• سال جهش تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: ملت ایران مطمئن باشند که تلخی‌ها خواهد گذشت و مشکلات اقتصادی قطعاً تمام خواهد شد            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
برنامه‌ریزی مراسم دهه سوم ماه محرم در شهریار تاریخ:1399/6/23

مراسم فرهنگی و مذهبی ویژه دهه سوم ماه محرم در شهریار با حضور مبلغان دینی این شهرستان برنامه‌ریزی و هماهنگ شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام صدقعلی جلیل زاده، رئیس تبلیغات اسلامی شهریار، ۲۳ شهریور ۹۹، و در گفتگو با خبرنگار این اداره کل، گفت: مراسم فرهنگی و مذهبی ویژه دهه سوم ماه محرم در شهریار با حضور مبلغان دینی این شهرستان برنامه‌ریزی و هماهنگ شد.

جلیل‌زاده، افزود: در این نشست مبلغان دینی شهرستان بر ضرورت توجه به بیش از پیش به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و برنامه ریزی مناسب برای اجرای برنامه های دهه سوم ماه محرم تاکید کردند.

وی، در این نشست با بیان اهمیت روضه‌های خانگی و ضرورت توسعه و تقویت این گونه برنامه‌های دینی، تصریح کرد: روضه های خانگی به‌عنوان یکی از قدیمی ترین سنت‌های عزاداری در میان مردم ایران، همواره از اهمیت خاصی نزد عزاداران برخوردار بوده و اکثر آن هایی که ارادت خاصی به خاندان اهل بیت(ع) داشته اند، بی شک یا بانی روضه بوده اند و یا مستمع آن و روضه هایی که کاملا بی ریا و به ساده‌ترین شکل ممکن برپا می شده و تنها دغدغه بانیان و مستمعان، چیزی جز اقامه عزا برای خاندان اهل بیت و اباعبدالله الحسین(ع) نبوده است.

این مسئول فرهنگی، ادامه داد: در دهه اول ماه محرم به همت شبکه مبلغان دینی تحت پوشش ۳۰۰ روضه خانگی در محلات و مناطق مختلف شهرستان در اندیشه، فردوسیه، باغستان، صباشهر، وحیدیه و شاهدشهر برگزار شد که امید است در دهه سوم نیز به نحو شایسته ادامه پیدا کند.

جلیل‌زاده، در خاتمه متذکر شد: تقویت حمایت‌ها و کمک‌های مومنامه، برگزاری مستمر روضه‌های خانگی، تهیه بسته‌های معیشتی و بهداشتی و تاکید بر رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی از محور‌های مورد بحث در نشست هم‌اندیشی مبلغان دینی در شهرستان شهریار بود.

سخن روز
کار و تلاش
” هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، کار و تلاش مستمر است. „

تصویر هفته
دفاع مقدس
مقاله
ضرورت تحول در مهندسی فرهنگی
دگرگونی در فرهنگ و زیر ساخت های فرهنگی، مستلزم تدوین منابع مبنایی و علمی معتبر و مستند با در نظر گرفتن دیدگاه های اسلامی در مبانی و مسائل آن است.
حدیث
پیامبر اکرم(ص):
اِنَّ لِقَتْلِ الْحُسَیْنِ علیه السّلام حَرارَةً فى قُلُوبِ الْمُؤ منینَ لا تَبْرَدُ اَبَداً.
براى شهادت حسین علیه السلام ، حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمى شود
( کتاب جامع احادیث الشیعه ، ج 12، ص 556)
یادداشت
جنگ بیولوژیک در جنگ تحمیلی
جنگ دو حالت دارد؛ یکی جنگ فیزیکی که شامل درگیری و رویارویی فیزیکی نیروهای نظامی دو طرف است و معمولاً در چند منطقه مشخص اتفاق می افتد. جنگ دیگر، جنگ بیولوژیک است که فراتر عمل می کند و به جای اینکه در م ...
نظرسنجی
به نظر شما نحوه خدمات رسانی سازمان تبلیغات اسلامی در کدامیک از موارد زیر موفق تر بوده است؟