• سال جهش تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: ملت ایران مطمئن باشند که تلخی‌ها خواهد گذشت و مشکلات اقتصادی قطعاً تمام خواهد شد            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
افتخار ما پشتیبانی از جهادگران عرصه‌ی سلامت است تاریخ:1399/8/21

حجت‌الاسلام علی‌اصغر سهرابی با حضور در برنامه‌ی زنده تلویزیونی مصباح از شبکه قرآن سیما به شرح فعالیت‌های جهادی در موج سوم کرونا و تشریح نقش پشتیبانی سازمان تبلیغات در این عرصه پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام علی‌اصغر سهرابی با حضور در برنامه‌ی زنده تلویزیونی مصباح از شبکه قرآن سیما به شرح فعالیت‌های جهادی در موج سوم کرونا و تشریح نقش پشتیبانی سازمان تبلیغات در این عرصه پرداخت.

وی با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله) و دعوت ایشان از گروه‌های جهادی در موج سوم کرونا گفت:امروز خیلی از دوستان در حال یافتن بهترین راه‌های خدمات‌رسانی هستند و می‌خواهند با توجه به شرایط حرفه‌ای‌تر و متناسب‌تر اقدام کنند. به‌هرحال امروز شرایط تغییر کرده و تجربه به‌دست‌آمده نشان می‌دهد برخی مدل‌های سابق خوب پاسخ ندادند به همین در حال ساخت مدل‌سازی جدید هستیم.

مثلاً در حوزه نقاهتگاه‌ها امروز در حال طراحی و احداث نقاهتگاه‌های محله محور هستیم. الآن هم که متأسفانه کرونا به شکل خانوادگی برخی از هم‌میهنان را درگیر می‌کند، لزوم نقاهتگاه‌ برای بیماران بهبودیافته بیشتر احساس می‌شود. از وجوهی دیگر با بررسی تجارب در رزمایش مواسات، توزیع بسته‌ها و غذای گرم هم در حال اجرای مدل‌های جدید و کم خطاتر هستیم.

سهرابی بابیان اینکه ورود نیروهای جهادی در موج اول دارای مخاطرات و ملاحظاتی بود ادامه داد: در موج اول از جانب بیمارستان‌ها خیلی استقبالی صورت نمی‌گرفت ولی رفته‌رفته کادر درمان و مدیران عرصه‌ی راهبری بهداشت و درمان متوجه شدند که نقش نیروهای جهادی بسیار مؤثر است و نیروهای جهادی درحالی‌که در کار درمان مداخله‌ای نمی‌کنند کمک‌حال نیروهای درمانی و خدماتی بیمارستان‌ها هستند.

امروز در موج سوم کرونا در استان تهران در 10 بیمارستان به‌طور قطعی و کامل نیروهای جهادی در حال خدمت هستند و در بعضی از مراکز درمانی که پروتکل‌های سخت‌گیرانه‌تری دارند در حال رایزنی برای ورود هستیم.

در ادامه در پاسخ سؤال مجری درباره‌ی چگونگی ورود داوطلبان  جهاد سلامت به این عرصه افزود: توسط قرارگاه جهادگران سلامت نرجس خاتون(س) به‌طور پیوسته جذب نیروهای جهادی صورت می‌پذیرد و ازنظر جسمی،آموزشی و روحی موردسنجش و گزینش قرار می‌گیرند که تاکنون یک‌سوم درخواست‌ها منجر به جذب و شروع به خدمت دوستان شده است. هرچند  نیاز فراوانی وجود دارد ولی به لحاظ شرایط حساس و مخاطره‌آمیز کار لازم است که در جذب نیروها وسواس و دقت این‌چنینی وجود داشته باشد.

ذکر این نکته را بسیار ضروری می‌دانم که صفرتا صد این کار باهمت نیروهای جهادی انجام می‌پذیرد و ما به‌عنوان سازمان تبلیغات در موج سوم کرونا به عزیزانمان در ستاد کرونا اعلام کردیم که ما پشتیبان و کمک‌حال این نیروها به‌طور کامل خواهیم بود. این حجم بسیار زیاد مجاهدات و خدمات کاملاً منتسب به عزیزان جهادی است و افتخار و توفیق ما پشتیبانی از جهادگران عرصه‌ی سلامت است.

هم‌میهنان عزیز در استان تهران می‌توانند درخواست حضور خود در قرارگاه جهادگران سلامت نرجس خاتون (س) را با ورود به سایت jslamat.ir  ثبت کنند تا بعد از گزینش و آموزش به بیمارستان‌های تهران اعزام شوند.

در شهرستان‌های استان تهران بعضاً یا بیمارستان محدود است و یا وجود ندارد لذا با توجه به تکثر بیمارستان‌ها در تهران و نیاز به کمک بیشتر نیروهای داوطلب جهادی در شهرستان‌های استان تهران را جذب بیمارستان‌های تهران می‌کنند.

سهرابی در پاسخ به سؤال مجری برنامه در مورد انتظار مالی نیروهای جهادی اظهار کرد: ازنظر مالی این دوستان هیچ انتظاری ندارند و حتی در این مورد یکی از خیرین داوطلبانه رقم مختصری به هرکدام از نیروهای جهادی هدیه دادند که تمام این نیروها به‌صورت خودجوش این مبالغ را برگرداندند و با تجمیع این مبلغ برای کادر درمان هدایایی تهیه و در 4 بیمارستان تهران توزیع کردند.

خیلی از خدماتی که این دوستان جهادی انجام می‌دهند حتی نزدیکان بیماران هم به‌سختی انجام می‌دهند. این دوستان ازنظر روحی روانی هم بیماران را همراهی می‌کنند و بعضاً علاوه بر خود بیمار به خانواده‌های بیمارانی که دچار شرایط خاص هستند نیز رسیدگی می‌کنند. حتی در بحث متوفیان کرونا نیز این دوستان به حدود 300 خانواده عزادار سرزده‌اند و ضمن تسلی خاطر به آن‌ها حمایت‌های روحی و بعضاً مالی از آن‌ها به عمل‌آورده‌اند.

مدیرکل تبلیغات استان تهران در پایان برنامه با ذکر بیانات مقام معظم رهبری(مدظله) که عرصه‌ی مبارزه با کرونا را آزمایشی الهی برای تمام گروه‌ها دانسته‌اند گفت: در این عرصه فقط طلبه و یا دانشجو وارد نشدند، در بین نیروهای جهادی از همه اقشار جامعه وجود دارند و حتی کسانی که ما در ظاهر خیالش را هم نمی‌کنیم در این عرصه‌ی جهادی واردشده‌اند.

سخن روز
کار و تلاش
” هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، کار و تلاش مستمر است. „

تصویر هفته
کرونا
مقاله
ضرورت تحول در مهندسی فرهنگی
دگرگونی در فرهنگ و زیر ساخت های فرهنگی، مستلزم تدوین منابع مبنایی و علمی معتبر و مستند با در نظر گرفتن دیدگاه های اسلامی در مبانی و مسائل آن است.
حدیث
امام حسن عسکری علیه السلام:
لَیسَتِ العِبادَةُ کَثرَةَ الصیّام وَ الصَّلوة وَ انَّما العِبادَةُ کَثرَةُ التَّفکُّر فی أمر الله؛
عبادت کردن به زیادی روزه و نماز نیست، بلکه (حقیقت) عبادت، زیاد در کار خدا اندیشیدن است.
«تحف العقول، ص442»
یادداشت
جلسات ملاقات مردمی با مدیرکل محترم استان تهران
جلسات ملاقات مردمی با حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر سهرابی، مدیرکل محترم تبلیغات اسلامی استان تهران، به صورت هفتگی سه شنبه ها از ساعت 8 لغایت 12 در دفتر مدیرکل برقرار می باشد. جهت هماهنگی و تنظیم وق ...
نظرسنجی
به نظر شما نحوه خدمات رسانی سازمان تبلیغات اسلامی در کدامیک از موارد زیر موفق تر بوده است؟