• سال جهش تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: ملت ایران مطمئن باشند که تلخی‌ها خواهد گذشت و مشکلات اقتصادی قطعاً تمام خواهد شد            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
اهمیت موضوع پدافند غیرعامل در شرایط پیش‌آمده از بیماری کرونا تاریخ:1399/8/28

اداره تبلیغات اسلامی استان تهران با توجه به اهميت و ضرورت فرهنگ‌سازی در حوزه پدافند غیرعامل، ایجاد آمادگي همه‌جانبه در حفظ و حراست از سرمایه‌های كشور و كاهش آسیب‌های اجتماعي در سال جاری اقدام به فعالیت‌هایی ذیل این عنوان نموده است.

 به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی استان تهران، با توجه به اهميت و ضرورت فرهنگ‌سازی در حوزه پدافند غیرعامل، ایجاد آمادگي همه‌جانبه در حفظ و حراست از سرمایه‌های كشور و كاهش آسیب‌های اجتماعي، این اداره در سال جاری اقدام به فعالیت‌هایی ذیل این عنوان نموده است.

جلال عباسی دبیر ستاد پدافند غیرعامل اداره تبلیغات اسلامی استان تهران درباره جزییات این فعالیت‌ها گفت: برگزاري جلسه بزرگداشت هفته پدافند غیرعامل در اداره كل باهدف برنامه‌ریزی و اجراي طرح‌های فرهنگي (با در نظر گرفتن محدودیت‌های مربوط به بيماري كرونا )، ارسال پيامك به كاركنان و گروه‌های هدف اداره كل ، باهدف آشنايي کارکنان با پدافند غیرعامل و همچنین  فضاسازی محيطي ساختمان‌های اداري و مؤسسات وابسته ازجمله این موارد است.

وی با اشاره به اهمیت موضوع پدافند غیرعامل در شرایط پیش‌آمده از بیماری کرونا افزود: همچنین با توجه به شرایط به وجود آمده از بیماری کرونا ، جلسات متعدد سخنرانی توسط مبلغین و مبلغات پیرامون موضوعات پدافند غیرعامل به‌صورت مجازی در شبکه‌های اجتماعی برگزار شد.

از موارد با اهمیت دیگر در این موضوع می‌توان از فعالیت‌های شبکه مبلغین این اداره نام برد که در قالب تولید و توزیع ماسک و مواد بهداشتی، حضور نیروهای جهادی مبلغین در مراکز درمانی و همچنین کمک به تسغیل و تدفین اموات کرونایی، انجام‌شده است.

عباسی ادامه داد: نظارت بر عملكرد هيئات مذهبي با رویکرد پدافند غیرعامل و تأکید بر تقريب مذاهب و وحدت شيعه و سني با رويكرد نقاط مشترك و دوري از افتراق و اختلاف با استفاده از ظرفيت مبلغين ، مؤسسات و خانه‌های قرآني و فضای مجازي از دیگر فعالیت‌های اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران در این حوزه است.12

سخن روز
کار و تلاش
” هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، کار و تلاش مستمر است. „

تصویر هفته
کرونا
مقاله
ضرورت تحول در مهندسی فرهنگی
دگرگونی در فرهنگ و زیر ساخت های فرهنگی، مستلزم تدوین منابع مبنایی و علمی معتبر و مستند با در نظر گرفتن دیدگاه های اسلامی در مبانی و مسائل آن است.
حدیث
امام حسن عسکری علیه السلام:
لَیسَتِ العِبادَةُ کَثرَةَ الصیّام وَ الصَّلوة وَ انَّما العِبادَةُ کَثرَةُ التَّفکُّر فی أمر الله؛
عبادت کردن به زیادی روزه و نماز نیست، بلکه (حقیقت) عبادت، زیاد در کار خدا اندیشیدن است.
«تحف العقول، ص442»
یادداشت
جلسات ملاقات مردمی با مدیرکل محترم استان تهران
جلسات ملاقات مردمی با حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر سهرابی، مدیرکل محترم تبلیغات اسلامی استان تهران، به صورت هفتگی سه شنبه ها از ساعت 8 لغایت 12 در دفتر مدیرکل برقرار می باشد. جهت هماهنگی و تنظیم وق ...
نظرسنجی
به نظر شما نحوه خدمات رسانی سازمان تبلیغات اسلامی در کدامیک از موارد زیر موفق تر بوده است؟