام شد، افزود: آموزش مجازی قرآن کریم در رشته‌های روخوانی، روان خوانی، تجوید، صوت و لحن، مفاهیم و حفظ با استفاده از اساتید مراکز قرآنی انجام می‌شود که فایل صوتی و تصویری این آموزش ها در کانال برای استفاده قرآن آموزان به صورت روزانه بارگذاری و شرکت‌کنندگان در صورتی که نسبت به محتوای درس سوالی داشتند، از طریق ادمین ارسال و پاسخ را دریافت می‌کنند.

گفتنی است: برگزاری مراسم جزء‌خوانی، توزیع بسته‌های معیشتی بین نیازمندان، تولید ماسک و اجرای مراسم های مناسبتی به صورت مجازی از برنامه های مراکز قرآنی این اداره بود که در ماه رمضان اجرا شد.

علاقه‌مندان برای بهره‌مندی از برنامه و فعالیت های این اداره می توانند به صفحه اینستاگرام و شبکه های مجازی به نشانی nehzat_robatkarim@ مراجعه کنند.

سخن روز
تعظیم:
” وقتی خوشحالید، دنیا به شما لبخند میزند، اما وقتی دیگران را خوشحال می کنید، دنیا به شما تعظیم می کند. „

تصویر هفته
عید غدیر
مقاله
فرهنگ ما محور در تضاد با فرهنگ مردم محور
«اولویت محوری» و «عدالت محوری» هم از مهمترین عناوین اصول ده گانه کار فرهنگی هستند. فعالان فرهنگی معمولا ایده های خوب و زیادی دارند اما این کارها را که نمی توان به صورت همزمان انجام داد.
حدیث
امام محمد تقی علیه السلام
الْمُؤ مِنُ یَحْتاجُ إ لى ثَلاثِ خِصالٍ: تَوْفیقٍ مِنَ اللّهِ عَزَّ وَ جَلَّ، وَ واعِظٍ مِنْ نَفْسِهِ، وَقَبُولٍ مِمَّنْ یَنْصَحُهُ.
مؤمن در هر حال نیازمند به سه خصلت است: توفیق از طرف خداوند متعال ، واعظى از درون خود، قبول و پذیرش نصیحت کسى که او را نصیحت نماید.
تحف العقول، ص 457- محدثی، جواد، حکمت های تقوی
یادداشت
فرهنگ ما محور در تضاد با فرهنگ مردم محور
«اولویت محوری» و «عدالت محوری» هم از مهمترین عناوین اصول ده گانه کار فرهنگی هستند. فعالان فرهنگی معمولا ایده های خوب و زیادی دارند اما این کارها را که نمی توان به صورت همزمان انجام داد.
نظرسنجی
به نظر شما سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران در یک سال گذشته تا چه میزان در اجرای ماموریت های خود موفق بوده است؟