• سال جهش تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: ملت ایران مطمئن باشند که تلخی‌ها خواهد گذشت و مشکلات اقتصادی قطعاً تمام خواهد شد            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
آغاز خدمات مجازی مشاوره خانواده توسط اداره تبلیغات اسلامی شمیرانات تاریخ:1399/8/28

اداره تبلیغات اسلامی شمیرانات با توجه به شیوع کرونا در قالب عملیات فرهنگی اجتماعی شهید حاج قاسم سلیمانی، جهت رفاه حال شهروندان اقدام به برپایی خدمات مشاوره مجازی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، علی‌اکبر اسدیان، مسئول فرهنگی تبلیغات اسلامی شمیرانات، از ارائه خدمات مجازی مشاوره خانواده توسط این اداره در شهرستان شمیرانات خبر داد.

اسدیان، صبح روز سه‌شنبه 27 آبان ماه سال جاری در جلسه‌ای که با همین موضوع با حضور ادارات فرهنگی منطقه در سالن اجتماعات مرکز رسیدگی به امور مساجد برگزار شد، گفت: موضوع خانواده و تحکیم این بنیان اجتماعی و همچنین اهمیت آموزش و تربیت کودکان و نوجوانان به‌عنوان سرمایه‌های ارزشمند خانواده، و آگاه‌سازی ایشان نسبت به آسیب‌های اجتماعی یکی از نگرانی‌های مسئولین به‌ویژه دستگاه‌های فرهنگی شهرستان است.

وی افزود: با توجه به شرایط حاصل از شیوع کرونا یکی از فعالیت‌هایی که کمتر به آن توجه شده بحث روابط خانوادگی است که بعضاً مورد آسیب قرارگرفته است. لذا اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شمیرانات در قالب عملیات فرهنگی اجتماعی شهید حاج قاسم سلیمانی به این حیطه ورود کرده است که علاوه بر ایجاد رفاه برای شهروندان، به جهت جریان سازی در حوزه مشاوره خانواده گام‌های مؤثری برداشته شود.

این مقام مسئول، در ادامه گفت: اداره تبلیغات اسلامی شمیرانات با بهره‌گیری از مبلغین و اساتید باتجربه هم‌زمان با شرایط حاصل از شیوع کرونا اقدام به برگزاری منبرهای مجازی و نشست‌های پرسش و پاسخ در شبکه‌های اجتماعی با موضوع روابط خانوادگی کرده است.

وی خاطرنشان کرد: کارشناسان دینی این اداره در حوزه خانواده، با بررسی و انجام تحقیقات میدانی در سطح شهرستان و دو بخش لواسان و رودبار قصران، عوامل تأثیرگذار برافزایش آسیب‌های موجود در خانواده را شناسایی و احصاء و برای مقابله با آن اقدام به برگزاری برنامه‌های آموزشی، نشست‌های کارشناسی، ارتباطات چهره به چهره و دیگر موارد در فضای حقیقی و مجازی کرده‌اند.

گفتنی است در این جلسه مقرر شد، طرح‌ها و برنامه‌های اداره تبلیغات اسلامی شمیرانات جهت آموزش تحکیم خانواده با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در 10 مسجد شاخص و محوری در سطح شهرستان شمیرانات و لواسان و رودبار قصران به اجرا گذاشته شود. 14

سخن روز
کار و تلاش
” هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، کار و تلاش مستمر است. „

تصویر هفته
کرونا
مقاله
ضرورت تحول در مهندسی فرهنگی
دگرگونی در فرهنگ و زیر ساخت های فرهنگی، مستلزم تدوین منابع مبنایی و علمی معتبر و مستند با در نظر گرفتن دیدگاه های اسلامی در مبانی و مسائل آن است.
حدیث
امام حسن عسکری علیه السلام:
لَیسَتِ العِبادَةُ کَثرَةَ الصیّام وَ الصَّلوة وَ انَّما العِبادَةُ کَثرَةُ التَّفکُّر فی أمر الله؛
عبادت کردن به زیادی روزه و نماز نیست، بلکه (حقیقت) عبادت، زیاد در کار خدا اندیشیدن است.
«تحف العقول، ص442»
یادداشت
جلسات ملاقات مردمی با مدیرکل محترم استان تهران
جلسات ملاقات مردمی با حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر سهرابی، مدیرکل محترم تبلیغات اسلامی استان تهران، به صورت هفتگی سه شنبه ها از ساعت 8 لغایت 12 در دفتر مدیرکل برقرار می باشد. جهت هماهنگی و تنظیم وق ...
نظرسنجی
به نظر شما نحوه خدمات رسانی سازمان تبلیغات اسلامی در کدامیک از موارد زیر موفق تر بوده است؟