• سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» گرامی باد.            • باید اقتصادمان را جوری تنظیم و برنامه‌ریزی کنیم که با وجود تحریم هم بتوانیم کشور را بخوبی اداره کنیم            • قوی شدن کشور جزو هدفهای ما است(مقام معظم رهبری)           
برگزاری نماز عید فطر در ۵۰ مسجد شهری و روستایی شهریار تاریخ:1399/3/6

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان شهریار از برگزاری نماز عید فطر در ۵۰ مسجد شهری و روستایی این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام صدقعلی جلیل‌زاده رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهریار، ۴ خرداد ۹۹ و در گفتگو با خبرنگار این سازمان عنوان کرد: نماز عید فطر در ۵۰ مسجد شهری و روستایی این شهرستان برگزار شد.

جلیل‌زاده، با تبریک فرارسیدن عید سعید فطر، گفت: عید فطر، روزی است که فطرت آدمی به واسطه سی روز اخلاص، شکوفا شده و به معطر کردن فضای زندگی انسان می پردازد و در حقیقت در این روز روزه داران دریافت پاداش یک ماه عبادت و بندگی خالصانه خود را جشن می گیرند.

وی، تصریح کرد: بر اساس هماهنگی های انجام شده با مبلّغان مستقر، ائمه جماعات و هیئت امنای مساجد روستایی و شهری، نماز عید سعید فطر در ۵۰ مسجد شهری و روستائی با رعایت ضوابط بهداشتی، در شهرستان شهریار برپا شد و نمازگزاران نیز از وسایل شخصی مانند زیرانداز، مهر، کتاب دعا، ماسک و دستکش برای اقامه نماز استفاده کردند.

این مسئول فرهنگی، در خاتمه متذکر شد: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت موارد بهداشتی، نماز عید در یک محل برگزار نشد و در مسجد هر محل با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و به امامت مبلّغان بومی، روحانیون مستقر و اعزامی اداره تبلیغات اسلامی اقامه شد.

سخن روز
تعظیم:
” وقتی خوشحالید، دنیا به شما لبخند میزند، اما وقتی دیگران را خوشحال می کنید، دنیا به شما تعظیم می کند. „

تصویر هفته
عید غدیر
مقاله
فرهنگ ما محور در تضاد با فرهنگ مردم محور
«اولویت محوری» و «عدالت محوری» هم از مهمترین عناوین اصول ده گانه کار فرهنگی هستند. فعالان فرهنگی معمولا ایده های خوب و زیادی دارند اما این کارها را که نمی توان به صورت همزمان انجام داد.
حدیث
امام محمد تقی علیه السلام
الْمُؤ مِنُ یَحْتاجُ إ لى ثَلاثِ خِصالٍ: تَوْفیقٍ مِنَ اللّهِ عَزَّ وَ جَلَّ، وَ واعِظٍ مِنْ نَفْسِهِ، وَقَبُولٍ مِمَّنْ یَنْصَحُهُ.
مؤمن در هر حال نیازمند به سه خصلت است: توفیق از طرف خداوند متعال ، واعظى از درون خود، قبول و پذیرش نصیحت کسى که او را نصیحت نماید.
تحف العقول، ص 457- محدثی، جواد، حکمت های تقوی
یادداشت
فرهنگ ما محور در تضاد با فرهنگ مردم محور
«اولویت محوری» و «عدالت محوری» هم از مهمترین عناوین اصول ده گانه کار فرهنگی هستند. فعالان فرهنگی معمولا ایده های خوب و زیادی دارند اما این کارها را که نمی توان به صورت همزمان انجام داد.
نظرسنجی
به نظر شما سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران در یک سال گذشته تا چه میزان در اجرای ماموریت های خود موفق بوده است؟