• سال جهش تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: ملت ایران مطمئن باشند که تلخی‌ها خواهد گذشت و مشکلات اقتصادی قطعاً تمام خواهد شد            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
رونمایی از کتاب زندگی‌نامه شهید مهدی ثامنی‌راد تاریخ:1399/4/11

به همت اداره تبلیغات اسلامی ورامین، کتاب"ماجرای عجیب یک جشن تولد" زندگینامه شهید مدافع حرم مهدی ثامنی‌راد با اثری از انگشت خانواده این شهید سرافراز رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، علیرضا بهاور، مسئول روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی ورامین ۹ تیرماه ۹۹ از رونمایی کتاب"ماجرای عجیب یک جشن تولد" زندگینامه شهید مدافع حرم شهید مهدی ثامنی‌راد در سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان خبر داد.

حجت‌الاسلام سید کمیل موسوی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ورامین، در آیین رونمایی از این کتاب که با حضور خانواده شهیدمهدی ثامنی راد برگزار شدگفت: فلسفه یادواره شهدا را اینگونه بیان کردند که شهدا نیازی به یادآوری ما ندارند بلکه ما نیاز به یاد کردن از شهدا را داریم ما نیاز به این داریم که بفهمیم شهدا در کنار ما و در دنیای ما زندگی کردند ولی به مقام شهادت رسیدند و ما جا ماندیم.

وی، افزود: خداوند متعال در قرآن تأکید داشته‌ که شهدا زنده‌اند بنابراین کوتاهی افراد در زنده نگاه داشتن یاد شهدا، از ارزش مقام آنان نمی‌کاهد بلکه ما را از فیضی عظیم محروم می‌سازد.

جواد کلاته عربی، نویسنده این کتاب گفت: کتاب ماجرای عجیب یک جشن تولد توسط بانوان پژوهشگر موسسه ۲۷ بعثت انجام شده و آن‌ها با ۵۰ نفر از خانواده، دوستان و همرزمان شهید گفت‌ و گو کردند. نزدیک دو سال نیز کار نوشتن این کتاب طول کشید که به فضل خداوند متعال امروز این کتاب رونمایی و به دست عاشقان این شهید قرار گرفت.

شهید ثامنی‌راد متولد ۲۲ بهمن سال ۶۱ و اهل شهرستان ورامین بود که در شب تولد خود در ۲۲ بهمن سال ۹۴ در منطقه تل هور سوریه به شهادت رسید اما پیکرش در منطقه ماند و سال گذشته به وطن بازگشت. در زمان شهادت این شهید سرافراز فرزندش تنها ۹ ماه داشت.

علاوه بر رونمایی از کتاب ماجرای عجیب یک جشن تولد، از پوستر شهید ثامنی راد که توسط سعید قاسمی طراحی شده بود نیز رونمایی و از وی تقدیر شد.

گفتنی است در پایان مراسم، این کتاب با اثر انگشت مادر شهید ثامنی راد مزین و به حضار اهداء شد.

سخن روز
کار و تلاش
” هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، کار و تلاش مستمر است. „

تصویر هفته
کرونا
مقاله
نکاتی درباره خواندن نماز مودبانه
مهمترین بهره ما از نماز، با مهمترین تأثیری که ابتدا باید از نماز بپذیریم، «درک عظمت خداوند» است و مهم ترین مانع درک عظمت خدا هم «تکبر» و کبریایی خودمان است.
حدیث
قال الصادق (ع) :
یوم غدیر بین الفطر والاضحى و یوم الجمعة کالقمر بین الکوکب .
روز غدیر خم در میان روز هاى عید فطر و قربان و جمعه همانند ماه در میان ستارگان است .
( اقبال سید بن طاووس : .466 )
یادداشت
جنگ بیولوژیک در جنگ تحمیلی
جنگ دو حالت دارد؛ یکی جنگ فیزیکی که شامل درگیری و رویارویی فیزیکی نیروهای نظامی دو طرف است و معمولاً در چند منطقه مشخص اتفاق می افتد. جنگ دیگر، جنگ بیولوژیک است که فراتر عمل می کند و به جای اینکه در م ...
نظرسنجی
به نظر شما نحوه خدمات رسانی سازمان تبلیغات اسلامی در کدامیک از موارد زیر موفق تر بوده است؟