• سال جهش تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: ملت ایران مطمئن باشند که تلخی‌ها خواهد گذشت و مشکلات اقتصادی قطعاً تمام خواهد شد            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
بازدید مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران از فعالیت های شبکه جهادی بچه های فاطمه(س) رباط کریم تاریخ:1399/9/1

حجت‌الاسلام علی‌اصغر سهرابی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران با همراهی حجت‌الاسلام حسن ترابی، امام‌جمعه رباط‌کریم از فعالیت شبکه جهادی بچه‌های فاطمه (س) بازدید کرد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام علی‌اصغر سهرابی مدیرکل اداره تبلیغات اسلامی استان تهران در روز جمعه سی‌ام آبان‌ماه ضمن بازدید از اداره تبلیغات اسلامی شهرستان رباط‌کریم و دیدار با حجت‌الاسلام ترابی امام‌جمعه رباط‌کریم به همره ایشان از نزدیک با فعالیت‌های شبکه جهادی بچه‌های فاطمه (س) رباط‌کریم بازدید کرد.

 امام‌جمعه شهرستان رباط‌کریم در این بازدید ضمن قدردانی از سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران در پشتیبانی از گروه‌های جهادی و کمک به تکثیر این نیروها، ترویج فرهنگ ایثار و جهاد در بین جوانان و نوجوانان را از ثمره‌های انقلاب دانست و افزود: ما وظیفه خود می‌دانیم که به‌صورت مادی و معنوی هر چه در توان داریم از گروه‌های جهادی و فعالیت‌های جهادی در جهت کمک به مردم حمایت کنیم.

 حجت‌الاسلام سهرابی در ادامه ضمن بازدید از منازل در حال تعمیر و بازسازی توسط گروه‌های جهادی گفت: افتخار سازمان تبلیغات پشتیبانی از گروه‌های جهادی است. در حال حاضر نیز با عملیات گسترده شهید حاج قاسم سلیمانی در حمایت و تکثیر این گروه‌ها نهایت تلاشمان را می‌کنیم.

وی همچنین ادامه داد: کار اصلی را این گروه‌ها با توان مردمی خود انجام می‌دهند و ما فقط توفیق حمایت و راهبری آنها را در سازمان تبلیغات داریم. از طرفی درست است که از نظر سرمایه مادی مشکلاتی داریم ولی سرمایه بزرگ‌تری داریم که این جوانان جهادی و سرمایه انسانی‌ای است که این بچه‌ها تشکیل دادند.

 در ادامه این بازدید مسئول شبکه جهادی بچه‌های فاطمه سلام‌الله علیها افزود: گروه جهادی فاطمه(س) چهار هفته است که به‌صورت میدانی در شهرستان رباط‌کریم وارد عمل شده است. قبلاً ما در هیئت و پایگاه نشسته بودیم و مردم می‌آمدند و اعلام نیاز می‌کردند ولی الان ما محله به محله و روستا به روستا درب خانه‌ها را می‌کوبیم و می‌خواهیم در کمک‌کردن پیش‌قدم شویم.

زرین با بیان اینکه با حضور خانه‌به‌خانه و رودررو آنهایی که خودشان به دلایلی حضوراً مراجعه نمی‌کردند اکنون در جامعه هدف قرار می‌گیرند افزود: ما در بحث نیروی انسانی کمبودی ندارد و بیشتر کمبود ما مصالح ساختمانی است. در همین هفته 35 نفر از دوستان مشغول به کار جهادی هستند و در کل ما بیش از صد نیروی فعال داریم که هر هفته بیش از ۳۰ نفر آنها مشغول عملیات جهادی می‌شوند. روش ما کمک از خود نیروهای جهادی محلی و هم‌افزایی است و در محلاتی که گروه‌های جهادی وجود ندارد گروه‌ها را تشکیل داده و راهبری می‌کنیم تا به شبکه جهادی بپیوندند.

وی  با بیان اینکه هسته اصلی شبکه جهادی بچه‌های فاطمه (س) در هنگام کمک‌رسانی به سیل پل‌دختر آغاز شد ادامه داد: همه اقشار در شبکه جهادی در کنار هسته اصلی که روحانیون هستند حضور دارند و باید بگویم که توانمندسازی و مهارت‌آموزی نوجوانان و جوانان هم گوشه دیگر از برکات این شبکه است که می‌تواند در آینده برای خیلی از همراهان ما سودمند باشد.

 لازم به ذکر است شبکه جهادی بچه‌های فاطمه سلام‌الله علیها با پشتیبانی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران مشغول به تعمیرات و بازسازی منازل فرسوده در روستاها و محلات واقع در بافت فرسوده شهرستان رباط‌کریم هستند.15


سخن روز
کار و تلاش
” هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، کار و تلاش مستمر است. „

تصویر هفته
کرونا
مقاله
ضرورت تحول در مهندسی فرهنگی
دگرگونی در فرهنگ و زیر ساخت های فرهنگی، مستلزم تدوین منابع مبنایی و علمی معتبر و مستند با در نظر گرفتن دیدگاه های اسلامی در مبانی و مسائل آن است.
حدیث
امام حسن عسکری علیه السلام:
لَیسَتِ العِبادَةُ کَثرَةَ الصیّام وَ الصَّلوة وَ انَّما العِبادَةُ کَثرَةُ التَّفکُّر فی أمر الله؛
عبادت کردن به زیادی روزه و نماز نیست، بلکه (حقیقت) عبادت، زیاد در کار خدا اندیشیدن است.
«تحف العقول، ص442»
یادداشت
جلسات ملاقات مردمی با مدیرکل محترم استان تهران
جلسات ملاقات مردمی با حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر سهرابی، مدیرکل محترم تبلیغات اسلامی استان تهران، به صورت هفتگی سه شنبه ها از ساعت 8 لغایت 12 در دفتر مدیرکل برقرار می باشد. جهت هماهنگی و تنظیم وق ...
نظرسنجی
به نظر شما نحوه خدمات رسانی سازمان تبلیغات اسلامی در کدامیک از موارد زیر موفق تر بوده است؟