• سال جهش تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: ملت ایران مطمئن باشند که تلخی‌ها خواهد گذشت و مشکلات اقتصادی قطعاً تمام خواهد شد            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
ارائه‌ی خدمت موثر و تخصصی، نیازمند دقت و توجه است تاریخ:1399/9/1

حجت‌الاسلام علی‌اصغر سهرابی ضمن بازدید میدانی از اداره تبلیغات شهرستان ملارد با حضور در جلسه توجیهی همیاران سلامت با گروهی از جهادگران سلامت قرارگاه نرجس خاتون دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام علی‌اصغر سهرابی در روز جمعه 30 آبان ضمن بازدید میدانی از اداره تبلیغات شهرستان ملارد  با حضور در جلسه توجیهی همیاران سلامت با گروهی از جهادگران سلامت قرارگاه نرجس خاتون دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که با حضور جهادگران سلامت در گلزار شهدای شهرستان ملارد برگزار شد  دکتر حسینی مدیر اداره بهداشت شهرستان ملارد و حجت‌الاسلام عفتیان جانشین مسئول گروه جهادی نرجس خاتون حضور داشتند.

مدیرکل اداره تبلیغات اسلامی استان تهران ضمن قدردانی از جهادگران به جهت توجه به فرهنگ ایثار و رویکرد جهادی‌شان گفت: نیاز به تأکید بنده نیست و حتماً خودتان اهمیت کاری را که آغاز کرده‌اید می‌دانید و به ارزش‌های آن واقف هستید. امروز ما در ارائه خدمات به مردم دارای شرایط پیچیده و مملو با حساسیت‌ها هستیم و تا حدی این موضوع دارای اهمیت است که بعضاً مخلصانه‌ترین و پرزحمت‌ترین کارها در میدان عمل گاهی هزینه‌های مضاعف جانبی ایجاد می‌کند. حتماً خیر بودن ظاهر کار این معنی را  نمی‌دهد که در منصه ظهور هم کار خیر باشد و گاهی پیچیدگی‌هایی دارد که ممکن است در مسیر اجرا دچار آسیب‌هایی بشود.

وی در ادامه ضمن اشاره به تخصصی بودن عرصه‌ی فعالیت‌های جهادی و تبلیغی افزود: ما در این‌گونه فعالیت‌ها یا ورودمان حرفه‌ای نبوده است و یا دقت نکرده‌ایم که این‌چنین فعالیت‌هایی ظرفیت  خلق چه روایت‌های دیگری را در خلاف هدف ما دارد.

عرصه‌ی ورود به بیمارستان هم یکی از این عرصه‌هاست و ما باید حواسمان باشد وقتی وارد فضای بیمارستان می‌شویم با یک زیست‌بوم و فرهنگ خاصی مواجه هستیم.

سهرابی با تأکید بر شناخت زیست‌بوم‌هایی که نیروهای جهادی وارد آن می‌شوند ادامه داد: برای اینکه بتوانیم خدمت مؤثری داشته باشیم نیاز به توجه و دقت بیشتری داریم و صرف ورود ما باهدف کمک به یک عرصه همه مسائل را حل نمی‌کند.

همچنین در ادامه حجت‌الاسلام عفتیان جانشین قرارگاه حضرت نرجس علیه‌السلام ضمن قدردانی از پشتیبانی اداره تبلیغات اسلامی استان تهران از گروه‌های جهادی گفت: ما در هر سه موج کرونا در بیمارستان‌ها حضورداشته‌ایم و در حال حاضر با ورود به موج سوم با استفاده از تجربیات گذشته به شکل منسجم‌تر وارد عرصه کمک به کادر درمان شدیم.

وی بابیان این موضوع که در موج سوم کرونا علاوه بر روش‌های خدمات‌رسانی در نحوه‌ی جذب داوطلبین جهادی هم روند رو به رشدی داشتیم افزود: بعد از هشت سال دفاع مقدس که مردم از جان و مال خودشان در جبه‌های نبرد می‌گذشتند اکنون عرصه‌ی ورود نیروهای مردمی در استعانت کادر درمان  تکرار جهادی دیگر در میدانی جدید است که الحمدالله  باروحیه مضاعف در حال انجام است.

در این دیدار همچنین حسینی مدیر اداره بهداشت ملارد ضمن تشکر از ورود سازمان تبلیغات اسلامی و گروه جهادی نرجس خاتون به این عرصه به بیان آمار و ارقام مربوط به شهرستان ملارد پرداخت.16

سخن روز
کار و تلاش
” هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، کار و تلاش مستمر است. „

تصویر هفته
کرونا
مقاله
ضرورت تحول در مهندسی فرهنگی
دگرگونی در فرهنگ و زیر ساخت های فرهنگی، مستلزم تدوین منابع مبنایی و علمی معتبر و مستند با در نظر گرفتن دیدگاه های اسلامی در مبانی و مسائل آن است.
حدیث
امام حسن عسکری علیه السلام:
لَیسَتِ العِبادَةُ کَثرَةَ الصیّام وَ الصَّلوة وَ انَّما العِبادَةُ کَثرَةُ التَّفکُّر فی أمر الله؛
عبادت کردن به زیادی روزه و نماز نیست، بلکه (حقیقت) عبادت، زیاد در کار خدا اندیشیدن است.
«تحف العقول، ص442»
یادداشت
جلسات ملاقات مردمی با مدیرکل محترم استان تهران
جلسات ملاقات مردمی با حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر سهرابی، مدیرکل محترم تبلیغات اسلامی استان تهران، به صورت هفتگی سه شنبه ها از ساعت 8 لغایت 12 در دفتر مدیرکل برقرار می باشد. جهت هماهنگی و تنظیم وق ...
نظرسنجی
به نظر شما نحوه خدمات رسانی سازمان تبلیغات اسلامی در کدامیک از موارد زیر موفق تر بوده است؟