• سال جهش تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: ملت ایران مطمئن باشند که تلخی‌ها خواهد گذشت و مشکلات اقتصادی قطعاً تمام خواهد شد            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
برگزاری همایش سقای فرهنگ درشهرستان ورامین تاریخ:1399/4/7

همایش سقای فرهنگ با تجلیل از نخبگان پیشکسوتان و جهادگران تبلیغ در عرصه کرونا در سالن همایش اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ورامین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، همایش سقای فرهنگ با تجلیل از نخبگان پیشکسوتان و جهادگران تبلیغ در عرصه کرونا در سالن همایش اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ورامین، با حضور حجت‌الاسلام علی اصغر سهرابی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران و روئسای اداره تبلیغات اسلامی شهرستان های ورامین، پیشوا، قرچک، شهرری و سایر مسئولین شهرستانی طی ۵ تیرماه ۹۹ برگزار شد.

در این مراسم حجت‌الاسلام علی اصغر سهرابی، ضمن ابراز خرسندی از برپایی این همایش عنوان کرد: مساله فرهنگ و ارتقای فرهنگی و پیش برد فرهنگی جامعه یک وظیفه همگانی است که همه این رسالت را دارند و البته مشخصه سرسلسله این حرکت طبیعتاً روحانیون هستند.

مدیرکل سازمان تبیلغات اسلامی استان تهران، درادامه افزود: روحانیون که دین و دانش را آموخته اند با درک از حقیقت، در شناخت جهت ها و حرکت ها پیشرو هستند و مسیر را راهبری می‌کند.

حجت‌الاسلام سیدکمیل موسوی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی ورامین ضمن ارائه گزارشی گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا، روحانیون جهادی شهرستان ورامین دوشادوش سایر اقشار جامعه، تلاش کردند تا سهم خود را در مقابله با شیوع ویروس کرونا، ادا کنند و علاوه بر اقدامات مؤثر در حوزه پیشگیری، ضدعفونی، توزیع اقلام بهداشتی و غذایی، در کار تدفین شرعی اموات ناشی از کرونا نیز پیش‌قدم شدند.
وی، افزود: روحانیون طی چهار ماه گذشته که از شیوع ویروس کرونا می‌گذرد، بدون چشم‌داشت و بی‌آنکه راضی باشند نامی از آنان برده شود، به وظیفه خود در امور دینی عمل کردند و این گام مهمی در مقابله با شیوع ویروس کرونا محسوب می‌شود.

در پایان پدر شهید علیخانی که توفیق تغسیل شهدای دفاع مقدس را در کارنامه خود دارد، هدایای نخبگان و جهادگران و پیشکسوتان تبلیغی را به همراه مسئولین شهرستانی تقدیم کرد.

سخن روز
کار و تلاش
” هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، کار و تلاش مستمر است. „

تصویر هفته
دفاع مقدس
مقاله
ضرورت تحول در مهندسی فرهنگی
دگرگونی در فرهنگ و زیر ساخت های فرهنگی، مستلزم تدوین منابع مبنایی و علمی معتبر و مستند با در نظر گرفتن دیدگاه های اسلامی در مبانی و مسائل آن است.
حدیث
پیامبر اکرم(ص):
اِنَّ لِقَتْلِ الْحُسَیْنِ علیه السّلام حَرارَةً فى قُلُوبِ الْمُؤ منینَ لا تَبْرَدُ اَبَداً.
براى شهادت حسین علیه السلام ، حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمى شود
( کتاب جامع احادیث الشیعه ، ج 12، ص 556)
یادداشت
جنگ بیولوژیک در جنگ تحمیلی
جنگ دو حالت دارد؛ یکی جنگ فیزیکی که شامل درگیری و رویارویی فیزیکی نیروهای نظامی دو طرف است و معمولاً در چند منطقه مشخص اتفاق می افتد. جنگ دیگر، جنگ بیولوژیک است که فراتر عمل می کند و به جای اینکه در م ...
نظرسنجی
به نظر شما نحوه خدمات رسانی سازمان تبلیغات اسلامی در کدامیک از موارد زیر موفق تر بوده است؟