• سال جهش تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: ملت ایران مطمئن باشند که تلخی‌ها خواهد گذشت و مشکلات اقتصادی قطعاً تمام خواهد شد            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
برگزاری 100 ویژه برنامه دهه ولایت شهرستان ری تاریخ:1399/5/11

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری، گفت: ١٠٠ عنوان ویژه برنامه فرهنگی، مذهبی و مناسبتی طی ایام دهه ولایت در این شهرستان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام علی کنگرلو، رئیس اداره تبلیغات اسلامی ری، چهارشنبه ۸ مرداد ماه جاری در گفتگو با خبرنگار این اداره به مناسبت تبیین برنامه های دهه ولایت شهرستان ری اظهار داشت: برنامه های امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا بیشتر در فضای مجازی و با مشارکت رسانه ها انجام می‌شود ولی کمک مومنانه به افراد نیازمند و توزیع غذا در مساجد نیز جزء برنامه های این دهه است.

وی، با بیان اینکه ١١٠ مسجد منتخب تهران در روز عید برای اطعام فقرا انتخاب شده است، افزود: تاکنون پنج مسجد در شهر ری برای توزیع ٥٠٠ پرس غذا انتخاب شده که اداره تبلیغات اسلامی به دنبال افزایش این میزان است.

حجت‌الاسلام کنگرلو، با اشاره به اینکه عیدی دادن سادات یکی از سنت های حسنه روز عید غدیر است، بیان داشت: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و عدم دید و بازدید، سادات می توانند عیدی های خود را به حساب یکی از سازمان های مردم نهاد بپردازند که شماره حساب آن به زودی اعلام خواهد شد و اداره تبلیغات اسلامی با کمک اداره اوقاف، بسیج و هیئات مذهبی بخش قابل توجهی کمک مومنانه مردم شهرستان ری را بین نیازمندان توزیع خواهد کرد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ری، با بیان اینکه روزه گرفتن، اطعام دادن، عیدی دادن، خوشحال کردن دیگران براساس احادیث اهل بیت اهل(ع) از اعمال روز غدیر محسوب می‌شود، اظهار داشت: امسال با همکاری اصناف شهرستان ری تخفیف "به عشق مولا" در میان اصناف انجام خواهد شد.

حجت اسلام کنگرلو، اجرای سرودهای خیابانی در مدح امیرالمونین(ع) را یکی دیگر از برنامه های فرهنگی دهه ولایت عنوان کرد و گفت: ۲۵ گروه سرود خیابانی توسط بسیج و هیئات مذهبی برای اجرا در محلات و روستاهای شهرستان ری ساماندهی شده اند که امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا تمامی برنامه های دهه ولایت با رعایت نکات بهداشتی برگزار می‌شود و قسمت عمده برنامه ها نیز در فضا و صفحات مجازی هیئات و مساجد پخش خواهد شد.

این مسئول، آذین بندی محلات و معابر شهری، برگزاری مسابقات کتابخوانی، برگزاری تئاتر در فضای باز، تجلیل از سادات شهرستان ری و برگزاری مسابقه پخت کیک خانگی در روز عید غدیر را از دیگر برنامه های دهه ولایت شهرستان ری اعلام کرد.

سخن روز
کار و تلاش
” هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، کار و تلاش مستمر است. „

تصویر هفته
کرونا
مقاله
نکاتی درباره خواندن نماز مودبانه
مهمترین بهره ما از نماز، با مهمترین تأثیری که ابتدا باید از نماز بپذیریم، «درک عظمت خداوند» است و مهم ترین مانع درک عظمت خدا هم «تکبر» و کبریایی خودمان است.
حدیث
قال الصادق (ع) :
یوم غدیر بین الفطر والاضحى و یوم الجمعة کالقمر بین الکوکب .
روز غدیر خم در میان روز هاى عید فطر و قربان و جمعه همانند ماه در میان ستارگان است .
( اقبال سید بن طاووس : .466 )
یادداشت
جنگ بیولوژیک در جنگ تحمیلی
جنگ دو حالت دارد؛ یکی جنگ فیزیکی که شامل درگیری و رویارویی فیزیکی نیروهای نظامی دو طرف است و معمولاً در چند منطقه مشخص اتفاق می افتد. جنگ دیگر، جنگ بیولوژیک است که فراتر عمل می کند و به جای اینکه در م ...
نظرسنجی
به نظر شما نحوه خدمات رسانی سازمان تبلیغات اسلامی در کدامیک از موارد زیر موفق تر بوده است؟